اعضای جدید هیئت مدیره لیزینگ خودرو غدیر منصوب شدند

هزینه مصرف خانوار در کدام بخش ها افت کرد؟

اعتبار دفترچه های بیمه تمدید شد

ورود خودروسازی ایران به لاین «شرق»؟

از ماجرای پروژه های پرحاشیه تا واردات خودرو و قاچاق پوشاک

واردات گوشی تلفن همراه به روال قبل ادامه خواهد یافت

نان به نرخ نانوایی ها!

غوغای دولت تدبیر و امیر

قیمت خودرو در بازار آزاد مشخص شد

قیمت نفت خام سنگین ایران چقدر است؟

تست کرونا برای تمام کارکنان گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری انجام شد

برای خرید کیبورد تبلت چقدر هزینه کنیم؟

رونمایی از جدیدترین محصول مرسدس کلاس S

۱۰ شغل پرتقاضای جهان

ETF بعدی شامل کدام شرکت ها می شود؟

ورود ممنوع بنادر به افراد بدون ماسک

دلیل رشد نجومی قیمت سهام در بورس چیست؟

لغو کلیه مجوزهای صادرات مرغ

سهام عدالت جدید در طرح پیشنهادی مجلس به چه کسانی می رسد؟

آخرین وضعیت آزادسازی سهام عدالت

صعود بورس ها در آسیا و آمریکا

روايت سيف از جلسه دلار 4200 توماني همزمان با گزارش همتی/دلارِ جهانگيری يا دلارِ روحانی؟

تکلیف کارت سوخت در فرایندخرید و فروش خودرو چه می شود؟

تشبیه دلار ۲۰هزار تومانی به گلابی در مجلس!

تشنج در مجلس حین سخنرانی ظریف

خودرویی از طلا که چشم ها را خیره می کند

حضور ظریف در مجلس حاشیه ساز شد

ریزش ارزش ریال تا کجا ادامه دارد؟

علت صعود شاخص بورس و واقعیت اقتصاد کشور

کلید قطع مارپیچ قیمت ها

 صورت های مالی سال ۱۳۹۸ شرکت لیزینگ گردشگری به تصویب رسید

تصویری دیدنی از تیپ خاص کی روش

پیامک های واریزی که برای کلاهبرداری می آیند

امکان فروش سهام عدالت فراهم شد

توضیح رییس کل بانک مرکزی درباره مسیر سیاست پولی کشور

بانک ها و روی دیگر سکه!

مالک زیاده خواه نمی تواند مستاجر را بیرون کند

بورس املاک؛ مکانی برای ساماندهی بازار مسکن یا جولان سفته بازان؟

تا اطلاع ثانوی مدت آموزش سربازی یک ماه است

هدف گذاری تورم با دلار

کد خبر : ۲۳۳۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آیا وزارت بهداشت ورود کرونا به ایران را دیر اعلام کرد؟

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه آمار همه افرادی که تست شان مثبت بوده توسط وزات بهداشت اعلام شده، گفت: این اپیدمی در چین، از مدت قبل تری شروع شده بود و طول کشید که خود چینی ها متوجه بیماری شوند. همزمان با کرونا در کشور با اپیدمی آنفلوآنزا مواجه بودیم

آیا وزارت بهداشت ورود کرونا به ایران را دیر اعلام کرد؟

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت، رضا ملک زاده در گفتگو با شبکه یک سیما در پاسخ به این سوال که "آیا وزارت بهداشت از قبل می دانست که ویروس کرونا در کشور وجود دارد و به دلایلی آن را اعلام نکرده است؟" اظهار کرد: سیستم بهداشتی کشور ما برای سلامتی و جان مردم بالاترین اهمیت را قائل است، ما در اولین فرصتی که اطلاع پیدا کردیم ویروس وارد ایران شده است، آن را اعلام کردیم. ممکن است مدتی، مانند تمام کشورهای دنیا، متوجه وجود ویروس در کشور نبوده باشیم، اما به محض اطلاع، آن را اطلاع رسانی کردیم.

وی در پاسخ به این سوال که شروع بیماری در کشور از چه تاریخی بوده است، تشریح کرد: نمی توان تاریخ دقیق شروع بیماری را عنوان کرد اما کرونا حدوداً دو ماه در چین بود و از زمانی که وارد چین شد چندهفته طول کشید که ما متوجه این بیماری شویم و این روند در تمام دنیا به همین ترتیب بوده است.

