سال سیاه کسب و کارهای اینترنتی

تمدید بسته های اینترنت رایگان

بورس در آخرین روز کاری سال ۹۸

نفت 28 دلاری شد

سازوکار نهایی افزایش حقوق حداقل بگیران در سال۹۹

حلقه مفقوده برجام و جنگ دیپلماتیک ایران با کرونا

تعطیلی فروشگاه های اپل تمدید شد

آقای سرپرست یک بار دیگر علیه انصاری فرد/جنگ سرخ ادامه دارد

الکل، ماسک و دستکش همچنان کمیاب است/آیا ماسک پارچه ای استاندارد است؟

۸۰ ایراد شورای نگهبان به بودجه ۹۹

برای خرید روغن آفتابگردان چقدر هزینه کنیم ؟

قیمت دلار در صرافی های بانکی

مهلت پرداخت قبض گاز تمدید شد

نرخ تورم سال آینده به کدام سو می رود؟

میزان افزایش حق بیمه شخص ثالث اعلام شد

واقعیت های بازار نفت و درآمد ایران از فروش نفت

آشنایی با انواع کلاس بندی خودروهای سواری

قیمت طلای سرخ در بازار چقدر است؟

بسته شدن موقت حرم امام رضا (ع)

کرونا و سرگیجه در لیگ برتر ایران!

دورهمی عجیب ۳ خواننده در تلویزیون!

انتقاد روزنامه کیهان به برنامه زنده تلویزیونی فرمول یک

شاعر فوتبال در معرض یک اتهام سنگین دیگر!

آیا وزارت بهداشت ورود کرونا به ایران را دیر اعلام کرد؟

آغاز توزیع میوه شب عید در تهران

توضیحات همتی درباره تحرکات سفته بازان در بازار ارز/تقاضای موثر واقعی وجود ندارد

سردار فوتبال ایران در سرزمین تزارها!

بازار کرونازده؛ Ps۴ گران، خودرو ارزان، مسکن راکد

توضیحات کمدین معروف بابت احضارش به دادگاه

جزئیات کمک دولت به اصناف ضرردیده از کرونا

درآمد اروپایی ها چه قدر است؟

توصیه کارشناسان به سهام داران بورسی

بررسی فنی ولوو XC ۴۰ Recharge T ۵

ضرر بزرگ خالی فروشان دلار/دلیل رشد دلار در روز دوم هفته چه بود؟

آیت الله سید هاشم بطحایی دارفانی را وداع گفت

نظر شورای نگهبان درباره واردات خودروهای خارجی

برآورد رسمی از رشد و تورم ۹۸

یک ایرانی در آستانه ساخت واکسن کرونا؟

برای خرید گوشت چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

لپ تاب های ارزان قیمت در بازار کدام است؟

کد خبر : ۲۱۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

خدمات ویژه مخابراتی چیست؟

سرویس های ارائه شده به مشترکان تلفن ثابت شامل انتظار مکالمه، شماره گیری سریع، انتقال مکالمه، سرویس انتقال مکالمه از خط اشغال به خطوط دیگر و سرویس بیدارباش می شود که صاحب امتیاز تلفن می تواند برای برقراری آن ها اقدام کند.

خدمات ویژه مخابراتی چیست؟

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت، در سال های اخیر برخی خدمات ویژه مخابراتی در شرکت مخابرات راه اندازی شده است که استفاده از این خدمات منوط به درخواست مشترک و وجود امکانات فنی مورد نیاز در مرکز مخابراتی مربوط است. این سرویس ها به صاحب امتیاز تلفن و یا قائم مقام قانونی وی واگذار می شود.

برخی از سرویس های ویژه مخابرات را می توان از طریق مراجعه به مرکز مخابراتی مربوطه یا مراجعه به پرتال مخابرات ایران و بخش "مخابرات من" فعال کرد.

انتقال مکالمه یا دایورت کردن ( Call diverting )

مشترکان با این سرویس می توانند هنگامی که با تلفن شما تماس گرفته می شود، مکالمه را به یک خط دیگر ثابت یا همراه منتقل کنند و عمل دایورت کردن را انجام دهند. این سرویس با هر دستگاه تلفن دکمه ای مجهز به سیستم تن انجام شدنی است.

برای این کار شما باید کد # شماره مورد نظر*۲۱* و یا # شماره مورد نظر*۵۷* را دردستگاه تلفن وارد کنند. بعد از زدن این کد صدایی که می شنوید فرق خواهد کرد، این یعنی اینکه خط شما دایورت شده است. برای غیرفعال کردن این سرویس نیز باید گوشی را بردارید (در این حالت باز همان صدای مخصوص شنیده می شود) و بعد #۲۱# و یا #۵۷# را وارد کنند. در صورتی که مجدد صدای بوق مخصوص را شنیدید، گوشی را قطع کرده و مجدد روشن کنید. در این حالت خط شما کاملا از حالت دایورت خارج شده است.

