اعضای جدید هیئت مدیره لیزینگ خودرو غدیر منصوب شدند

هزینه مصرف خانوار در کدام بخش ها افت کرد؟

اعتبار دفترچه های بیمه تمدید شد

ورود خودروسازی ایران به لاین «شرق»؟

از ماجرای پروژه های پرحاشیه تا واردات خودرو و قاچاق پوشاک

واردات گوشی تلفن همراه به روال قبل ادامه خواهد یافت

نان به نرخ نانوایی ها!

غوغای دولت تدبیر و امیر

قیمت خودرو در بازار آزاد مشخص شد

قیمت نفت خام سنگین ایران چقدر است؟

تست کرونا برای تمام کارکنان گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری انجام شد

برای خرید کیبورد تبلت چقدر هزینه کنیم؟

رونمایی از جدیدترین محصول مرسدس کلاس S

۱۰ شغل پرتقاضای جهان

ETF بعدی شامل کدام شرکت ها می شود؟

ورود ممنوع بنادر به افراد بدون ماسک

دلیل رشد نجومی قیمت سهام در بورس چیست؟

لغو کلیه مجوزهای صادرات مرغ

سهام عدالت جدید در طرح پیشنهادی مجلس به چه کسانی می رسد؟

آخرین وضعیت آزادسازی سهام عدالت

صعود بورس ها در آسیا و آمریکا

روايت سيف از جلسه دلار 4200 توماني همزمان با گزارش همتی/دلارِ جهانگيری يا دلارِ روحانی؟

تکلیف کارت سوخت در فرایندخرید و فروش خودرو چه می شود؟

تشبیه دلار ۲۰هزار تومانی به گلابی در مجلس!

تشنج در مجلس حین سخنرانی ظریف

خودرویی از طلا که چشم ها را خیره می کند

حضور ظریف در مجلس حاشیه ساز شد

ریزش ارزش ریال تا کجا ادامه دارد؟

علت صعود شاخص بورس و واقعیت اقتصاد کشور

کلید قطع مارپیچ قیمت ها

 صورت های مالی سال ۱۳۹۸ شرکت لیزینگ گردشگری به تصویب رسید

تصویری دیدنی از تیپ خاص کی روش

پیامک های واریزی که برای کلاهبرداری می آیند

امکان فروش سهام عدالت فراهم شد

توضیح رییس کل بانک مرکزی درباره مسیر سیاست پولی کشور

بانک ها و روی دیگر سکه!

مالک زیاده خواه نمی تواند مستاجر را بیرون کند

بورس املاک؛ مکانی برای ساماندهی بازار مسکن یا جولان سفته بازان؟

تا اطلاع ثانوی مدت آموزش سربازی یک ماه است

هدف گذاری تورم با دلار

کد خبر : ۱۷۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مقاومت دلار در کانال ۱۱ هزار تومان

در اولین روز از آخرین هفته شهریورماه، دلار کاهش قیمت را برای سومین روز کاری متوالی ادامه داد. روز شنبه، شاخص ارزی ۵۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان رسید. برای ثبت این کاهش بازار با تردیدهای زیادی روبه رو بود. این موضوع را از روند روز گذشته نیز می توان پیگیری کرد.

مقاومت دلار در کانال ۱۱ هزار تومان

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت،  قیمت دلار در ابتدای روز بیشتر تمایل داشت که به سوی سطوح بالاتر حرکت کند و حتی تا محدوده ۱۱ هزار و ۴۸۰ تومانی رشد کرد. با این حال، با نزدیک شدن به سطح ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی، فروش ها در بازار ارز افزایش یافت و قیمت به زیر محدوده ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومانی رفت.

