تاثیر افزایش قیمت بنزین بر بازار خودرو چه بود؟

سیاه و سفید سهمیه بندی بنزین

حداکثر سهمیه بنزین قابل ذخیره سازی در کارت سوخت چقدر است؟

قیمت بنزین مشخص شد

جزئیات چتر یارانه ای

واکنش رئیس کل بانک مرکزی به نوسان نرخ ارز

قیمت و مشخصات هوندا CR-V مدل ۲۰۲۰

خبر خوش بانکی برای تولیدکنندگان

اوج صادرات نفت ایران چه زمانی بود؟

سری X خودروهای BMW هیدروژنی می شود؟

قیمت اجاره آپارتمان در نقاط مختلف پایتخت

مجمع تشخیص مصلحت در سه ماه اول چقدر بودجه از دولت گرفت؟

قدردانی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از عوامل بانک گردشگری

نگاهی به تجربیات قبلی اصلاح قیمت حامل های انرژی/آیا افزایش نرخ بنزین چه تاثیری در تورم دارد؟

ظرفیت مسکن ملی در کدام شهرها تکمیل شد؟

فرمول جدید برای حذف یارانه انرژی/پیشنهاد یک کارشناس اقتصادی برای حذف یارانه پنهان

مناقشه بر سر فیلترینگ سایت های دانلود فیلم

بزرگترین مشتریان گاز ایران کدام اند؟

قوانین کسب و کارهای نوین مبهم است

بزرگترین نبردگاه صادرکنندگان نفت روسیه و عربستان

پیش بینی وضعیت بازار مسکن تا پایان امسال

بیش از ۱۰ هزار فرصت شغلی برای جوانان ایجاد کردیم

ایران برنده رقابت فولادی با فرانسه و ایتالیا

کاهش قیمت برخی خودروهای داخلی

ایرانی ها چقدر به فکر راه اندازی کسب و کار هستند؟

تخم مرغ باز هم گران شد

دریافت فیلترشکن قانونی می شود؟

روش جدید کلاهبرداری از طریق حساب بانکی

تصمیمات مهم در بودجه سال آینده چیست؟/آیا مالیات و معافیت ها کاهش می یابد؟

احداث کارخانه فولاد بافت، محرومیت را از چهره شهرستان زدوده است

کدام ساخت و سازهای شمال تخریب می شوند؟

گزارش فیش های حقوقی به دولت رفت

مشتریان عظیم خودرو همچنان در بلاتکلیفی

جزئیات خام فروشی قیر در کشور

زیباترین قبرستان های دنیا

آیا اخذ مالیات از سود سپرده ها توازن را بهم نمی زند؟

پشت پرده افزایش قیمت خودرو در هفته های اخیر/چرا قیمت در بازار بی مشتری بالا می رود؟

هافبک سابق تیم ملی هلند در تهران

بازی سیاسیون با کلمات تا انتخابات ۹۸

مروری بر جملات حاشیه ساز علی مطهری

کد خبر : ۱۸۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

هشدار به سهامداران تازه وارد بورسی

نایب رئیس شرکت بورس با تاکید بر ضرورت هدایت جریان اطلاعاتی از سوی شبکه های موجود در فضای مجازی به سهامداران، گفت: باید به دنبال ورود سهامداران تازه از مسیر درست به بورس باشیم.

هشدار به سهامداران تازه وارد بورسی

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت، محمودرضا خواجه نصیری با اشاره به استقبال سرمایه گذاران جدید از ورود به بازار سرمایه گفت: در شرایط کنونی اگر به دنبال ورود سرمایه گذاران تازه وارد، از مسیر درست باشیم تا این افراد مقصر اصلی شکل گیری حرکات هیجانی بازار نباشند، باید متولیان امر و سیاستگذاران بازار سرمایه دست به کار شده و تدبیر مناسبی برای ورود آنها داشته باشند.

وی با بیان اینکه امروز شبکه های اجتماعی نقش مهمی در تصمیم سازی و تصمیم گیری دارند، افزود: اگر امروز به هدایت جریان اطلاعاتی از سوی شبکه های اجتماعی، ابزارهای بدون مجوز و غیرعلمی و همچنین غیرکارشناسی معترض هستیم، باید این نکته را مدنظر داشته باشیم که راه حل این بحران، مسدود کردن شبکه های مجازی فعال در حوزه بورس نیست و با این نوع محدودیت ها نمی توان جلوی این تاثیرگذاری را گرفت.

