تاثیر افزایش قیمت بنزین بر بازار خودرو چه بود؟

سیاه و سفید سهمیه بندی بنزین

حداکثر سهمیه بنزین قابل ذخیره سازی در کارت سوخت چقدر است؟

قیمت بنزین مشخص شد

جزئیات چتر یارانه ای

واکنش رئیس کل بانک مرکزی به نوسان نرخ ارز

قیمت و مشخصات هوندا CR-V مدل ۲۰۲۰

خبر خوش بانکی برای تولیدکنندگان

اوج صادرات نفت ایران چه زمانی بود؟

سری X خودروهای BMW هیدروژنی می شود؟

قیمت اجاره آپارتمان در نقاط مختلف پایتخت

مجمع تشخیص مصلحت در سه ماه اول چقدر بودجه از دولت گرفت؟

قدردانی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از عوامل بانک گردشگری

نگاهی به تجربیات قبلی اصلاح قیمت حامل های انرژی/آیا افزایش نرخ بنزین چه تاثیری در تورم دارد؟

ظرفیت مسکن ملی در کدام شهرها تکمیل شد؟

فرمول جدید برای حذف یارانه انرژی/پیشنهاد یک کارشناس اقتصادی برای حذف یارانه پنهان

مناقشه بر سر فیلترینگ سایت های دانلود فیلم

بزرگترین مشتریان گاز ایران کدام اند؟

قوانین کسب و کارهای نوین مبهم است

بزرگترین نبردگاه صادرکنندگان نفت روسیه و عربستان

پیش بینی وضعیت بازار مسکن تا پایان امسال

بیش از ۱۰ هزار فرصت شغلی برای جوانان ایجاد کردیم

ایران برنده رقابت فولادی با فرانسه و ایتالیا

کاهش قیمت برخی خودروهای داخلی

ایرانی ها چقدر به فکر راه اندازی کسب و کار هستند؟

تخم مرغ باز هم گران شد

دریافت فیلترشکن قانونی می شود؟

روش جدید کلاهبرداری از طریق حساب بانکی

تصمیمات مهم در بودجه سال آینده چیست؟/آیا مالیات و معافیت ها کاهش می یابد؟

احداث کارخانه فولاد بافت، محرومیت را از چهره شهرستان زدوده است

کدام ساخت و سازهای شمال تخریب می شوند؟

گزارش فیش های حقوقی به دولت رفت

مشتریان عظیم خودرو همچنان در بلاتکلیفی

جزئیات خام فروشی قیر در کشور

زیباترین قبرستان های دنیا

آیا اخذ مالیات از سود سپرده ها توازن را بهم نمی زند؟

پشت پرده افزایش قیمت خودرو در هفته های اخیر/چرا قیمت در بازار بی مشتری بالا می رود؟

هافبک سابق تیم ملی هلند در تهران

بازی سیاسیون با کلمات تا انتخابات ۹۸

مروری بر جملات حاشیه ساز علی مطهری

کد خبر : ۱۸۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اطلاعات جدید لاریجانی درباره تحریم های آمریکا

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشکیل مجدد یک گروه در خزانه داری آمریکا برای بستن مسیرهای دور زدن تحریم ها، تاکید کرد که خیر کشور در این است که تا حد امکان از مسائل حاشیه ای و فرعی پرهیز کرده و به همبستگی ملی آسیب نزنیم.

اطلاعات جدید لاریجانی درباره تحریم های آمریکا

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت، علی لاریجانی که روز دوشنبه به دامغان سفر و در این سفر فاز دوم مجتمع فولاد کویر دامغان را افتتاح کرد، البته به موضوع فساد نیز پرداخت و با تاکید بر اینکه متخلف باید برابر قانون مجازات شود، در عین حال گفت که نباید به بهانه مقابله با فساد کارخانه ها را تعطیل کرد؛ چراکه با خوابیدن هر کارخانه هزار خانواده با مشکل روبه رو می شود.
اطلاعات جدید لاریجانی درباره تحریم های آمریکا