برخی از فعالان عنوان می کردند، نوسان گیران در ابتدای روز شنبه سعی کردند با جوسازی پیرامون دو خبر فضای بازار ارز را افزایشی کنند. خبر اول که برخی معامله گران پیرامون آن مانور کردند، اظهارات وزیر خزانه داری آمریکا بود که عنوان می کرد «تا این لحظه هیچ برنامه ای برای دیدار ترامپ با رئیس جمهوری ایران وجود ندارد؛ هرچند رئیس جمهور [ترامپ] اعلام کرده است که آمادگی دارد بدون هیچ شرطی با وی دیدار کند». خبر دوم که معامله گران فنی پیرامون آن تاکید می کردند، حرکت افزایشی دلار در هرات افغانستان در ابتدای روز بود. معامله گران بازار داخلی باور دارند زمانی که ارزش دلار در کشورهای همسایه تقویت شود، احتمال خروج ارز از کشور بیشتر می شود و برای جلوگیری از این اتفاق قیمت دلار در بازار تهران نیز رشد می کند. عده ای از فعالان نیز رشد دلار در ابتدای روز شنبه را ناشی از حملات پهپادی به عربستان می دانستند؛ عاملی که از نگاه آنها می توانست تنش های منطقه ای را بالا ببرد.

با این حال، روند بازار در ادامه نشان داد که خبرهای ابتدای روز چندان برای بازار جدی نبوده و بیشتر تحت تاثیر تحرکات معامله گرانی صورت گرفته است که سعی داشتند دلار خود را کمی در قیمت های بالاتر به فروش برسانند. اما فضای کلی بازار همچنان تحت تاثیر احتمال کاهش تنش های سیاسی قرار دارد و به واسطه آن پس از یک افزایش موقت، فروش ها بالا رفت. عده ای از معامله گران حتی عنوان می کردند، پس از ساعت ۴ بعدازظهر نیز افت قیمتی شاخص ارزی ادامه پیدا کرده است. به نظر می رسد دلار به آرامی در پی حرکت به سوی مرز حمایتی ۱۱ هزار تومانی است و باید در نزدیکی این سطح دید معامله گران چه واکنشی خواهند داشت. پیش تر در سال جاری، قیمت دلار دو بار به مرز ۱۱ هزار تومانی خورد و برگشت. پایین رفتن از مرز ۱۱ هزارتومانی گذر از یک حمایت مهم است و احتمال افت زیاد قیمت را بیشتر می کند. معامله گران فنی باور دارند در صورت شکست مرز ۱۱ هزار تومانی، حمایت مهم بعدی سطح ۱۰ هزار و ۲۰۰ تومانی خواهد بود.

در شرایطی که عده ای افت بیشتر قیمت را محتمل می دانند، گروه دیگری از معامله گران عنوان می کنند کف قیمت دلار مرز ۱۱ هزار تومانی است. این عده اعتقاد دارند تجار در صورتی که قیمت از مرز ۱۱ هزار تومانی پایین تر برود، با قدرت در موقعیت خرید قرار خواهند گرفت. از آن سو، با توجه به تقاضای زائران اربعین که به صورت اسکناس است، از نظر آنها بازار با ورود یک تقاضای جدید ظرفیت افزایش بیشتر قیمت را خواهد داشت. البته بازار در سال های اخیر به آن صورت تحت تاثیر تقاضای اربعین قرار نگرفته است.

در روزی که قیمت دلار کاهشی بود، طبیعتا سکه نیز افت قیمت را تجربه کرد و به زیر سطح ۴ میلیون و ۵۰ هزار تومانی رفت. دیروز، سکه ۲۵ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۴ میلیون و ۴۵ هزار تومان رسید. بخشی از این افت ناشی از نزول بهای طلای جهانی به زیر محدوده هزار و ۴۹۰ دلاری بود. سکه از ابتدای شهریورماه با کاهش نوسانات مواجه شده و نه توان عبور از مرز ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را از خود نشان داده و نه قدرت نزول به زیر مرز ۴ میلیون تومانی را داشته است. انتظار معامله گران فنی بازار این است که قیمت سکه در مرز ۴ میلیونی یک بار دیگر حمایت شود. با این حال، اگر دلار به زیر مرز ۱۱ هزار تومانی برود، به احتمال خیلی زیاد فلز گرانبهای داخلی نیز یک رکورد کاهشی را ثبت خواهد کرد.

پایان پیام/

کلید واژه :

دلار

،

قیمت دلار

،

مقومت دلار

ثبت نظرات
captcha