چرا قیمت در بازار خودرو باز هم گران شد؟

پرداخت کمک ودیعه مسکن به مستاجران به زودی

طرح های توسعه هلدینگ ماهان طبق سیاست های گروه مالی گردشگری به پیش می رود

نفت به سفره نیامد، برنج هم دارد می رود!

در بازار ارز چه می گذرد؟

قیمت روز لوازم خانگی در ۱۲ مرداد

شاخص بورس رکورد شکست

مخالفت نهادهای نظارتی با طرح قیر رایگان

تمام نامزدهای احتمالی اصلاح طلبان برای ۱۴۰۰

خبر خوش برای بازنشستگان کشوری

جذاب ترین خودرو الكتريكی دنیا را بشناسید

برای خرید فر توکار چقدر هزینه کنیم؟

بازاری که حرف مسؤولان را نمی خواند/ دلایل این که قیمت مرغ کاهش نمی یابد چیست؟

شفافیت عملکرد بانک ها در غبار

رقم مالیات خانه های خالی افزایش یافت

امضای تفاهم نامه همکاری بین هتل های فرودگاهی و سازمان هواپیمایی کشوری 

کدام مواد غذایی، در تیرماه شتاب قیمتی داشتند؟

پیش بینی گلدمن ساکس از قیمت طلا

خبر تعطیلی اربعین ۹۹ صحت دارد؟

قیمت فرش ماشینی در بازار چند؟

چگونگی ثبت شماره برای دریافت پیامک قبوض

وضعیت پس انداز مردم در این روزها!

ماموریت رئیس مجلس به کمیسیون آموزش برای بررسی فوریت دار "کنکور"

صورت های سال مالی منتهی به 29 اسفند 98 هلدینگ ماهان تصویب شد

هفت خوان دريافت وام وديعه مسكن

خواننده های زیرزمینی چگونه مجوز گرفتند؟

قیمت واقعی مرغ چقدر است؟

احتیاط بورس بازان در آستانه فتح قله دو میلیونی

عصر پول مفت

مسکن مهر هم دلاری شد!

رمزگشایی از جعبه سیاه فساد در طرح قیر رایگان/تغییر موضع 180 درجه ای وزارت نفت

قیمت آپارتمان در تهران

پرسپولیس بی رقیب، چهارمین قهرمانی پیاپی لیگ ایران را به دست آورد

روایت قالیباف از پیگیری حادثه هواپیمای ماهان

افزایش قیمت محصولات یک خودروساز نسبت به بازار

سریع ترین خودرو شهری پاک در دنیا

بررسی طرح 2 فوریتی ودیعه مسکن

شرط دریافت کمک ودیعه مسکن با سود ۱۲ درصد

۴ شرط اصلی دریافت وام ودیعه مسکن

دومین ریزش متوالی برای دلار

کد خبر : ۲۶۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نان به نرخ نانوایی ها!

نان که از اصلی ترین کالا های سفره خانوارهاست، این روز ها بدون اعلام اتحادیه و با تخلف برخی نانوایی ها، گران فروخته می شود.

نان به نرخ نانوایی ها!

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت، به دنبال افزایش قیمت بسیاری از مواد اولیه از جمله شکر، گندم، روغن و ... نانوایان تقاضای افزایش قیمت نان را دارند.

علاوه بر موارد فوق حقوق کارگران افزایش یافته  که همین عامل باعث نارضایتی نانوایان شده است چرا که نه تنها مواد اولیه را با قیمت قبل خریداری نمی کنند بلکه به کارگران خود بیشتر از قبل حقوق می دهند و بیمه بیشتری نیز پرداخت می کنند.

در بسیاری از شهرهای کشور شاهد افزایش قیمت نان هستیم اما در پایتخت این قیمت تغییری نیافته و باعث نارصایتی نانوایان شهر شده است. 

قیمت نان باید با افزایش قیمت مواد اولیه تغییر کند

یکی از نانوایان پایتخت با اشاره به آخرین تغییرات در نرخ نان، گفت: قیمت نان آخرین بار در سال ۹۷ حدود ۱۰ درصد افزایش داشت، اما با توجه به افزایش هزینه های تمام شده، در خواست اصلاح قیمت نان را داریم.

او ادامه داد: در حال حاضر قیمت خمیرمایه حدود ۳ برابر شده است. اصلاح قیمت نان در چند استان انجام شده است اما در پایتخت این اتفاق رخ نداده و منتظر اصلاح قیمت هستیم. در روز های پایانی سال اصلاح قیمت نان در دستور کار قرار گرفت، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شد.

تقاضای افزایش قیمت نان را داده ایم

اصغر پابرجا رئیس اتحادیه نان سنگکی با اشاره به آخرین تغییرات در نرخ نان، گفت: تقاضای افزایش قیمت نان را داده ایم، اما متاسفانه تصمیمی در این خصوص گرفته نشده است. قیمت تمام مواد اولیه افزایش یافته، اما قیمت نهایی نان تغییر نکرده است.

