سال سیاه کسب و کارهای اینترنتی

تمدید بسته های اینترنت رایگان

بورس در آخرین روز کاری سال ۹۸

نفت 28 دلاری شد

سازوکار نهایی افزایش حقوق حداقل بگیران در سال۹۹

حلقه مفقوده برجام و جنگ دیپلماتیک ایران با کرونا

تعطیلی فروشگاه های اپل تمدید شد

آقای سرپرست یک بار دیگر علیه انصاری فرد/جنگ سرخ ادامه دارد

الکل، ماسک و دستکش همچنان کمیاب است/آیا ماسک پارچه ای استاندارد است؟

۸۰ ایراد شورای نگهبان به بودجه ۹۹

برای خرید روغن آفتابگردان چقدر هزینه کنیم ؟

قیمت دلار در صرافی های بانکی

مهلت پرداخت قبض گاز تمدید شد

نرخ تورم سال آینده به کدام سو می رود؟

میزان افزایش حق بیمه شخص ثالث اعلام شد

واقعیت های بازار نفت و درآمد ایران از فروش نفت

آشنایی با انواع کلاس بندی خودروهای سواری

قیمت طلای سرخ در بازار چقدر است؟

بسته شدن موقت حرم امام رضا (ع)

کرونا و سرگیجه در لیگ برتر ایران!

دورهمی عجیب ۳ خواننده در تلویزیون!

انتقاد روزنامه کیهان به برنامه زنده تلویزیونی فرمول یک

شاعر فوتبال در معرض یک اتهام سنگین دیگر!

آیا وزارت بهداشت ورود کرونا به ایران را دیر اعلام کرد؟

آغاز توزیع میوه شب عید در تهران

توضیحات همتی درباره تحرکات سفته بازان در بازار ارز/تقاضای موثر واقعی وجود ندارد

سردار فوتبال ایران در سرزمین تزارها!

بازار کرونازده؛ Ps۴ گران، خودرو ارزان، مسکن راکد

توضیحات کمدین معروف بابت احضارش به دادگاه

جزئیات کمک دولت به اصناف ضرردیده از کرونا

درآمد اروپایی ها چه قدر است؟

توصیه کارشناسان به سهام داران بورسی

بررسی فنی ولوو XC ۴۰ Recharge T ۵

ضرر بزرگ خالی فروشان دلار/دلیل رشد دلار در روز دوم هفته چه بود؟

آیت الله سید هاشم بطحایی دارفانی را وداع گفت

نظر شورای نگهبان درباره واردات خودروهای خارجی

برآورد رسمی از رشد و تورم ۹۸

یک ایرانی در آستانه ساخت واکسن کرونا؟

برای خرید گوشت چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

لپ تاب های ارزان قیمت در بازار کدام است؟

کد خبر : ۲۲۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس کل بیمه مرکزی:

افشای حقوق های نجومی اجباری نیست

رئیس کل بیمه مرکزی درباره چرایی عدم افشای حقوق های نجومی در صورت های مالی شرکت ها گفت: دستوری در قانون برای افشای این اطلاعات وجود ندارد؛ نه در بورس و نه در صنعت بیمه اجباری نیست و شرکت ها مختار هستند.

افشای حقوق های نجومی اجباری نیست

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت، غلامرضا سلیمانی در نشست خبری از معافیت مالیات بر ارزش افزوده در بخش بیمه درمان و عمر و زندگی خبر داد و اظهار داشت: نظر دولت بر این بود که تمام صنعت بیمه از مالیات معاف باشد ولی تا کنون مجلس موافقت نکرده است؛ تلاش داریم بیمه شخص ثالث نیز معاف شود ولی چون سالهای قبل هم این رشته معاف نبوده، در صورت عدم موافقت مجلس اتفاق خاصی رخ نمی دهد.

رییس کل بیمه مرکزی درباره عملکرد صنعت بیمه در تحریم، گفت: مکانیزمی ایجاد شده تا مجموعه شرکت های بیمه ای این موضوع را مدیریت کنند؛ هیچ بیمه نامه ای در سطح کشور روی زمین نیست و همه بیمه نامه ها مدیریت شده و تحت پوشش قرار گرفته است.

