" لقمان " هم وارد بازار فرابورس شد

افزایش تولید گاز بدون چشم انداز صادراتی

شرکت اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان وارد فرابورس شد

حربه امیرکبیر علیه محصولات آمریکا و روسیه

وضعیت قیمت خانه در سه ماه ونیم گذشته/چرا فروشنده ها از فروش ملک صرف نظر کردند؟

قیمت جدید خودروها از زبان رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو

از اجبار تا تهدید برای پرداخت اقساط

قیمت انواع یخچال و فریزر در بازار چقدر است؟

آمار تولید جاده مخصوصی ها در دو ماهه امسال چه مقدار بوده؟

جدیدترین قیمت میوه های نوبرانه

شوخی تلخ: جدایی فوتبال از سیاست!

تصمیم اوپک پلاس چه خواهد بود؟

بورس معاملات امروز را با رشد آغاز کرد

آغاز پرداخت وام با سود ۱۲ درصد به ایرلاین ها

۴۰ درصد بنزین کشور را تولید می کنیم

زیرساخت های خدمات فروش سهام عدالت در بانک گردشگری فراهم شد 

کلید اتصال مسکن به بورس

بیانیه خودروسازان درباره جزئیات قرعه کشی خرید خودرو

گرانی هایی که با مالیات مهار می شد ولی دولت نخواست

جزئیات سیاست جدید بانک مرکزی برای تأمین ارز واحدهای تولیدی / ارز صادرات معدنی در خدمت تولیدات صنعتی

قیمت موتور سیکلت در بازار

چالش جدید اپل برای ایرانی ها

پرداخت وام طرح ملی مسکن اولویت بندی می شود

هشدار به سوداگران بازار مسکن

جزئیات فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری ها

فولاد بافت موفق به دریافت گواهینامه ایزو مدیریت کیفیت شد

توانمندسازی و توسعه نیروی انسانی گروه مالی گردشگری

تولید 553 هزار تن آهن اسفنجی در کارخانه احیا استیل فولاد بافت

حق مسکن کارگران امسال چقدر می شود؟

رشد بورس تا چه زمانی ادامه دارد؟

رسیدن قیمت پراید به ۹۰ میلیون تومان واقعیت دارد؟

۱۰ اصطلاح پر کاربرد بورس را بشناسید

تفاوت های عجیب قیمت میوه از شمال تا جنوب پایتخت/ علت اصلی گرانی قیمت میوه در بازار چیست؟

قیمت آپارتمان در تهران؛ ۱۸ اردیبهشت ۹۹

آیا مالیات می تواند کسری بودجه دولت را جبران کند؟

جدیدترین وضعیت ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح

قیمت هر کیلو مرغ در بازار چه قدر است

بررسی حق مسکن کارگران در شورای عالی کار

جزئیات نرخ تورم کل کشور در سال ۹۸

ارزش سهام عدالت شما چقدر است؟

کد خبر : ۲۴۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رسیدن قیمت پراید به ۹۰ میلیون تومان واقعیت دارد؟

بازار خودرو هر روز با افزایش قیمت ها و رکوردشکنی مواجه می شود. در شرایطی که به نظر هم نمی رسد این افزایش قیمت های اخیر چندان با استقبال مشتریان مواجه شود و بازار در رونق خرید و فروش باشد. این میان بررسی قیمت پراید در بازارها نشان می دهد که اکنون فروشندگان قیمت آن را به ۹۰ میلیون تومان افزایش دادند ولی به نظر می رسد خرید و فروش واقعی اغلب با ۸۰ میلیون تومان صورت می گیرد.

رسیدن قیمت پراید به ۹۰ میلیون تومان واقعیت دارد؟

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت، تقریبا سه ماه پیش بود که خودرو در جاده گرانی شتاب گرفت. از آن سه ماه گذشته با وجود همه هشدارها و تلاش ها نه تنها روند افزایشی قیمت خودرو متوقف نشد بلکه رکوردهای تازه ای در این بازار به جا مانده است و حالا با رسیدن پراید به محدوده ۹۰ میلیون بازار خودرو در شوکی تازه به سر می برد. کافی است سایت های خرید و فروش آنلاین مورد رصد قرار گیرد تا میزان افزایش قیمت ها بر حجم نگرانی بیافزاید. براساس آن چه در سایت های فروش آنلاین دیده می شود دیگر پراید را نمی توان ارزان تر از ۸۴ میلیون تومان پیدا کرد. این میان معلوم نیست چقدر قیمت فوق با استقبال خریداران مواجه می شود.

