اعضای جدید هیئت مدیره لیزینگ خودرو غدیر منصوب شدند

هزینه مصرف خانوار در کدام بخش ها افت کرد؟

اعتبار دفترچه های بیمه تمدید شد

ورود خودروسازی ایران به لاین «شرق»؟

از ماجرای پروژه های پرحاشیه تا واردات خودرو و قاچاق پوشاک

واردات گوشی تلفن همراه به روال قبل ادامه خواهد یافت

نان به نرخ نانوایی ها!

غوغای دولت تدبیر و امیر

قیمت خودرو در بازار آزاد مشخص شد

قیمت نفت خام سنگین ایران چقدر است؟

تست کرونا برای تمام کارکنان گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری انجام شد

برای خرید کیبورد تبلت چقدر هزینه کنیم؟

رونمایی از جدیدترین محصول مرسدس کلاس S

۱۰ شغل پرتقاضای جهان

ETF بعدی شامل کدام شرکت ها می شود؟

ورود ممنوع بنادر به افراد بدون ماسک

دلیل رشد نجومی قیمت سهام در بورس چیست؟

لغو کلیه مجوزهای صادرات مرغ

سهام عدالت جدید در طرح پیشنهادی مجلس به چه کسانی می رسد؟

آخرین وضعیت آزادسازی سهام عدالت

صعود بورس ها در آسیا و آمریکا

روايت سيف از جلسه دلار 4200 توماني همزمان با گزارش همتی/دلارِ جهانگيری يا دلارِ روحانی؟

تکلیف کارت سوخت در فرایندخرید و فروش خودرو چه می شود؟

تشبیه دلار ۲۰هزار تومانی به گلابی در مجلس!

تشنج در مجلس حین سخنرانی ظریف

خودرویی از طلا که چشم ها را خیره می کند

حضور ظریف در مجلس حاشیه ساز شد

ریزش ارزش ریال تا کجا ادامه دارد؟

علت صعود شاخص بورس و واقعیت اقتصاد کشور

کلید قطع مارپیچ قیمت ها

 صورت های مالی سال ۱۳۹۸ شرکت لیزینگ گردشگری به تصویب رسید

تصویری دیدنی از تیپ خاص کی روش

پیامک های واریزی که برای کلاهبرداری می آیند

امکان فروش سهام عدالت فراهم شد

توضیح رییس کل بانک مرکزی درباره مسیر سیاست پولی کشور

بانک ها و روی دیگر سکه!

مالک زیاده خواه نمی تواند مستاجر را بیرون کند

بورس املاک؛ مکانی برای ساماندهی بازار مسکن یا جولان سفته بازان؟

تا اطلاع ثانوی مدت آموزش سربازی یک ماه است

هدف گذاری تورم با دلار

کد خبر : ۲۳۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یک ایرانی در آستانه ساخت واکسن کرونا؟

در این روز های شیوع کرونا رسانه های معتبر جهانی درباره یک شرکت آمریکایی صحبت می کنند که توانسته نسخه آزمایشی داروی کرونا را با موفقیت نسبی تست کند. این دارو که RemdesiVir نام دارد و پس از عملکرد موفقیت روی چند آمریکایی حالا به امید شماره یک سازمان بهداشت جهانی تبدیل شده و قرار است نتیجه آزمایش این دارو روی بیماران چینی نیز اعلام شود.

یک ایرانی در آستانه ساخت واکسن کرونا؟

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت، در این روز های شیوع کرونا رسانه های معتبر جهانی درباره یک شرکت آمریکایی صحبت می کنند که توانسته نسخه آزمایشی داروی کرونا را با موفقیت نسبی تست کند. این دارو که RemdesiVir نام دارد و پس از عملکرد موفقیت روی چند آمریکایی حالا به امید شماره یک سازمان بهداشت جهانی تبدیل شده و قرار است نتیجه آزمایش این دارو روی بیماران چینی نیز اعلام شود.

یک ایرانی در آستانه ساخت واکسن کرونا؟

نکته مهم، اما اینجاست مدیر بخش پزشکی این شرکت آمریکایی یک ایرانی است. دکتر مهرداد پارسی. حالا در کنار دارو هایی مانند داروی آنفلوآنزا (تامی فلو)، داروی HIV داروی مالاریا و هپاتیت که به بیماران کرونایی داده می شد، داروی Rendesivit در حال تبدیل شدن به امید شماره یک برای درمان و تسکین کروناست، مسئله سوال برانگیز، اما اینجاست که مقام ها و مسئولان ایرانی درباره این دارو و احتمال موفقیت آن در آینده صحبتی به میان نمی آورند! تا آنجا که می دانیم فقط یک بار دکتر ایرج ملک زاده معاون وزیر بهداشت درباره این دارو صحبت کرد.

