اعضای جدید هیئت مدیره لیزینگ خودرو غدیر منصوب شدند

هزینه مصرف خانوار در کدام بخش ها افت کرد؟

اعتبار دفترچه های بیمه تمدید شد

ورود خودروسازی ایران به لاین «شرق»؟

از ماجرای پروژه های پرحاشیه تا واردات خودرو و قاچاق پوشاک

واردات گوشی تلفن همراه به روال قبل ادامه خواهد یافت

نان به نرخ نانوایی ها!

غوغای دولت تدبیر و امیر

قیمت خودرو در بازار آزاد مشخص شد

قیمت نفت خام سنگین ایران چقدر است؟

تست کرونا برای تمام کارکنان گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری انجام شد

برای خرید کیبورد تبلت چقدر هزینه کنیم؟

رونمایی از جدیدترین محصول مرسدس کلاس S

۱۰ شغل پرتقاضای جهان

ETF بعدی شامل کدام شرکت ها می شود؟

ورود ممنوع بنادر به افراد بدون ماسک

دلیل رشد نجومی قیمت سهام در بورس چیست؟

لغو کلیه مجوزهای صادرات مرغ

سهام عدالت جدید در طرح پیشنهادی مجلس به چه کسانی می رسد؟

آخرین وضعیت آزادسازی سهام عدالت

صعود بورس ها در آسیا و آمریکا

روايت سيف از جلسه دلار 4200 توماني همزمان با گزارش همتی/دلارِ جهانگيری يا دلارِ روحانی؟

تکلیف کارت سوخت در فرایندخرید و فروش خودرو چه می شود؟

تشبیه دلار ۲۰هزار تومانی به گلابی در مجلس!

تشنج در مجلس حین سخنرانی ظریف

خودرویی از طلا که چشم ها را خیره می کند

حضور ظریف در مجلس حاشیه ساز شد

ریزش ارزش ریال تا کجا ادامه دارد؟

علت صعود شاخص بورس و واقعیت اقتصاد کشور

کلید قطع مارپیچ قیمت ها

 صورت های مالی سال ۱۳۹۸ شرکت لیزینگ گردشگری به تصویب رسید

تصویری دیدنی از تیپ خاص کی روش

پیامک های واریزی که برای کلاهبرداری می آیند

امکان فروش سهام عدالت فراهم شد

توضیح رییس کل بانک مرکزی درباره مسیر سیاست پولی کشور

بانک ها و روی دیگر سکه!

مالک زیاده خواه نمی تواند مستاجر را بیرون کند

بورس املاک؛ مکانی برای ساماندهی بازار مسکن یا جولان سفته بازان؟

تا اطلاع ثانوی مدت آموزش سربازی یک ماه است

هدف گذاری تورم با دلار

کد خبر : ۱۹۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

گزارش فیش های حقوقی به دولت رفت

طبق اعلام سازمان اداری و استخدامی، گزارش آخرین وضعیت سامانه حقوق و مزایا و ورود اطلاعات دستگاه های اجرایی در نیمه مهرماه به معاون اول رئیس جمهور ارائه شده و در دستور کار هیات دولت قرار دارد.

گزارش فیش های حقوقی به دولت رفت

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت، بعد از آنکه بخشی از دستگاه های اجرایی در اجرای قانون و ورود اطلاعات حقوقی کارکنان خود در سامانه حقوق و مزایا تعلل داشته و کم کاری کردند، هیات دولت با بررسی گزارشی که از سوی سازمان اداری و استخدامی ارائه شد، تصمیماتی در این رابطه گرفت.

بر این اساس، قرار شد تمامی دستگاه های مورد اشاره در قانون، تا پایان شهریورماه اطلاعات حقوقی خود را وارد کرده و بعد از آن، سازمان اداری و استخدامی گزارشی تفضیلی در رابطه با عملکرد دستگاه ها به دولت ارائه کند.

آنطور که سازمان اداری و استخدامی به ایسنا توضیح داده است، بعد از آنکه در مرداد ماه گزارشی از وضعیت ثبت پرداختی های دستگاه ها مشمول قانون به هیات دولت ارائه و مقرر شد با دستگاه هایی که در این زمینه اقدام مناسبی نداشته اند، پیگیری لازم انجام شود تا نسبت به ورود و تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند، سازمان موظف شده نسبت به آخرین وضعیت تا پایان شهریورماه اقدام کند که بر این اساس گزارش مربوطه در نیمه مهرماه به معاول اول رئیس جمهور ارائه شده است و در دستور کار دولت قرار دارد.

همچنین سازمان اداری و استخدامی توضیح داده که پس از طرح موضوع و متناسب با تصمیم اخذ شده در هیات دولت اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد.

طبق ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه مقامات، رؤسا، مدیران تمام دستگاه های اجرایی شامل قوای سه گانه جمهوری اسلامی اعم از وزارتخانه ها، سازمان ها و مؤسسات و دانشگاه ها، شرکت های دولتی، مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت، بانک ها و مؤسسات اعتباری دولتی، شرکت های بیمه دولتی، مؤسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی، مؤسسات عمومی، بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی، مجلس، شورای نگهبان قانون اساسی، بنیادها و موسساتی که زیر نظر ولی فقیه اداره می شوند و همچنین دستگاه ها و واحدهایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر یا تصریح نام است اعم از اینکه قانون خاص خود را داشته یا از قوانین و مقررات آن تبعیت می کنند نظیر وزارت جهاد کشاورزی، شرکت ملی نفت، شرکت ملی گاز، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، بانک مرکزی، سازمان بنادر و کشتیرانی، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، صدا و سیما، ستاد اجرایی و قرارگاه های سازندگی و اشخاص حقوقی وابسته به آنها، اشخاص و دستگاه هایی هستند که باید اطلاعات حقوق و دستمزد خود را در این سامانه ثبت کنند؛ به نحوی که میزان ناخالص پرداختی به هر یک از افراد مشخص باشد و امکان دسترسی برای نهادهای نظارتی و عمومی مردم فراهم شود.

از این رو از اواخر سال ۱۳۹۶ راه اندازی سامانه حقوق و مزایا در دستور کار سازمان داری و استخدامی قرار گرفت و از اویل سال گذشته شرایط بارگذاری اطلاعات فراهم شد ولی آنچه  مسئولان مربوطه اعلام کردند تا مرداد امسال دستگاه های قوه مجریه و مقننه اطلاعات را وارد کرده بودند اما قوه قضائیه و برخی دستگاه ها مانند صدا و سیما و نهادهای زیرمجموعه رهبری اطلاعات حقوقی خود را در سامانه بارگذاری نکردند.

البته شنیده ها از این حکایت داشت که حتی در قوه مجریه و مقننه نیز دستگاه هایی بودند که اطلاعات حقوقی کارکنان خود را به هر دلیلی وارد نمی کردند. در هر صورت اکنون گزارش خواسته شده به دولت ارائه شده و اعلام گزارش از سوی آن و شفاف سازی در این رابطه گام بعدی خواهد بود، چراکه اذهان عمومی منتظر اجرای این تکلیف قانونی است.

 

کلید واژه :

فیش حقوقی

،

فیش های حقوقی

،

سامانه حقوق و مزایا

ثبت نظرات
captcha