تحلیل تورم در سه ماهه تابستان ۱۳۹۹

افزایش کلاه برداری در رمزارزها

جزئیات محدودیت های هفته آینده در تهران

پنج رکورد لایحه بودجه ۱۴۰۰

جزئیات بیمه کرونا برای اصناف متضرر از تعطیلی

ارقام كليدی آخرين بودجه قرن/تراز عملياتی بودجه سال آينده 320 هزار ميليارد تومان منفی است

خودرو دوم هم به نمایندگان داده می شود؟

عقبگرد دوباره دلار

ارز 4200 تومانی از بودجه 1400 حذف شد

سردرگمی بورس ها در جهان

وزیر صنعت وعده کاهش قیمت خودرو را داد

جزئیات تازه اجرای قانون چک از ۲۲ آذرماه

قیمت خودرو درب کارخانه تا پایان سال کاهش می یابد؟

موجران از الزام به تمدید قراردادهای اجاره مستثنی شدند

قیمت نفت کاهش یافت

شوک مجلس به بازار سکه و ارز

قیمت گوشی های پرطرفدار بازار

پیشنهاد عجیب به اصلاح طلبان درباره انتخابات ۱۴۰۰

جزئیات سرقت ۵۰ میلیاردی لوله های نفت

پایتخت ۷، نیامده، خبرساز شد

قیمت مرغ در بازار آزاد اعلام نمی شود

XL1 خاص ترین خودرو فولکس واگن

دولت دنبال سیاسی کاری و لجبازی با مجلس است

قیمت انواع تبلت در بازا

جدیدترین رتبه بندی ۱۰ ثروتمند جهان

تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۰ در دستور کار نمایندگان

ریشه فساد و دلالی کجاست؟

یک بازیگر ایرانی در جمع ده ستاره نوظهور ۲۰۲۰

وضعیت کسری بودجه ایران در سال آینده

هشدارها برای ترخیص کالاهای اساسی جواب داد

دلایل رشد دوباره قیمت طلا و سکه در بازار

وضعیت بازار رهن و اجاره املاک کلنگی

پول های تازه، آماده ورود به بازار بورس تهران

تویوتا کمری ۲۰۲۱؛ زیباتر و آپشنال تر از گذشته

آرامش به قیمت کالاهای اساسی باز می گردد؟

آیا نارضایتی مردم با تغییر دولت رفع می شود؟

بازار مسکن یک پله دیگر افت کرد

آخرین موجودی کالاهای اساسی

آفتابه لگن طرح های خودرویی

افسار بازار مسکن کشیده می شود؟

کد خبر : ۲۴۲۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ارزش سهام عدالت ۱۶ برابر شده است

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: افرادی که ۱۲ سال پیش سهام عدالت یک میلیون تومانی به آن ها داده شده، اکنون سهام آن ها بیش از ۱۶ برابر شده است.

ارزش سهام عدالت ۱۶ برابر شده است

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت، حسین فهیمی با اشاره به ابلاغیه تاریخی رهبر معظم انقلاب مبنی بر آزادسازی سهام عدالت، اظهار داشت: بر اساس این ابلاغیه مقرر شد تا در ماه های آینده سهام عدالت افرادی که می خواهند سهامشان به صورت مستقیم معامله شود یا از طریق صندوق های سرمایه گذاری مدیریت شود آزادسازی صورت گیرد.

وی ادامه داد: مفهوم آزادسازی این است که سهام عدالت افرادی که جزو مشمولین این سهام محسوب می شوند باید در سامانه های بازار سرمایه کشور ثبت شوند و دارایی ها به نام آن ها اختصاص داده شود تا بتوانند تمام حقوق خود را از محل دارایی دریافت و به خرید و فروش با کسب سود بپردازند.

فهیمی خاطرنشان کرد: با توجه به نقش و جایگاه شرکت سپرده گذاری اوراق بهادار، ستاد آزادسازی سهام عدالت مسئولیت پاسخ گویی آزادسازی سهام عدالت را به این شرکت محول کرده است.
مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: همکاری ما با سازمان خصوصی سازی آغاز و از مدت ها قبل تمامی زیرساخت، سامانه ها و امکانات این شرکت تجهیز شده است تا بتوانیم مراحل این اقدام را به خوبی به پایان برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: ثبت و نگهداری از دارایی ۵۰ میلیون مشمول سهام عدالت همانند همه فعالان بورسی است که ممکن است صدها میلیون تومان دارایی در بورس داشته باشند، ما به همان اندازه به مشمولان سهام عدالت خدمات ارائه خواهیم داد و همچنین باید از کد بورسی آن ها به گونه ای نگهداری کنیم که مورد سو استفاده قرار نگیرد.

فهیمی افزود: شرکت سپرده گذاری زیرساخت های لازم برای معاملات سهام عدالت در بورس را تقویت کرده است و مشمولین این سهام نباید هیچگونه نگرانی در زمینه معاملات سهام عدالت را داشته باشند به همین دلیل بهتر است تا از هرگونه شتاب زدگی در اقدامات مربوط به این سهام خودداری کنند.