بسیاری از فعالان بازار می گویند افسار بازار اکنون نه در دست تولیدکنندگان بلکه در دست کسانی است که خودروها را در پارکینگ های خود نگه داشته اند و هر گاه که امکانی بیابند با افزایش قیمت در بازار حاضر به فروش می شوند. در همین رابطه به یکی از فروشندگان خودروی صفر پراید ۱۱۱ که در یکی از سایت های آنلاین آگهی گذاشته بود تماس گرفته شد. پس از کمی صحبت مشخص شد که آگهی دهنده خود از فروشندگان فعال در بازار است.

خودرو پراید ۱۱۱ صفر تولید سال ۹۹ در حالی ۹۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود که براساس گفته های فروشنده حاضر هستند آن را با پرداخت نیمی از قیمت به شکل اقساطی هم واگذار کنند. براین اساس اگر نیمی از پول خودرو یک جا پرداخت شود، مابقی آن نیز به شکل ماهانه سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تا دو سال باید پرداخت شود.

فروشنده این خودرو در مقابل اینکه پراید واقعا با این قیمت خریداری هم دارد گفت: قیمت ها فعلا همین اندازه است. گرچه به اندازه ای فروش کم شده است اما در هر حال کسی که بخواهد پراید داشته باشد اکنون باید با همین قیمت ها اقدام به خرید کند.

فروشنده تمایلی به بحث بیشتر نداشت و تاکید داشت که اوضاع بازار فعلا همین است و برای این مساله کار چندانی نمی توان انجام داد. البته او نیز قبول داشت که قیمت ۸۰ و ۹۰ میلیونی چندان تمایلی برای خریداران باقی نگذاشته است.

در آگهی بعدی قیمت پراید صفر که تولید شده آخر سال ۹۸ است ۸۴ میلیون تومان اعلام شده است. فروش این خودرو نیز به شکل اقساط امکان پذیر است و آن طور که فروشنده می گفت برای فروش آن هم باید نیمی از مبلغ در ابتدا پرداخت شود و مابقی آن هم به شکل قسط ماهانه.

فروشنده می گوید: از زمانی که آگهی به سایت های فروش داده ام (از صبح ۱۷ اردیبهشت) چندباری بیشتر تلفن زنگ نخورده و اغلب هم با شنیدن قیمت از من پرسیده اند که تخفیف هم می دهم یا نه؟ وقتی متوجه می شدند که چندان به تخفیف قیمت تمایلی ندارم قطع می کردند و هنوز منتظر هستم تا یک خریدار با من تماس بگیرد.

وی در پاسخ به اینکه مشتریان چقدر به این قیمت ها تن می دهند، گفت: البته طبیعی است که مشتری از این وضعیت قیمت راضی نباشد ولی باید توجه داشت که فعلا قیمتها این طور است. مساله اساسی این است که تا قیمت ها تثبیت نشوند احتمالا بسیاری از افراد تمایل خواهند داشت فعلا دست به خرید نزنند و منتظر بمانند تا اگر دوباره قیمتها کاهش یافتند با قیمتی تعدیل شده خرید کنند.

یکی از فعالان بازار هم که در خیابان شریعتی اقدام به خرید و فروش می کند تاکید کرد: هم اکنون در بازار قیمت ۹۰ میلیون تومانی با استقبال مواجه نمی شود اما قیمت پراید صفر الان بین ۷۸ تا ۸۰ میلیون تومان است و فروشندگان این قیمت را می پذیرند.

او افزود: مساله اصلی این است که دارندگان خودرو از افزایش قیمت ها استقبال می کنند ولی تبعات تورمی آن بر دوش همه خواهد بود. با این همه سوداگران هم در بازار به دنبال سودجویی خود هستند. به همین دلیل گرچه قیمت ۹۰ میلیون تومانی هنوز جا نیافتاده ولی نرخ ۸۰ میلیون تومانی دیگر با مخالفت چندانی رو به رو نمی شوند و اگر این قیمت باشد مشتری که پولی در دست دارد اعتراضی نمی کند و ترجیح می دهد تا قبل از افزایش بیشتر قیمت ها اقدام به خرید کنند.

پایان پیام/

کلید واژه :

بازار خودرو

،

قیمت پراید

،

قیمت خودرو

ثبت نظرات
captcha