تکلیف کارت سوخت در فرایندخرید و فروش خودرو چه می شود؟

تشبیه دلار ۲۰هزار تومانی به گلابی در مجلس!

تشنج در مجلس حین سخنرانی ظریف

خودرویی از طلا که چشم ها را خیره می کند

حضور ظریف در مجلس حاشیه ساز شد

ریزش ارزش ریال تا کجا ادامه دارد؟

علت صعود شاخص بورس و واقعیت اقتصاد کشور

کلید قطع مارپیچ قیمت ها

 صورت های مالی سال ۱۳۹۸ شرکت لیزینگ گردشگری به تصویب رسید

تصویری دیدنی از تیپ خاص کی روش

پیامک های واریزی که برای کلاهبرداری می آیند

امکان فروش سهام عدالت فراهم شد

توضیح رییس کل بانک مرکزی درباره مسیر سیاست پولی کشور

بانک ها و روی دیگر سکه!

مالک زیاده خواه نمی تواند مستاجر را بیرون کند

بورس املاک؛ مکانی برای ساماندهی بازار مسکن یا جولان سفته بازان؟

تا اطلاع ثانوی مدت آموزش سربازی یک ماه است

هدف گذاری تورم با دلار

بلايی كه شورای رقابت به جان بازارخودرو انداخت

زمان کسر وام کرونایی از یارانه ها مشخص شد

شرایط صدور الحاقیه برای بیمه بدنه خودروها

کووید ۱۹ مانع صعود نفت شد

قیمت خودرو در بازار همچنان صعودی! / محصولات ثبت نامی چه زمانی تحویل داده می شوند؟

قیمت های عجیب و غریب در بازار مسکن

وضعیت تجارت جهانی پس از کویید 19 چطور خواهد بود؟

منحصربه فردترین خودرو جهان را بشناسید

خبرهای خوب برای جاماندگان سهام عدالت

تعیین سرنوشت حاج احمد و یارانش در فضای مجازی

اینفوگرافیک/مقایسه قدرت خرید خودرو در ایران و کشورهای مختلف

قیمت سیستم صوتی و تصویری خودرو در بازار

درخواست تشکیل فراکسیون سیر و عدس در مجلس

توسعه رفتارها و بهبود محیط کار، از عوامل اصلی تحقق جهش تولید هستند

بازار خودرو را چطور می شود آرام کرد؟

بورس های جهانی روی دور صعودی

تورم عربستان چقدر است؟

نمایشگاه خودرو ژنو تا سال ۲۰۲۲ برگزار نمی شود

بازار نفت هنوز در وضعیت قرمز است

نسل جدید فورد F۱۵۰ معرفی شد

برترین شهرهای جهان برای استارت آپ ها

قیمت انواع یخچال و فریزر در بازار

کد خبر : ۲۵۴۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آخرین خبر برای جاماندگان سهام عدالت

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه نه تنها اقشار ضعیف بلکه اقشار متوسط جامانده هم باید مشمول سهام عدالت شوند،گفت: طبق اصل ۴۴ هنوز شرکتهای دولتی مناسبی هستند و می توان از آنها به عنوان منابع برای جاماندگان سهام عدالت استفاده کرد.

آخرین خبر برای جاماندگان سهام عدالت

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت، سید ناصر موسوی لارگانی با اشاره به طرح جدید برخی از نمایندگان مجلس در خصوص جاماندگان سهام عدالت گفت: این طرح امضا شده اما در حال حاضر اعلام وصول نشده و مربوط به بحث جاماندگان سهام عدالت است و قصد پیگیری این موضوع را دارد.

وی گفت، تعدادی از کارمندان که در بعضی از سازمانها، ارگانها و ادارات هستند، در آن زمان سهام عدالت به آنها تعلق پیدا نکرده یا بعضی از خانواده ها هستند که آن زمان فرزند نداشتند و الان دو یا سه فرزند دارند. در این طرح به دنبال این هستند که جاماندگان را به نوعی مشمول سهام عدالت کنند.