وی درباره تورم و تأثیر آن بر نرخ دیه تصریح کرد: باتوجه به تغییرات تورم، نرخ دیه و حق بیمه شخص ثالث تحت تأثیر قرار می گیرد؛ تلاش داریم به میزان تورم، افزایش حق بیمه نداشته باشیم و امسال هم کمتر از تورم، افزایش حق بیمه خواهیم داشت.

سلیمانی درباره حقوق های نجومی مدیران بیمه ای گفت: این که حقوق های بالا قانونی است یا خیر نیازمند تفکیک شرکتهاست؛ شرکت های دولتی بر اساس قانون حقوق می گیرند و نمی توانند یک ریال هم بیشتر بگیرند؛ اما در شرکت های خصوصی این قوانین وجود ندارد و توافق بین سهامدار و مدیر انجام می شود.

وی تصریح کرد: ما در مقام ناظر نمی توانیم به روابط سهامدار و شرکت ورود کنیم که چه میزان حقوق و مزایا به مدیران پرداخت شود.

رییس کل بیمه مرکزی درباره چرایی عدم افشای حقوق های نجومی در صورت های مالی شرکت ها گفت: دستوری در قانون برای افشای این اطلاعات وجود ندارد؛ نه در بورس و نه در صنعت بیمه اجباری نیست و شرکت ها مختار هستند.

وی در خصوص پرداخت خسارت صنعت بیمه به سیل زدگان اعلام کرد: در سیل اوایل سال 98، وضعیت بیمه واحدهای مسکونی بهتر از سیل اخیر (چابهار) بوده است و 200 میلیارد تومان پرداخت شد؛ در استان لرستان، کمیته امداد و خوزستان بنیاد برکت واحدهای مسکونی را بیمه کرده بود؛ اما در چابهار تعداد واحدهای مسکونی تحت پوشش بیمه خیلی ناچیز بود.

سلیمانی با بیان اینکه 16 میلیارد ریال خسارت ارزیابی شده سیل چابهار است، گفت: چک های واحدهای خسارت دیده که بیمه هم بودند، آماده و به مالکان تحویل داده شده است ولی چون واحدها بیمه نبودند صنعت بیمه هم نمی تواند به این خسارت ها را پوشش دهد و باید سایر مراجع در دولت برای محل پرداخت خسارت سیل زدگان تصمیم گیری کنند.

رییس کل بیمه مرکزی درباره میزان خسارات پرداختی به اغتشاش های بنزینی آبان ماه ابراز کرد: اکثر واحدهای تجاری و صنعتی تحت پوشش بیمه هستند، اما عمدتاً بیمه آتش سوزی داشتند ولی اطلاعات آن واحدهایی را که تحت پوشش آتش سوزی و بلوا بودند جمع کردیم؛ هنوز بانکها به جمع بندی برای اعلام واحدهای آسیب دیده به بیمه نرسیده اند و به همین علت هنوز خسارتی پرداخت نشده است.

سلیمانی گفت: خسارت پرداختی اغتشاشات بنزینی که قطعی شده و شرکت های بیمه پرداخت کردند حدود 200 میلیارد ریال است.

وی درباره حقوق های نجومی همچنین گفت: کار خوبی نیست که فیش های حقوق و مزایای مدیران را در سایت ها منتشر کنیم؛ اگر موضوعی قانونی بود آن را نشر دهیم و اگر غیرقانونی باشد ما و نهادهای نظارتی حتماً باید ورود کنیم. در خصوص مدیر بیمه ملت شخصاً از وزیر اقتصاد سؤال کردم و علت عزل حقوق نجومی نبود و موضوع دیگری باعث عزل ایشان شد.

وی در خصوص خسارت هواپیمای اوکراینی گفت: شرکت های بیمه داخلی درگیر این مسئله نیستند ولی بیمه مرکزی اعلام آمادگی برای ارایه مشاوره در خصوص مسایل فنی و بیمه ای را داده است هرچند هنوز طرفین ایرانی و اوکراینی به نتیجه مشترک نرسیده و درحال رایزنی هستند.

پایان پیام/

کلید واژه :

رییس کل بیمه مرکزی

،

افشای حقوق

،

حقوق های نجومی

،

مالیات

،

غلامرضا سلیمانی

ثبت نظرات
captcha