گیلیاد Gilead Sciences شرکت داروسازی و بیوتکنولوژی آمریکایی است که در زمینه تولید دارو های پزشکی ریه و هایپر تنسیون ریوی، هپاتیت بی، هپاتیت سی و ترک اعتیاد، نارسایی قلبی، سرطان شناسی، مبارزه یا آسم، اچ آی وی و ایدز، دارو های فشار خون و انواع پیش دارو ها فعالیت می کند. بنا بر گزارش شرکات گیلیاد دونالد رامسفلد پیش از آنکه در کابینه جرج بوش مشغول به کار شود، سهامدار و مدیر عامل شرکت گیلیاد بوده است. به همین نکته آخر ممکن است یکی از عوامل عدم تمایل مقام های ایرانی به اطلاع رسانی درباره این دارو باشد، سهامداران این شرکت آمریکایی از سیاستمداران مشهور و متنفذ آمریکایی هستند و احتمالا اعتماد به آن ها و همکاری با آن ها غیرممکن است، نکته دیگر این است که شاید برخی سهامداران و مسئولان این شرکت دارای مبیلی باشند که نتوان با آن ها همکاری کرد.

سایت «الف» درباره آقای پارسی نوشت: می توان به ارتباط ضمنی این دارو با ایران از مدیر عامل شرکت گیلیاد یعنی پروفسور مهرداد پارسی اشاره کرد که شاید در رایزنی های احتمالی متخصصان و بخش مدیریت بهداشت کشور با این کمپانی مفید باشد، مهرداد پارسی یکی از بزرگترین دانشمندان صنعت بیو تکنولوژی در سطح اول دنیاست.

داروی "Rendesivir چگونه کار می کند؟

مراحل تحقیق و تولید این دارو بیشتر در بحران جهانی ویروس ابولا بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ انجام شده بوده و روی ویروس ایبولا موثر بوده و روی سایر ویروس های هم خانواده مانند سارس ومرس هم در آزمایش ها جواب داده و حالا هم به گفته مقامات دانشگاهی و بهداشتی چین و تایوان و آمریکا که این دارو را در یک اقدام مشترک در بیماران کرونا ویروس با شرایط وخیم در یازده بیمارستان ایالت هوبی به مرکزیت ووهان و همچنین بیماران وخیم در تایوان و آمریکا انجام شده موثر و مفید بوده، ادعا شده یکی از دلایل اصلی کاهش سریع مرگ و میر این ویروس در چین در روز های اخیر همین استفاده گسترده تر از این دارو در این یازده بیمارستان است.

و در مورد بیمار آمریکایی با شرایط بسیار وخیم بعد از استفاده از این دارو ظرف بیست و چهار ساعت علایم بیماری به نحو بسیار قابل توجهی تخفیف یافته و بیمار توانسته از بخش مراقبت های ویژه به بخش قرنطینه برگردد نحوه عمل این دارو تاثیرگذاری بر RNA های ویروس هاست به صورتی که آن ها را به اصطلاح گیج و چیدمان آن ها را به هم می ریزد و چرخه باز تولید و تکثیر آن را کاهش و در نهایت متوقف می کند هر چند این دارو هنوز در شرایط آزمایشی قرار دارد، ولی حالا با توجه به فوریت کنترل فاجعه دولت های چین و تایوان وارد توافق تجاری با کمپانی میلیاد برای تولید انبوه این دارو برای استفاده گسترده تر از آن شدند و آزمایشگاه ملی تایوان با کسب اجازه از کمپانی گیلیاد توانسته یک گرم از این داروی بیوتکنولوژی را در تایوان تولید کند و امیدوار است که بتواند تا یک کیلوگرم از این دارو را در عرض یک تا دو هفته آینده تولید کند.

به هر حال مراحل تایید دارو توسط اداره استاندارد دارویی و غذایی آمریکا برای استفاده عمومی در آمریکا بسیار وقت گیر است، ولی تایوان با چین یا هر کشور دیگری برای استفاده گسترده مجبور به انتظار برای تایید این دارو توسط اداره دارو و غذای آمریکا نیستند و فقط نیاز به توافق برای حق معنوی تولیدات و اختراعات با این کمپانی دارند که در حال انجام آن هستند.

کلید واژه :

واکسن کرونا

،

ویروس کرونا

ثبت نظرات
captcha