 نایب رئیس شرکت بورس تصریح کرد: در چنین شرایطی باید در دو جهت هدفگذاری صورت داد؛ نخست توان اطلاع رسانی درست و سالم را افزایش داد و پس از آن، ابزارهای هوشمند برای سرمایه گذاری را ارایه داد تا بتوان نسبت به تقویت سرمایه گذاری و فرهنگ سازی در این زمینه اقدام کرد.

به گفته خواجه نصیری، درصورت بهره گیری از چنین رویه ای می توان شرایط را به گونه ای مهیا کرد تا خود مردم در انتخاب میان شبکه های مجازی غیرمجاز، غیررسمی و بعضاً غیرکارشناسی، نسبت به انتخاب شبکه های دریافت اطلاعات به صورت کارشناسی و رسمی اقدام کنند.

وی تصریح کرد: اگر استفاده از اطلاعات و دانش بورسی که از طریق شبکه های مجازی هدایت می شود، مورد نقد و انتقاد متولیان و کارشناسان قرار دارد، راه حل رفع آن، ممنوعیت و محدودیت استفاده از این شبکه های مجازی نیست؛ بلکه باید تلاش شود تا در کنار این شبکه های مجازی، در گاهی برای جذب مردم به سمت فضای سرمایه گذاری هوشمند مهیا شود.

خواجه نصیری با تاکید بر نقش سازمان بورس و همچنین سایر بورس های فعال در کشور، در هدایت سرمایه گذاری ها خاطرنشان کرد: برای اجرایی شدن این مساله، سازمان بورس، بورس ها و تمامی نهادهای مالی کشور باید به شکل هماهنگ و جمعی، توان ویژه ای را برای افزایش چنین درگاه هایی با امکان دسترسی آسان تر مردم به صندوق های سرمایه گذاری و مشاوره های مرتبط با موضوع سرمایه گذاری، فراهم کرده و در عین حال، سیستم های سرمایه گذاری هوشمند را نیز گسترش دهند. 

این مقام مسئول در شرکت بورس خاطرنشان کرد: در صورتی که مردم آگاهی کافی برای عدم استفاده از ابزارهای غیرمجاز و غیرکارشناسی را داشته و مخاطراتی که این شبکه ها برای آنها و سرمایه هایشان دارند را کسب کنند، آنگاه در انتخاب میان این درگاههای تخصصی و رسمی و شبکه های مجازی غیرمجاز، به طور قطعا درگاههای تخصصی  را انتخاب خواهند کرد.

خواجه نصیری تصریح کرد: در صورت مهیاشدن دسترسی آسان عموم مردم به درگاههای شناخته شده بازار سرمایه، مردم از این درگاههای رسمی، مورد اعتماد و شناخته شده استفاده  کرده و بدین ترتیب تمام خدمات مالی و سرمایه گذاری خود را از این مسیر درست دنبال خواهند کرد.

نایب رئیس شرکت بورس افزود: برای تحقق این امر، تنها راه این است که متولیان بازار سرمایه با صرف هزینه و سرمایه گذاری، نسبت به فرهنگ سازی در این زمینه اقدام کنند تا مردم آسان تر و راحت تر از شبکه های مجازی به سمت درگاههای تخصصی و کارآمد سوق پیدا کنند.

خواجه نصیری تصریح کرد: این اقدام دیر یا زود باید توسط متولیان بازار سرمایه انجام شود و سازمان بورس باید شخصاً در این فضا وارد شده و شرایط را به گونه ای مهیا کند تا دسترسی لازم برای مردم میسر شود؛ در این صورت است که مردم متوجه خواهند شد که اگر از این درگاههای رسمی برای سرمایه گذاری اقدام کنند، تحت حمایت بوده و اطلاعات صحیح و انتخاب درست خواهند داشت.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی، طبیعتا پیرو آن، ریسک سرمایه گذاری های مردم کاهش یافته و احتمال موفقیت آنها افزایش می یابد.

کلید واژه :

محمودرضا خواجه نصیری

،

نایب رئیس شرکت بورس

،

بورس

ثبت نظرات
captcha