رئیس اتحادیه نان سنگکی بیان کرد: هزینه بسیاری از نانوایان افزایش یافته به طور مثال هزینه کار، هزینه اجاره مغازه افزایش یافته و این عامل باعث نارضایتی بسیاری از نانوایان شده است.

پابرجا در خصوص قیمت نان سنگک گفت: در حال حاضر نان سنگک هزار و ۸۰۰ تومان و نان کنجدی ۲ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می رسد. آرد یارانه ای دریافتی نانوایان دولتی گندمی کیلو ۶۶۵ تومان که کیسه ای ۳۳ هزار تومان می شود و آرد نیمه یارانه ای گندمی ۹۰۰ تومان که کیسه ای ۴۷ هزار تومان می شود.

این مقام مسئول تاکید کرد: با این شرایط به وجود آمده باید دولت فکری به حال نانوایان کند به شدت به دنبال افزایش قیمت ها هستیم.

 در تهیه و توزیع انواع نان مشکلی وجود ندارد

بیژن نوروز مقدم رئیس اتحادیه نان سنتی درباره آخرین تغییرات نرخ نان، گفت: در تهیه و توزیع انواع نان مشکلی وجود ندارد و آرد به موقع بین نانوایان توزیع می شود.

او بیان کرد:  امسال از آنجایی که دولت به فکر مردم است نرخ نان را افزایش نداده ایم، اما با توجه به برخی مسایل از جمله افزایش دستمزد، افزایش هزینه آب و برق، هزینه کرونایی مانند تهیه دستکش و ماسک که ماهی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای نانوا تمام می شود، نانوایان درخواست افزایش هزینه نان دارند.

رئیس اتحادیه نان سنتی تشریح کرد: اکنون به دلیل افزایش دستمزد کارگران، برخی از آن ها را به زحمت نگه داشته ایم.

مقدم در خصوص قیمت انواع نان گفت: قیمت نان لواش و تافتون ۳۰۰ دولتی و ۴۵۰ آزاد پز است، همچنین قیمت نان تنوری ۵۵۰ دولتی و ۸۵۰ آزاد پر، بربری ساده دولتی هزار و آزاد پز هزار و ۵۰۰ تومان، بربری کنجدی دولتی هزار و ۵۰۰ و کنجدی آزادپر ۲ هزار تومان، سنگک دولتی ساده هزار و ۲۰۰ و هر رو کنجد ۵۰۰ تومان اضافه می شود، سنگک آزادپز ساده هزار و ۸۰۰ و هر رو کنجد ۵۰۰ تومان اضافه می شود.

تمام مواد اولیه با نرخ قبل ارائه می شود

محمد جواد کرمی رئیس اتحادیه نان های فانتزی، درباره بازار نان های فانتزی اظهار کرد: هم اکنون افزایش قیمتی در نان های فانتزی وجود ندارد. اما سایر مواد مثل شکر، روغن، خمیر مایه حتی دستمزد کارگران افزایش قیمت داشته است.

رئیس اتحادیه نان های فانتزی بیان کرد: با سازمان حمایت مکاتباتی در خصوص افزایش قیمت داشته ایم و تا زمانی که سازمان حمایت اعلام نکند نمی توانیم افزایش قیمت داشته باشیم. تمام مواد اولیه با نرخ قبل ارائه می شود.

کرمی با بیان اینکه مولفه های تولید نان افزایش قیمت داشته است، بیان کرد: تاکنون پاسخ مشخصی از سازمان حمایت مبنی بر افزایش قیمت نان نداشته ایم. تنها به دلیل اینکه قیمت آرد بر اساس قیمت سال ۹۸ ارائه می شود و افزایش نیافته سازمان حمایت سعی در ثابت نگه داشتن قیمت نان دارد.

او با اشاره به آخرین وضعیت قیمت نان در نانوایی، ادامه داد: هر نان باگت ۲ هزار تومان، نان ساندویچی هزار و ۵۰۰ تومان، نان همبرگری هزار و ۵۰۰ تومان و نان بربری ساده ۲ هزار تومان و نان بربری کنجدی ۲ هزار و ۵۰۰ تومان در نانوایی ها به فروش می رسد.

به گفته این مقام مسئول نانی که در حال حاضر در نانوایی ها به فروش می رسد بر اساس مصوبه سال ۹۸ است و هم اکنون افزایش قیمت نداشته است.

در پایان باید گفت که هر چند نرخ نان به نظر چند سالی است تغییر نکرده است اما بسیاری از نانوایی ها در سایه ضعف نظارت تعزیرات با تغییر قیمت های خود از سال گذشته به فعالیت خود ادامه دادند  و با هر اعتراض مشتری به گفتن جمله " آزادپز هستیم" به ادامه شکایت ها خاتمه دادند. قطعا نگاه بی طرفانه سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده این بین می تواند تصمیمات عاقلانه تری را برای صنف نانوا و مردم بگیرد.

پایان پیام/

کلید واژه :

نان

،

قیمت نان

،

بیژن نوروز

،

افزایش قیمت نان

ثبت نظرات
captcha