وی به فرصت یک ماهه ای که به مشمولان سهام عدالت برای تعیین نحوه مدیریت آن ها داده شده است اشاره کرد و گفت: اکنون در این مرحله مشمولین سهام عدالت فقط باید به پایگاه اطلاع رسانی سازمان خصوص سازی مراجعه و نحوه مدیریت خود را مشخص کنند، اما برای مرحله بعد اقدامات بیشتری را در دستور کار داریم که آن ها را اجرایی خواهیم کرد.

فهیمی با بیان اینکه تصمیم افراد برای نحوه مدیریت سهام عدالت شخصی است و براساس دانش و توانایی افراد متفاوت خواهد بود، افزود: افرادی که به دنبال انتخاب روش مدیریت مستقیم هستند باید از دانش و زمان کافی برای تعقیب تابلوها و معاملات بورسی و تحلیل صورت مالی شرکت ها برخوردار باشند، همچنین باید در این زمینه تصمیم بگیرند که قیمت سهام متناسب با میزان سودآوری شرکت است یا خیر؟

مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: افرادی که از این توانایی برخوردارند بهتر است از روش مستقیم مدیریت انتخاب کنند، اما برخی دیگر که از این دانش محروم هستند باید از روش مدیریت غیرمستقیم استفاده کنند و سودی را در زمان تعیین شده دریافت کنند.

وی افزود: درخواست ما از مشمولان سهام عدالت این است که از هرگونه مراجعه به مراکز و ارگان های مختلف برای طرح سوال و پاسخ خودداری کنند و اطلاعات لازم را تنها از طریق مرجع انتخاب شده یعنی شرکت سپرده گذاری پیگیری کنند.

خرید و فروش سهام عدالت کلاهبرداری است

فهیمی با بیان اینکه خبرهایی رسیده مبنی بر خرید و فروش سهام عدالت که این موضوع کلاهبرداری است و مشکلاتی را قطعاً ایجاد خواهد کرد، افزود: با تصمیم دولت و رهبر معظم انقلاب درخصوص آزادسازی سهام عدالت اتفاق اقتصادی بزرگی در حال رخ دادن است و مردم باید خود از دارایی ها محافظت کنند و فقط منتظر اطلاعیه های ارائه شده از سوی شرکت سپرده گذاری باشند.

مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی به ارزش سهام عدالت اشاره کرد و گفت: ارزش این سهام در زمان واگذاری بین مستقیم و غیرمستقیم یکسان است، اما ارزش آن بعد از انتخاب روش مدیریت تغییر می کند.

وی قیمت روز تابلوی شرکت های بورسی که مشمول طرح سهام عدالت است را بیش از ۴۶۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: بر این اساس افرادی که ۱۲ سال پیش یک میلیون تومان سهام به آن ها داده شده است سهام آن ها اکنون بیش از ۱۶ برابر شده است.

فهیمی به شرکت های غیربورسی اشاره کرد و گفت: یک سری از شرکت ها که غیربورسی هستند و به شرکت سرمایه گذاری استانی تخصیص داده نشده است بعد از پذیرش در بورس و تعیین قیمت تابلو ارزش آن ها مشخص خواهد شد.

مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی به زمان پذیرش این شرکت ها در بورس اشاره کرد و افزود: شرکت های سرمایه گذاری استانی به طور حتم یا وارد بورس می شوند یا از طریق بازار پایه فرابورس معامله خواهند شد، اما شرکت های سرمایه پذیر که مشمول واگذاری هستند و تاکنون بورسی نشده اند تکلیفی برای آن ها وجود دارد که باید به طور حتم بورسی شوند.

فهیمی خاطرنشان کرد: اگر به هر دلیلی این شرکت ها موقعیت لازم برای ورود به بورس را پیدا نکردند جزو دارایی شرکت سرمایه گذاری استانی قرار می گیرند تا سهام آن شرکت و سرمایه گذاری استانی آزادسازی و دارای قیمت بورسی و فرابورسی شود.

وی درباره زمان بندی خرید و فروش سهام عدالت در بورس تاکید کرد: زمان بندی دقیقی را نمی توان ارائه کرد، در این زمینه شورای عالی بورس تصمیم گیری خواهد کرد که امکان خرید و فروش سهام عدالت مشمولین مستقیم به چه صورتی خواهد بود.

فهیمی خاطرنشان کرد: سهام عدالت در روش غیرمستقیم قابل فروش است و با توجه به اینکه در صندوق های سرمایه گذاری استانی سازماندهی خواهند شد قابلیت فروش بیشتری نسبت به مستقیم پیدا خواهد کرد.

پایان پیام/

کلید واژه :

حسین فهیمی

،

شرکت سپرده گذاری مرکزی

،

ارزش سهام عدالت

،

سهام عدالت

ثبت نظرات
captcha