واکاوی توصیه مجدد وزیر به متقاضیان مسکن/خانه با نخریدن ارزان می شود؟

نتایج قرعه کشی ایران خودرو اعلام شد

جدیدترین کولرهای آبی را چند بخریم؟

سقف جدید معافیت مالیاتی اشخاص حقیقی ابلاغ شد

قیمت روز گوشی موبایل هوآوی در بازار

نفت رکورد هفتگی زد

قرعه کشی محصولات ایران خودرو بین 4 میلیون و 360 هزار نفر

خرید ۶۰۰ هزار مسکن مهر توسط یک دلال!

مزایای گواهی سپرده سکه طلا

جزئیات سیاست هدف گذاری تورم

مراسم قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو آغاز شد

ارمغان نفت ۴۰ دلا ری برای ایران/ آیا تابستانی داغ در انتظار طلای سیاه است؟

سهم خودرو از تورم چقدر است؟

" لقمان " هم وارد بازار فرابورس شد

افزایش تولید گاز بدون چشم انداز صادراتی

شرکت اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان وارد فرابورس شد

حربه امیرکبیر علیه محصولات آمریکا و روسیه

وضعیت قیمت خانه در سه ماه ونیم گذشته/چرا فروشنده ها از فروش ملک صرف نظر کردند؟

قیمت جدید خودروها از زبان رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو

از اجبار تا تهدید برای پرداخت اقساط

قیمت انواع یخچال و فریزر در بازار چقدر است؟

آمار تولید جاده مخصوصی ها در دو ماهه امسال چه مقدار بوده؟

جدیدترین قیمت میوه های نوبرانه

شوخی تلخ: جدایی فوتبال از سیاست!

تصمیم اوپک پلاس چه خواهد بود؟

بورس معاملات امروز را با رشد آغاز کرد

آغاز پرداخت وام با سود ۱۲ درصد به ایرلاین ها

۴۰ درصد بنزین کشور را تولید می کنیم

زیرساخت های خدمات فروش سهام عدالت در بانک گردشگری فراهم شد 

کلید اتصال مسکن به بورس

بیانیه خودروسازان درباره جزئیات قرعه کشی خرید خودرو

گرانی هایی که با مالیات مهار می شد ولی دولت نخواست

جزئیات سیاست جدید بانک مرکزی برای تأمین ارز واحدهای تولیدی / ارز صادرات معدنی در خدمت تولیدات صنعتی

قیمت موتور سیکلت در بازار

چالش جدید اپل برای ایرانی ها

پرداخت وام طرح ملی مسکن اولویت بندی می شود

هشدار به سوداگران بازار مسکن

جزئیات فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری ها

فولاد بافت موفق به دریافت گواهینامه ایزو مدیریت کیفیت شد

توانمندسازی و توسعه نیروی انسانی گروه مالی گردشگری

کد خبر : ۱۸۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

هشدار به سهامداران تازه وارد بورسی

نایب رئیس شرکت بورس با تاکید بر ضرورت هدایت جریان اطلاعاتی از سوی شبکه های موجود در فضای مجازی به سهامداران، گفت: باید به دنبال ورود سهامداران تازه از مسیر درست به بورس باشیم.

هشدار به سهامداران تازه وارد بورسی

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت، محمودرضا خواجه نصیری با اشاره به استقبال سرمایه گذاران جدید از ورود به بازار سرمایه گفت: در شرایط کنونی اگر به دنبال ورود سرمایه گذاران تازه وارد، از مسیر درست باشیم تا این افراد مقصر اصلی شکل گیری حرکات هیجانی بازار نباشند، باید متولیان امر و سیاستگذاران بازار سرمایه دست به کار شده و تدبیر مناسبی برای ورود آنها داشته باشند.

وی با بیان اینکه امروز شبکه های اجتماعی نقش مهمی در تصمیم سازی و تصمیم گیری دارند، افزود: اگر امروز به هدایت جریان اطلاعاتی از سوی شبکه های اجتماعی، ابزارهای بدون مجوز و غیرعلمی و همچنین غیرکارشناسی معترض هستیم، باید این نکته را مدنظر داشته باشیم که راه حل این بحران، مسدود کردن شبکه های مجازی فعال در حوزه بورس نیست و با این نوع محدودیت ها نمی توان جلوی این تاثیرگذاری را گرفت.

