" لقمان " هم وارد بازار فرابورس شد

افزایش تولید گاز بدون چشم انداز صادراتی

شرکت اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان وارد فرابورس شد

حربه امیرکبیر علیه محصولات آمریکا و روسیه

وضعیت قیمت خانه در سه ماه ونیم گذشته/چرا فروشنده ها از فروش ملک صرف نظر کردند؟

قیمت جدید خودروها از زبان رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو

از اجبار تا تهدید برای پرداخت اقساط

قیمت انواع یخچال و فریزر در بازار چقدر است؟

آمار تولید جاده مخصوصی ها در دو ماهه امسال چه مقدار بوده؟

جدیدترین قیمت میوه های نوبرانه

شوخی تلخ: جدایی فوتبال از سیاست!

تصمیم اوپک پلاس چه خواهد بود؟

بورس معاملات امروز را با رشد آغاز کرد

آغاز پرداخت وام با سود ۱۲ درصد به ایرلاین ها

۴۰ درصد بنزین کشور را تولید می کنیم

زیرساخت های خدمات فروش سهام عدالت در بانک گردشگری فراهم شد 

کلید اتصال مسکن به بورس

بیانیه خودروسازان درباره جزئیات قرعه کشی خرید خودرو

گرانی هایی که با مالیات مهار می شد ولی دولت نخواست

جزئیات سیاست جدید بانک مرکزی برای تأمین ارز واحدهای تولیدی / ارز صادرات معدنی در خدمت تولیدات صنعتی

قیمت موتور سیکلت در بازار

چالش جدید اپل برای ایرانی ها

پرداخت وام طرح ملی مسکن اولویت بندی می شود

هشدار به سوداگران بازار مسکن

جزئیات فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری ها

فولاد بافت موفق به دریافت گواهینامه ایزو مدیریت کیفیت شد

توانمندسازی و توسعه نیروی انسانی گروه مالی گردشگری

تولید 553 هزار تن آهن اسفنجی در کارخانه احیا استیل فولاد بافت

حق مسکن کارگران امسال چقدر می شود؟

رشد بورس تا چه زمانی ادامه دارد؟

رسیدن قیمت پراید به ۹۰ میلیون تومان واقعیت دارد؟

۱۰ اصطلاح پر کاربرد بورس را بشناسید

تفاوت های عجیب قیمت میوه از شمال تا جنوب پایتخت/ علت اصلی گرانی قیمت میوه در بازار چیست؟

قیمت آپارتمان در تهران؛ ۱۸ اردیبهشت ۹۹

آیا مالیات می تواند کسری بودجه دولت را جبران کند؟

جدیدترین وضعیت ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح

قیمت هر کیلو مرغ در بازار چه قدر است

بررسی حق مسکن کارگران در شورای عالی کار

جزئیات نرخ تورم کل کشور در سال ۹۸

ارزش سهام عدالت شما چقدر است؟

کد خبر : ۲۴۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پاسخ صریح به شایعه اقتصادی علیه دولت

سخنگوی دولت گفت: واگذاری سهام دولت در پالایشگاه های اصفهان، تهران، تبریز و بندرعباس از اول تیرماه سال ۹۹ آغاز شود.

پاسخ صریح به شایعه اقتصادی علیه دولت

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت، «علی ربیعی» واگذاری سهام شرکت های دولتی را از مهمترین اقدامات دولت برای رشد اقتصادی کشور دانست گفت: این واگذاری ها منجر به سرمایه گذاری های مجدد در اقتصاد و صنعت خواهد شد که عامل اصلی برای رونق تولید، افزایش اشتغال و سرمایه گذاری های جدیدتر می شود.

سخنگوی دولت با اشاره به برنامه واگذاری سهام شرکت های دولتی گفت: عرضه سهام و واگذاری شرکت های دولتی، گام دیگری برای کوچک سازی دولت و بزرگ کردن حوزه عمومی و بخش های صنعتی خصوصی در کشور به عنوان یک استراتژی از سوی دولت دنبال می شود.

ربیعی با بیان اینکه دولت با اجرای سیاست های واگذاری سهام و شرکت ها بدنبال کسب درآمد و هزینه کرد درآمدهای خود نیست، گفت: این واگذاری ها در نهادهای عمومی و یا در بخش هایی از دولت هم این درامدها منجر به سرمایه گذاری های مجدد شده که همین امر زمینه ساز تولید، افزایش اشتغال و سرمایه گذاری های جدیدتر می شود

سخنگوی دولت با اشاره به استراتژی ها دولت در اصل ۴۴، خصوصی سازی و واگذاری شرکت ها، گفت: این برخی این روزها الفاظی به کار می برند که دولت با این واگذاری ها می خواهد هزینه های جاری خود را تامین کند و یا پول آن را به بخش های غیرمولد ببرد که به طور قطع این گونه نیست.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری افزود: قطعا بخش هایی از درآمدهای این واگذاری ها به بخش های مولد اختصاص خواهد یافت به خصوص در نهادهای عمومی مثل تامین اجتماعی یا سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا) که (سهام) خود را عرضه خواهند کرد بنابراین است که منجر به سرمایه گذاری جدید شود.