حرف های نیشگویانه نزنیم

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط دشوار اقتصادی فعلی و در شرایطی که خزانه داری آمریکا برای ضربه زدن به کشورمان جایزه تعیین می کند، باید تا حد امکان از مسائل حاشیه ای و فرعی پرهیز کرد، گفت: باید همه در ضروریات کشور هم داستان شده و بدانیم در چه شرایطی چه حرفی می زنیم. بر اساس گزارش «ایسنا»، لاریجانی با اذعان به اینکه «هیچ چیز مهم تر از همبستگی ملی نیست»، افزود: اختلاف نظر در همه کشورها وجود دارد اما این اختلاف در سلیقه و حرف ها و گفت وگوها چه در حوزه سیاسی و چه در حوزه های فکری و فرهنگی نباید به گونه ای باشد که به همبستگی ملی آسیب بزند. حرف های نیشگویانه نزنیم. رئیس مجلس با بیان اینکه «هدف گذاری دشمن روشن است»، تاکید کرد: دشمن به دنبال فلج کردن اقتصادی و مایوس کردن سرمایه گذاران از سرمایه گذاری در ایران است و رد همه این واقعیات را می توان در سخنان وزیر خارجه آمریکا و برنامه ریزی های وزارت خزانه داری این کشور دید.

سختی های اقتصادی گذرا ست

رئیس مجلس شورای اسلامی به شرایط اقتصادی امروز اشاره و تصریح کرد: اگرچه امروز دوران سختی را می گذرانیم اما این دوره، دوره گذرایی است و باید با استفاده از این دوره به سمتی حرکت کنیم که تاب آوری اقتصادمان را بیشتر و زمینه را برای حضور مردم فراهم تر کنیم. او ادامه داد: کشور ما از نظر خصم بیرونی با مشکلاتی روبه رو است و از همین رو است که آنها در پی فلج کردن اقتصاد ما هستند. لاریجانی همچنین با بیان اینکه «در این شرایط باید از تولیدکننده حمایت خاص کرد»، گفت: دشمن در پی این است که به اقتصاد و تولید ما لطمه بزند؛ بنابراین همه باید دست به دست هم دهیم و اجازه ندهیم که این اتفاق بیفتد.

لاریجانی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی خصم بیرونی به دنبال ایجاد مشکلات اقتصادی هستند و قصد دارند مردم را از سرمایه گذاری مأیوس کنند و این را وزیر خارجه آنها نیز می گوید، گفت: باید به نوع حرف زدن ها و مسائل مطرح شده در رسانه ها در حوزه های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی دقت کنیم، نباید آسایش، آرامش و همبستگی مردم را بر هم بزنیم و جامعه را قطعه قطعه کنیم. گاهی مسائل فرعی به مسائل اصلی فکری عموم جامعه تبدیل می شود که بسیار اشتباه است، هیچ موضوعی بیشتر از همبستگی ملی اهمیت ندارد. در کشور ما اختلاف نظر زیاد است. این موضوع در تمام کشورهای دارای دموکراسی رخ می دهد، اما باید بفهمیم در چه شرایطی، چه موضوعی را مطرح می کنیم.

مقابله با فساد

علی لاریجانی در ادامه اظهارات خود، با بیان اینکه «نباید به بهانه فساد کارخانه ها را تعطیل کرد»، گفت: متخلف باید برابر قانون مجازات شود اما نباید به بهانه مقابله با فساد کارخانه ها را تعطیل کرد؛ چراکه با خوابیدن هر کارخانه هزار خانواده با مشکل روبه رو می شوند. او با بیان اینکه «در این شرایط هیچ چیز مهم تر از چرخیدن چرخ تولید نیست»، اضافه کرد: در این شرایط دشوار اقتصادی هیچ چیزی مهم تر از این نیست که کارگران ما در آخر ماه حقوق داشته باشند. رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: تمام همت بخش های قضایی، دولتی و امنیتی این باشد که چگونه عنصر فاسد از بین برود اما کارخانه و کارگاه نیز به فعالیت خود ادامه دهد.هیچ موضوعی مهم تر از این نیست که کارخانه ها فعال باشند و کارگران حقوق دریافت کنند و شغل داشتن کارگران بسیار مهم است. لاریجانی ادامه داد: لوازم مقابله با خصم همبستگی مردم است و تمام بخش ها باید مشکلات مالیاتی و سرمایه در گردش واحدها را برطرف کنند، چنان که قانون مورد نیاز این اقدامات نیز وجود دارد. رئیس قوه مقننه در پایان با تاکید بر اینکه باید لشکر تولید کشور فعالیت کند و همه در خدمت آن باشند، تاکید کرد: بخش های قضایی و امنیتی کشور باید تلاش کنند تا مبارزه با فساد منجر به رکود یا تعطیلی کارخانه ها نشود.

