جریمه سنگین BMW برای ارائه اطلاعات غلط

قاچاق خوراکی ها در شرایط تنگنای مالی ایران

جایگاه تهران در بین شهرهای مالی جهان

زمانی برای خداحافظی با دلار زير 20 هزار تومان

جنجال واكسيناسيون مجلسی

پالس مثبت و منفی ظریف در مسکو برای آمریکا

مرغ، برنج و شکر طی یک سال چقدر گران شدند؟

آب مجانی برای تهرانی ها

ناکامی ژنرال در پالایشگاه سازی

8 شرکت زیرمجموعه گروه مالی گردشگری در صف ورود به بورس هستند/ حمایت از سهامداران حقیقی و خرد سرلوحه برنامه های بانک گردشگری باشد

کدام نماینده ها از دریافت دناپلاس انصراف دادند؟

تفاهم دولت با قرارگاه خاتم برای پرداخت بدهی

آغاز دریافت مالیات از خانه های خالی

قیمت انواع موتورسیکلت در اول مهر

قیمت انواع گوشی موبایل در بازار

کدام گروه بازنشستگان مشمول همسان سازی می شوند؟

استقلال، پرسپولیس و مرحله آشنای «اما و اگر»

بیت کوین کمتر از ۱۰ هزار دلار می شود؟

«مسكن سازی» با بدهكار كردن نظام بانكی

قیمت مصوب شیر و مرغ دوباره افزایش می یابد

دوئل برای کشف قیمت خودرو

اقتصاد کشورهای منطقه در بحران

پیامک های مرموز از منطقه ۲۲

جدیدترین راه حل برای کاهش قیمت خودرو

ارتباط بازار بورس و انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

دو عامل مهم برای احیای تقاضای نفت

راهکار تامین غیرتورمی کسری بودجه

لزوم احراز هویت برای درج آگهی مسکن و خودرو

از بازار اجاره آپارتمان های نقلی چه خبر؟

سقوط دوباره بورسهای جهانی

جزئیات دپوی ۸ میلیون تنی کالا در بنادر

کالای خرید قدیم باید به همان قیمت قبلی فروخته شود

واردات خودرو به نفع بازار و مردم است؟

خامی: بانک گردشگری جزء بانک های سودده در بورس است/ برنامه ریزی برای ورود به مرحله دوم افزایش سرمایه در سال 99 

امکان ترخیص خودروهای توقیفی از فردا

حداکثر قیمت تخم مرغ فله مشخص شد

سهم بازار نفت در اختیار تجدیدپذیرها

زنگنه افزایش قیمت گازوییل را تکذیب کرد

خط فقر ۱۰میلیون تومان شد

قیمت پرواز ترکیه مشخص شد

کد خبر : ۲۴۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رسیدن قیمت پراید به ۹۰ میلیون تومان واقعیت دارد؟

بازار خودرو هر روز با افزایش قیمت ها و رکوردشکنی مواجه می شود. در شرایطی که به نظر هم نمی رسد این افزایش قیمت های اخیر چندان با استقبال مشتریان مواجه شود و بازار در رونق خرید و فروش باشد. این میان بررسی قیمت پراید در بازارها نشان می دهد که اکنون فروشندگان قیمت آن را به ۹۰ میلیون تومان افزایش دادند ولی به نظر می رسد خرید و فروش واقعی اغلب با ۸۰ میلیون تومان صورت می گیرد.

رسیدن قیمت پراید به ۹۰ میلیون تومان واقعیت دارد؟

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت، تقریبا سه ماه پیش بود که خودرو در جاده گرانی شتاب گرفت. از آن سه ماه گذشته با وجود همه هشدارها و تلاش ها نه تنها روند افزایشی قیمت خودرو متوقف نشد بلکه رکوردهای تازه ای در این بازار به جا مانده است و حالا با رسیدن پراید به محدوده ۹۰ میلیون بازار خودرو در شوکی تازه به سر می برد. کافی است سایت های خرید و فروش آنلاین مورد رصد قرار گیرد تا میزان افزایش قیمت ها بر حجم نگرانی بیافزاید. براساس آن چه در سایت های فروش آنلاین دیده می شود دیگر پراید را نمی توان ارزان تر از ۸۴ میلیون تومان پیدا کرد. این میان معلوم نیست چقدر قیمت فوق با استقبال خریداران مواجه می شود.