ملک زاده با بیان اینکه همزمان با کرونا، در جهان و کشورمان با اپیدمی آنفلوآنزا مواجه بوده ایم، تصریح کرد: بیماری کرونا علائم مشابه آنفلوآنزا داشت و زمانی که کرونا وارد کشور شد ممکن است برخی از بیمارانی که مبتلا به کرونا بوده اند را بیمار مبتلا به آنفلوآنزا حساب کرده باشیم زیرا در آن زمان هنوز کرونا تست نداشت و به عنوان یک بیماری در ایران مطرح نشده بود که این اتفاق در خود چین نیز افتاد اما به محض اینکه اعلام شد و متوجه شدیم ویروسی به نام کرونا در کشور وجود دارد تست هایش انجام و نتایج آن اعلام شد.

وی در پاسخ به این سوال که "آیا پروازهای چین به ایران تاثیری در ورود بیماری کرونا در کشور داشته است؟" اظهار کرد: این اپیدمی در چین، از مدت قبل تری شروع شده است و مدتی طول کشیده است که خود چینی ها نیز متوجه بیماری شوند و در این فاصله زمانی، پروازها برقرار بوده است؛ از طرف دیگر ایران تنها کشوری نبوده که به چین پرواز داشته و ارتباطات آمریکا و چین از ارتباط چین و ایران نیز بیشتر بوده است. 

ملک زاده با بیان اینکه به دلیل گسترش ارتباطات در جهان، ویروس کرونا از اپیدمی به یک پاندمی تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: حدود ۱۷۰ کشور درگیر این بیماری شده اند، یکی از علل ورود کرونا به کشور می تواند پروازها باشد اما ما تنها کشوری نبودیم که این پروازها را داشته ایم بلکه بسیاری از کشورها روابط هوایی خود را برقرار کرده بودند.

وی افزود: یکی از نکاتی که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که ما در ایران توانسته ایم اطلاعات کاملی در اختیار مردم قرار بدهیم و تمام افرادی که تست شان مثبت بوده به صورت دقیق توسط وزات بهداشت اعلام شده است؛ در حالیکه در بسیاری از کشورها مانند آمریکا و انگلیس و ترکیه آمار مبتلایان به صورت دقیق اعلام نمی شود.خواهید دید که در آینده در آمریکا و انگلستان با چه مشکلی از این نظر روبه رو خواهد شد.

وی اضافه کرد: در ایتالیا تلفات از ایران بیشتر است و در انگلستان هنوز دولت برای تعطیلی ادارات و مدارس اقدامی نکرده است و در آمریکا نیز تا چند روز پیش ترامپ آن را تکذیب میکرد.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در پاسخ به این سوال مجری که چرا قرنطینه مشابه سایر کشورها صورت نگرفت، تشریح کرد: تعطیلی مدارس، دانشگاه ها، نماز جماعت و زیارتگاه ها پس از شیوع کرونا صورت گرفت و مجموعه این اقدامات تقریباً مشابه اقدام چین است با این تفاوت که در کشور چین، جریمه هایی برای مردم در نظر گرفته شد و مردم بیشتر از قوانین تبعیت می کردند.

وی عنوان کرد: حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد مردم ممکن است این ویروس را بگیرند و بسیاری از بیماران ممکن است علائمی نداشته باشند اما علت تعطیلی ادارات و مدارس این است که روند همه گیری بیماری سرعت کمتری پیدا کند.

ملک زاده با بیان اینکه تعداد افراد مبتلا و فوتی ها در کشور در حال افزایش است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه تعداد بهبودیافتگان نیز روزانه رو به افزایش است. در برخی مناطق کشور به پیک کرونا نزدیک شدیم و حتی پیک در حال اتمام است اما در برخی دیگر از استان ها به دلیل مسافرت ها و عدم رعایت، بیماری همچنان شیوع دارد.

وی ادامه داد: اگر مردم شرکت نکردن در اجتماعات، سفر نرفتن و مسائل بهداشتی را رعایت نکنند، این ویروس مدت بیشتری در کشور ما باقی خواهد ماند.

 

کلید واژه :

رضا ملک زاده

،

معاون وزیر بهداشت

،

کرونا

ثبت نظرات
captcha