بر اساس آنچه خبرگزاری خانه ملت از اظهارات لاریجانی گزارش داده است، رئیس قوه مقننه تاکید کرد همت های بلند لازم است تا کشور را از گردنه های بلند عبور دهیم، ایران آینده باید به دست مردانی که همت بلند دارند به جایگاه واقعی خود برسد. او با بیان اینکه جوانانی که با نیاز کشور آشنا هستند، باید همت خود را بلند کنند، گفت: مشکلات سیستم دیوانی کشور، افراد سرمایه گذار را رنج می دهد و تسهیل این موضوع، یکی از وظایف بسیار مهم است. در دوره های مختلف مجلس چندین قانون در جهت تسهیل کسب و کار تصویب کردیم که اگر به قاعده اجرا می شد، وضعیت بهتری داشتیم، حجیم شدن دولت نیز کار را دشوار کرده است. باید امورات به مردم واگذار شود و سیستم دولتی نقش هدایت کننده را ایفا کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنرانی خود، بر ضرورت توجه به روستاها نیز تاکید و تصریح کرد: متاسفانه در دو دهه اخیر سرعت تخلیه روستاها در ایران بسیار بیشتر از متوسط های جهانی بوده و این در حالی است که در جمهوری اسلامی روستاها دارای آب، برق، گاز و راه، مدرسه و مسجد شدند. او با بیان این که «با وجود همه اینها چرخه اقتصادی روستا نمی چرخید»، افزود: به دلیل نچرخیدن چرخه اقتصادی روستا، شاهد تخلیه روستاها با سرعت بسیار بالایی بودیم. مجلس در همین راستا تلاش کرده که زمینه ای فراهم کند و امکاناتی در حاشیه روستاها ایجاد شود تا مشکل اقتصاد و اشتغال روستاها حل شود. لاریجانی به تسهیلات اختصاص یافته به طرح اشتغال روستایی اشاره کرد و گفت: اگر اجرای این طرح به حل معضل اشتغال روستایی کمک کند، اجرای این طرح در سال های آتی هم ادامه می یابد. رئیس مجلس با بیان این که «سیستم دیوانی ما با بیماری مواجه است»، افزود: متاسفانه حجیم بودن دولت هم سبب شده گاه دولت خود به مانعی بر سر تولید و سرمایه گذاری تبدیل شود. این در حالی است که سیستم دولتی باید تسهیل گر و هدایت گر باشد.

حقه بازی آمریکا برای فشار بر ایران

علی لاریجانی همچنین در همایش «مجاهدان در غربت» در دامغان طرح ادعای تلاش ایران برای دستیابی به بمب هسته ای را حقه بازی آمریکایی ها خواند و تاکید کرد: جمهوری اسلامی گرفتار حقه بازی آمریکایی است و گرنه آنها به خوبی می دانند که ایران به دنبال بمب هسته ای نیست. به گزارش «ایسنا» رئیس مجلس با بیان این که رژیم غاصب اسرائیل تنها عضو خاورمیانه است که ۱۰۰ تا ۲۰۰ بمب هسته ای دارد، گفت: همین زرادخانه صهیونیست ها برای قتل عام در خاورمیانه کفایت می کند. او صیانت از جریان زنده مقاومت را ضروری خواند و افزود: صفوف مقاومت و تروریسم چه در روش و چه در هدف در تقابل با هم هستند. لاریجانی با بیان این که آمریکا به دنبال محاصره ایران است، افزود: آمریکایی ها همه توان خود را در جهت آزار و اذیت مردم ایران و تحمیل فشار بر آنها به کار گرفته اند.

کلید واژه :

علی لاریجانی

،

تحریم

ثبت نظرات
captcha