بسیاری از فعالان بازار می گویند افسار بازار اکنون نه در دست تولیدکنندگان بلکه در دست کسانی است که خودروها را در پارکینگ های خود نگه داشته اند و هر گاه که امکانی بیابند با افزایش قیمت در بازار حاضر به فروش می شوند. در همین رابطه به یکی از فروشندگان خودروی صفر پراید ۱۱۱ که در یکی از سایت های آنلاین آگهی گذاشته بود تماس گرفته شد. پس از کمی صحبت مشخص شد که آگهی دهنده خود از فروشندگان فعال در بازار است.

خودرو پراید ۱۱۱ صفر تولید سال ۹۹ در حالی ۹۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود که براساس گفته های فروشنده حاضر هستند آن را با پرداخت نیمی از قیمت به شکل اقساطی هم واگذار کنند. براین اساس اگر نیمی از پول خودرو یک جا پرداخت شود، مابقی آن نیز به شکل ماهانه سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تا دو سال باید پرداخت شود.

فروشنده این خودرو در مقابل اینکه پراید واقعا با این قیمت خریداری هم دارد گفت: قیمت ها فعلا همین اندازه است. گرچه به اندازه ای فروش کم شده است اما در هر حال کسی که بخواهد پراید داشته باشد اکنون باید با همین قیمت ها اقدام به خرید کند.

فروشنده تمایلی به بحث بیشتر نداشت و تاکید داشت که اوضاع بازار فعلا همین است و برای این مساله کار چندانی نمی توان انجام داد. البته او نیز قبول داشت که قیمت ۸۰ و ۹۰ میلیونی چندان تمایلی برای خریداران باقی نگذاشته است.

در آگهی بعدی قیمت پراید صفر که تولید شده آخر سال ۹۸ است ۸۴ میلیون تومان اعلام شده است. فروش این خودرو نیز به شکل اقساط امکان پذیر است و آن طور که فروشنده می گفت برای فروش آن هم باید نیمی از مبلغ در ابتدا پرداخت شود و مابقی آن هم به شکل قسط ماهانه.

فروشنده می گوید: از زمانی که آگهی به سایت های فروش داده ام (از صبح ۱۷ اردیبهشت) چندباری بیشتر تلفن زنگ نخورده و اغلب هم با شنیدن قیمت از من پرسیده اند که تخفیف هم می دهم یا نه؟ وقتی متوجه می شدند که چندان به تخفیف قیمت تمایلی ندارم قطع می کردند و هنوز منتظر هستم تا یک خریدار با من تماس بگیرد.

وی در پاسخ به اینکه مشتریان چقدر به این قیمت ها تن می دهند، گفت: البته طبیعی است که مشتری از این وضعیت قیمت راضی نباشد ولی باید توجه داشت که فعلا قیمتها این طور است. مساله اساسی این است که تا قیمت ها تثبیت نشوند احتمالا بسیاری از افراد تمایل خواهند داشت فعلا دست به خرید نزنند و منتظر بمانند تا اگر دوباره قیمتها کاهش یافتند با قیمتی تعدیل شده خرید کنند.

یکی از فعالان بازار هم که در خیابان شریعتی اقدام به خرید و فروش می کند تاکید کرد: هم اکنون در بازار قیمت ۹۰ میلیون تومانی با استقبال مواجه نمی شود اما قیمت پراید صفر الان بین ۷۸ تا ۸۰ میلیون تومان است و فروشندگان این قیمت را می پذیرند.

او افزود: مساله اصلی این است که دارندگان خودرو از افزایش قیمت ها استقبال می کنند ولی تبعات تورمی آن بر دوش همه خواهد بود. با این همه سوداگران هم در بازار به دنبال سودجویی خود هستند. به همین دلیل گرچه قیمت ۹۰ میلیون تومانی هنوز جا نیافتاده ولی نرخ ۸۰ میلیون تومانی دیگر با مخالفت چندانی رو به رو نمی شوند و اگر این قیمت باشد مشتری که پولی در دست دارد اعتراضی نمی کند و ترجیح می دهد تا قبل از افزایش بیشتر قیمت ها اقدام به خرید کنند.

پایان پیام/

کلید واژه :

بازار خودرو

،

قیمت پراید

،

قیمت خودرو

ثبت نظرات
captcha