 نایب رئیس شرکت بورس تصریح کرد: در چنین شرایطی باید در دو جهت هدفگذاری صورت داد؛ نخست توان اطلاع رسانی درست و سالم را افزایش داد و پس از آن، ابزارهای هوشمند برای سرمایه گذاری را ارایه داد تا بتوان نسبت به تقویت سرمایه گذاری و فرهنگ سازی در این زمینه اقدام کرد.

به گفته خواجه نصیری، درصورت بهره گیری از چنین رویه ای می توان شرایط را به گونه ای مهیا کرد تا خود مردم در انتخاب میان شبکه های مجازی غیرمجاز، غیررسمی و بعضاً غیرکارشناسی، نسبت به انتخاب شبکه های دریافت اطلاعات به صورت کارشناسی و رسمی اقدام کنند.

وی تصریح کرد: اگر استفاده از اطلاعات و دانش بورسی که از طریق شبکه های مجازی هدایت می شود، مورد نقد و انتقاد متولیان و کارشناسان قرار دارد، راه حل رفع آن، ممنوعیت و محدودیت استفاده از این شبکه های مجازی نیست؛ بلکه باید تلاش شود تا در کنار این شبکه های مجازی، در گاهی برای جذب مردم به سمت فضای سرمایه گذاری هوشمند مهیا شود.

خواجه نصیری با تاکید بر نقش سازمان بورس و همچنین سایر بورس های فعال در کشور، در هدایت سرمایه گذاری ها خاطرنشان کرد: برای اجرایی شدن این مساله، سازمان بورس، بورس ها و تمامی نهادهای مالی کشور باید به شکل هماهنگ و جمعی، توان ویژه ای را برای افزایش چنین درگاه هایی با امکان دسترسی آسان تر مردم به صندوق های سرمایه گذاری و مشاوره های مرتبط با موضوع سرمایه گذاری، فراهم کرده و در عین حال، سیستم های سرمایه گذاری هوشمند را نیز گسترش دهند. 

این مقام مسئول در شرکت بورس خاطرنشان کرد: در صورتی که مردم آگاهی کافی برای عدم استفاده از ابزارهای غیرمجاز و غیرکارشناسی را داشته و مخاطراتی که این شبکه ها برای آنها و سرمایه هایشان دارند را کسب کنند، آنگاه در انتخاب میان این درگاههای تخصصی و رسمی و شبکه های مجازی غیرمجاز، به طور قطعا درگاههای تخصصی  را انتخاب خواهند کرد.

خواجه نصیری تصریح کرد: در صورت مهیاشدن دسترسی آسان عموم مردم به درگاههای شناخته شده بازار سرمایه، مردم از این درگاههای رسمی، مورد اعتماد و شناخته شده استفاده  کرده و بدین ترتیب تمام خدمات مالی و سرمایه گذاری خود را از این مسیر درست دنبال خواهند کرد.

نایب رئیس شرکت بورس افزود: برای تحقق این امر، تنها راه این است که متولیان بازار سرمایه با صرف هزینه و سرمایه گذاری، نسبت به فرهنگ سازی در این زمینه اقدام کنند تا مردم آسان تر و راحت تر از شبکه های مجازی به سمت درگاههای تخصصی و کارآمد سوق پیدا کنند.

خواجه نصیری تصریح کرد: این اقدام دیر یا زود باید توسط متولیان بازار سرمایه انجام شود و سازمان بورس باید شخصاً در این فضا وارد شده و شرایط را به گونه ای مهیا کند تا دسترسی لازم برای مردم میسر شود؛ در این صورت است که مردم متوجه خواهند شد که اگر از این درگاههای رسمی برای سرمایه گذاری اقدام کنند، تحت حمایت بوده و اطلاعات صحیح و انتخاب درست خواهند داشت.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی، طبیعتا پیرو آن، ریسک سرمایه گذاری های مردم کاهش یافته و احتمال موفقیت آنها افزایش می یابد.

کلید واژه :

محمودرضا خواجه نصیری

،

نایب رئیس شرکت بورس

،

بورس

ثبت نظرات
captcha