منابع سهام عدالت از چه محلی تامین خواهد شد؟

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در خصوص منابع سهام عدالت جاماندگان  گفت: در زمانی که بحث سهام عدالت مطرح شد، ما منبعی را از قبل تعریف نکرده بودیم، آمدن تعدادی از شرکت ها و کارخانجات دولتی مثل فولاد مبارکه (۲۰ درصد شرکت) یا بانک صادرات و شرکت های دیگری را برای سهام عدالت در نظر گرفتند. هم اکنون نیز می شود از بازگشتی سهام عدالت به دولت به عنوان یک منبع برای جاماندگان سهام عدالت در نظر گرفت.

وی افزود، طبق اصل ۴۴ هنوز شرکت هایی را داریم که دولتی هستند و می توان از آنها به عنوان منابع برای جاماندگان سهام عدالت استفاده کرد. همانطور که از اسم این سهام برمی آید می خواهد یک عدالت نسبی در جامعه ایجاد شود نه اینکه یک عده ای بتوانند از سهام عدالت  بهره مند شوند و عده ای نتوانند، در این مورد باید مخصوصاً به اقشار متوسط و متوسط رو به پایین توجه ویژه ای شود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود، آنهایی که از نظر مالی وضعیت مالی خوبی دارند شاید اصلاً نیازی به این سهام نداشته باشند و اصلاً به آنها تعلق هم نگیرد، اما به نظر بنده اقشار متوسط و پایین باید به نوعی مشمول سهام عدالت شوند و از اموال دولتی قسمتی را برای سهام این افراد جامانده در نظر بگیرند.

چند برابر شدن سهام عدالتی که در اختیار دولت قرار دارد

لارگانی گفت: در خصوص ارزش سهام عدالت خیلی نمی توان نظر داد چراکه ارزش سهام عدالت نسبت به دو یا سه سال پیش متفاوت است. حتما در جریان هستید که دولت در سال ۹۴ اعلام کرد به سهام عدالتی که داده شده به اندازه ۵۴۰ هزار تومان است و مابقی را اگر کسی بخواهد کل یک میلیون تومان را سهام در اختیار بگیرد باید به صورت یکجا مبلغ آن را پرداخت کندکه بعضی افراد پرداخت کردند.

عضو هیئت رئیسه مجلس  ادامه داد، در حال حاضر  افرادی که پول را واریز کردند ارزش سهامشان در این بازه زمانی دو یا سه ساله که نوسانات در بازار ارز وجود داشته، تغییر محسوس و جدی داشته است. یعنی ارزش یک سهام یک میلیون تومانی در این چند سال به حدود ۱۶ میلیون تومان و سهام ۵۰۰ هزار تومانی به حدود ۸ میلیون تومان رسیده و حتی شاید در  روزهای اخیر تغییرات دیگری هم رخ داده باشد.

وی تاکید کرد، لذا نمی توانیم بگوییم ارزش سهامی که قرار است به جاماندگان واگذار شود یا آنچه که به دولت بازگشت، در حال حاضر چقدر است.  اگر به این طرحی که مطرح است شورای محترم نگهبان ایراد نگیرد، برای سهام عدالت جاماندگان منبع یا منابعی را می توان برای آن مشخص کرد. قطعاً دیگر ارزش یک میلیون تومانی آن زمان شاید جوابگوی آن سهام نباشد و باید مبلغ بالاتری را در نظر بگیرند.

این نماینده مجلس در خصوص شیوه واگذاری سهام عدالت نیز گفت: قرار نیست هزینه ای توسط جاماندگان برای سهام عدالت پرداخت شود. اگر بخواهند طبق روال گذشته عمل کنند، درصدی از مبلغ را دولت به عنوان سهام عدالت در اختیار اقشار متوسط به پایین می گذارد و از سودی که حاصل میشود طلب دولت پرداخت میشود تا بعد این افراد جدید نیز مثل افرادی که در گذشته سهامدار بودند، صاحب سهام شود.

پایان پیام/

کلید واژه :

سید ناصر موسوی لارگانی

،

سهام عدالت

،

نمایندگان مجلس

،

جاماندگان سهام عدالت

ثبت نظرات
captcha