سرویس انتظار مکالمه یا پشت خطی ( Call waiting )

هنگام مکالمه، وقتی شخص دیگری به شما تلفن می زند، صدای بوق ضعیفی به گوشتان می رسد و شما را آگاه می کند، شما می توانید با کمک این سرویس مکالمه اول خود را موقتاً قطع و با شخص ثالث صحبت کنید، پس از خاتمه مکالمه یا در حین مکالمه می توانید مجدداً با شخص اول به صحبت خود ادامه دهید.

برای استفاده از این سرویس شما باید بهنگام شنیدن صدای بوق ضعیف با فشار دادن دکمه "Flash" در تلفن های دیجیتال و با "قطع و وصل کردن" در تلفن های آنالوگ با نفر سوم تماس برقرار کنید. برای بازگشت به گفت وگوی اول می توانید همین کار را تکرار کنید.

شماره گیری سریع ( Speed dealing )

برای اجتناب از وقوع اشتباه در شماره گیری و صرفه جویی در وقت با دادن شماره های دورقمی به حافظه مخابرات می توانید از این سیستم بهره ببرید. این سرویس با هر دستگاه تلفن دکمه ای مجهز به سیستم تن انجام شدنی است.

بر این اساس، برای استفاده از این امکان باید این دستور را به کار ببرید: برای ایجاد کد دو رقمی، ابتدا # شماره مورد نظر* کد دو رقمی *۵۱* را شماره گیری کنید، بعد از وارد کردن این دستور حالا شما می توانید بعد از برداشتن گوشی با زدن کد دو رقمی** شماره ای را که قبلا به آن داده اید را شماره گیری کنید.

برای حذف یک شماره از یک کد دو رقمی و تغییر آن می توانید از دستور # کد دو رقمی *۵۱* استفاده کنید. برای غیر فعال کردن همه این کدهای دورقمی باید از کد #۵۵# استفاده کنید.

انتقال مکالمه از خط اشغال به خطوط دیگر ( Call forwarding)

برای این که تماس گیرندگان با بوق اشغال مواجه نشوند، می توانید یک یا چند شماره تلفن خود را به مرکز تلفن مربوط اعلام کنید که درصورت اشغال بودن هر یک از شماره ها ارتباط به طور خودکار به شماره های بعدی منتقل شود. این سرویس با هر دستگاه تلفن دکمه ای مجهز به سیستم تن انجام شدنی است. برای استفاده از این حالت باید بعد از برداشتن گوشی کد #۴۳* را بزنید. برای غیرفعال کردن این حالت باید کد #۴۳# را وارد کنید.

سرویس بیدارباش (Wake Up)

با اشتراک این سرویس زنگ تلفن در ساعت مشخص شده به صدا درمی آید. این سرویس با هر دستگاه تلفن دکمه ای مجهز به سیستم تن انجام شدنی است. برای استفاده از این حالت باید ابتدا *۵۵* را بزنید بعد بترتیب ساعت و دقیقه را وارد کنید و در آخر # را بزنید. مثلا اگر می خواهید در ساعت ۱۴:۳۸ تلفن زنگ بزند ، کد ۱۴۳۸#*۵۵* را می زنید. برای غیر فعال کردن این سرویس باید کد #۵۵# را وارد کنید.

سرویس نمایشگرشماره CallerID

در این سرویس شما کافی است یک دستگاه شماره انداز یا یک تلفن مجهز به نمایشگر شماره تلفن را استفاده کنید و با استفاده از آن می توانید شماره را دریافت کنید. این سرویس نیازی به کد فعال سازی ندارد.

دایورت بعد از ۵ زنگ

با استفاده از این سرویس شما می توانید کاری کنید تا بعد از ۴ بار زنگ خوردن گوشی و جواب ندادن به گوشی در زنگ ۵ ام تلفن دایورت شود روی شماره ای دیگر. برای استفاده از این سرویس شما باید از کد # شماره موردنظر *۶۵* استفاده کنید. طبق معمول برای غیر فعال کردن این امکان باید کد #۶۵# را وارد کنید.

کلید واژه :

تلفن ثابت

،

تلفن همراه

،

خدمات ویژه مخابراتی

،

مخابرات

،

انتقال مکالمه

ثبت نظرات
captcha