آغاز عرضه سهام دولت در پالایشگاه های اصفهان، تهران، تبریز و بندرعباس از اول تیر

ربیعی با بیان اینکه مرحله اول واگذاری ها از طریق صندوق های واگذاری قابل معامله در بورس که یی تی اف (ETF) به صورت پذیره نویسی باقیمانده آن انجام می شود، گفت: پذیرنویسی باقیمانده سهام دولت در بانک های صادرات، ملت و تجارت و بیمه البرز و بیمه اتکای امین از فردا(یکشنبه) ۱۴ اردیبهشت آغاز می شود و تا ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ادامه خواهد داشت.

سخنگوی دولت افزود: مرحله دوم واگذاری ها از طریق صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس که در مرحله دوم واگذار خواهند شد، باقیمانده سهام دولت در پالایشگاه های اصفهان، تهران، تبریز و بندرعباس است که از اول تیرماه سال جاری آغاز شود.

عرضه سهام ایران خودرو، سایپا، فولادمبارکه و صنایع مس در نیمه دوم سال

ربیعی اضافه کرد: مرحله سوم واگذاری ایی تی اف از طریق صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس، باقی مانده سهام دولت در "ایران خودرو"، "سایپا"، "فولادمبارکه" و شرکت "صنایع مس" است که این هم طبق برنامه ریزی انجام شده باید در ۶ ماهه دوم سال ۱۳۹۹ انجام شود. بخشی از واگذاری از طریق ای تی اف انجام خواهد شد که در سه مرحله انجام می شود.

وی با بیان اینکه بخشی از واگذاری هم در قالب هلدینگ های تخصصی و به صورت مجزا خواهد بود، گفت: اینها برای این است که ما تمام شرکت های غیربورسی را هم بتوانیم تحت عنوان شرکت های بورسی واگذار کنیم. برای غیر بورسی ها هم اولویت ما شرکت های سودده است. اینها را در قالب هلدینگ های تخصصی یا به صورت مجزا می بریم.

ربیعی گفت: ایجاد هلدینگ های تخصصی البته به شرط آنکه هیچ شرکت جدیدی ایجاد نشود یعنی یک هلدینگ تخصصی ایجاد می شود با توجه به پوسته هایی که وجود دارد، از ظرفیت های این پوسته هااستفاده می شود و شرکت جدیدی تاسیس نخواهد شد و از ظرفیت شرکت های موجود استفاده می شود بنابراین اشکال شرکتهای جدید را نخواهد داشت.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری اضافه کرد: بخشی هم به صورت مجزا و پذیرش آنها بازار سرمایه و واگذاری آنها تا ۴۹ درصد سهام است که اگر بخواهم به موارد مهم اشاره کنم واگذاری در قالب هلدینگ های پالایش نفت، هلدینگ های نیروگاهی و هلدینگ های کشاورزی است.

شرکت های سرمایه گذاری صنعت آب و برق واگذار می شوند

سخنگوی دولت واگذاری ها را به دو دسته «هلدینگ ها» و «شرکت های مجزا» تقسیم کرد و گفت: در واگذاری شرکت های مجزا، شرکت «فولاد آذربایجان» که به همراه طرح «فولاد میانه» قرار دارد و شرکت «آلومینیوم ایران»، هواپیمایی «کیش ایر» و مجموعه های فرهنگی و ورزشی «پرسپولیس» و «استقلال» هستند؛ البته شرکت های سرمایه گذاری صنعت آب و برق هم واگذار خواهد شد.

ربیعی افزود: دولت یک برنامه جامع و مفصل در زمینه واگذاری ها دارد؛ به طوری که در قالب سازمان های توسعه ای و شرکت های مادرتخصصی تا سقف ۳۰ درصد در این بخش، پس از این که در بازار سرمایه پذیرش شوند، واگذاری ها انجام خواهد شد.

سخنگوی دولت با اشاره به فهرست واگذاری سازمان ها و شرکت های دولتی، اظهار داشت: «ایدرو» و «ایمیدرو» از مهمترین سازمان های توسعه ای هستند که هر کدام با ارزش هایی که مشخص شده واگذار خواهند شد.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری گفت: تولید نیروی برق حرارتی، سازمان «تهیه کالای آب و برق» (ساتکاپ) و در نهایت در بخش تخصصی ها «شرکت ملی پالایش پخش فرآورده های نفتی» است که دولت بنا دارد در مراحل مختلف و با شیوه های مختلف آنها را به بخش خصوصی واگذار کند و با تامین مالی آنها بتواند در دوران کرونا از سرمایه گذاری های جدید و ایجاد اشتغال های جدید و یا حتی اتمام پروژه های نیمه تمام حمایت کند.

وی افزود: برخی پروژه در کشور ۹۰ درصد آن تکمیل شده است و فقط ۱۰ درصد آن باقی مانده است که با توجه به شرایط تحریم و شرایطی که بودجه سال ۹۹ دارد، بودجه عمرانی کافی برای اتمام آنها در دست نیست، و دولت بخشی از درآمد واگذاری ها را برای اتمام پروژه های نیمه تمام استفاده خواهد کرد.

کلید واژه :

علی ربیعی

،

رشد اقتصادی

،

واگذاری سهام دولت

،

سهام عدالت

ثبت نظرات
captcha