یک توضیح درباره پرونده بابک زنجانی

آخرین خبرها از شکایت نمایندگان از روحانی

حداقل بگیران مالیات ندهند

کدام تراکنش ها از ۵ بهمن برگشت می خورند؟

نوسان نرخ ارز در بازار

ایجاد 1000 فرصت شغلی با اجرای طرح های توسعه فولاد بناب

ارز ۴۲۰۰ تومانی ناکارآمد است

رویه واردات موبایل مسافری تغییر کرد

باید دخالت دولت در بورس به حداقل برسد

مک بوک ایر اپل باریک تر و سبک تر می شود

۶ باور غلط درباره راه اندازی استارتاپ

سهام دولتی بخریم یا نه؟

لغو تدریجی تحریم های ایران به نفع قیمت نفت خواهد بود

رمزگشایی از نقش دولت در ریزش بورس

انتخابات ۱۴۰۰ و سورپرایزی که دیده نمی شود

آیا می توان به رونق بازار مسکن امیدوار بود؟

امکان واردات گاز وجود ندارد

بازگشت ارزهای دیجیتالی به مدار صعودی

ترس غیربنیادی در بورس تهران

راه انحرافی «جهش مسکن»

انتقاد روزنامه اطلاعات از علمکرد صدا و سیما

FATF در دوراهی منافع ملی و حزبی

ناکامی ژاپن در رساندن نرخ تورم به صفر

لغو رجیستری ۳۴۰۰ دستگاه موبایل

ظرفیت ۱.۴میلیارد دلاری استخراج رمزارز در ایران

احتمال افزایش ۱۵درصدی دستمال کاغذی

گمرک اجازه واردات روغن نمی دهد

لوازم خانگی کاهش قیمت داشته است

چرا واردات گوشی گرانقیمت ادامه دارد؟

نرخ تورم دی ماه اعلام شد

چرایی کاهش نرخ دلار در ۲ هفته اخیر

عملکرد عالی صنایع تجهیزات نفت با رشد 400 درصدی سود

با استعفای رییس سازمان بورس موافقت شد

قیمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز

بزرگترین صادرکنندگان نفت به چین

«وگردش» بانکی با تمرکز بر گردشگری

هزینه رهن و اجاره در بلوار کشاورز

اطلاعیه وزارت اقتصاد درباره استعفای رئیس بورس

عرضه تخم مرغ با قیمت شانه ای ۳۴هزار تومان

خبرهایی درباره آزادسازی پول های ایران

کد خبر : ۳۳۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فشار کسری بودجه دولت در سال ۱۴۰۰

با نزديك شدن به فصل بودجه ريزي موضوع مربوط به اصلاح ساختار بودجه هم داغ تر شده است.

فشار کسری بودجه دولت در سال ۱۴۰۰

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت، محسن زنگنه، رييس كميته اصلاح ساختار بودجه مجلس در اين باره به يكي از خبرگزاري ها گفته است: با توجه به موافقت نمايندگان با اولويت بررسي طرح اصلاح ساختار بودجه، اين طرح به عنوان اولين دستور در نشست علني روز سه شنبه ۲۷ آبان ماه مجلس مورد بررسي قرار خواهد گرفت.

او پيش تر به جمع آوري ۵۰ امضا براي در اولويت قرار دادن طرح برخي احكام اصلاح ساختار بودجه كشور اشاره كرده و گفته بود؛ اصلاح ساختار بودجه به بحث اصلي مجلس تبديل شده و دولت هم به طور جدي اين موضوع را پيگيري مي كند، بر اساس تبصره (۱) ماده (۱۰۰)، تقاضاي ۵۰ نفر از نمايندگان براي در اولويت قرار گرفتن اين طرح در دستور كار، تقديم هيات رييسه مجلس شد و بر اساس جلساتي كه با برخي حقوقدان هاي شوراي نگهبان و همچنين رييس ديوان محاسبات داشتم، كميته هايي براي بررسي و ارايه نظرات حقوقي و پيشنهادات نسبت به طرح اصلاح ساختار بودجه توسط آنها تشكيل شد.

اصلاح ساختار بودجه در سال هاي ۹۸ و ۹۹ مغفول ماند

البته برخي كارشناسان اقتصادي معتقدند در ساليان اخير به ويژه سال ۹۸ و ۹۹ كه درآمدهاي نفتي كاهش پيدا كرد، انتظار مي رفت سياستگذاران ناگزير به سمت اصلاحات ساختاري بودجه بروند اما تاكنون اين موضوع نهايي نشده است. دولت از سال ۹۸ مكلف به انجام اصلاح ساختار بودجه شد، اما مسوولان با اين بهانه كه ديگر فرصت نيست و در سال آينده اين تغييرات را اعمال مي كنند، لايحه را تصويب كردند و قرار شد در لايحه بودجه ۹۹ اصلاحات صورت بگيرد، اما متاسفانه در لايحه سال ۹۹ هم هيچ برنامه اي براي ساماندهي معافيت هاي مالياتي، كاهش و مديريت هزينه ها، افرايش كارايي دستگاه ها، حذف دستگاه هاي زايد و ايجاد درآمدهاي جديد وجود ندارد.

آلبرت بغوزيان اقتصاددان در اين باره معتقد است؛ اينكه دولت بدون در نظر گرفتن تبعات سياست هايش در جامعه نرخ گذاري ها و عوارض را افزايش دهد اسمش اصلاح ساختار بودجه نيست. بغوزيان در اين خصوص به «اعتماد» گفت: در ساليان گذشته هميشه بحث اصلاح ساختار بودجه به عناوين مختلف مطرح بوده اما اينكه چطور مي خواهد اجرا شود و چه تبعاتي خواهد داشت، مشخص نيست. اين اقتصاددان بر اين باور است كه دولت در زمينه اصلاح ساختار بودجه گزينه هاي مختلفي را در اين مدت عنوان كرده از شفافيت در هزينه شركت هاي دولتي تا تغييرات در بحث عوارض و ماليات ها بوده اما در نهايت اصلاح ساختار بودجه بايد به گونه اي رقم بخورد كه تامين بودجه به كسري در بودجه دولت منتهي نشود و سياست ها به سمتي حركت كند كه درآمدها بر هزينه ها پيشي گيرد.

بغوزيان با تاكيد بر اينكه حدود ۸۰ درصد از بودجه دولت در ساليان قبل متكي به درآمدهاي نفتي بوده، افزود: در اين مدت بودجه كشور به فروش و قيمت نفت متكي بوده و با نرخ ارز هم بازي شده تا درآمد ايجاد شود اما در حال حاضر كه بحث عدم صادرات نفت (به دليل تحريم ها) و اخذ ماليات و افزايش كارمزدهاي بانكي و بالا بردن نرخ عوارض گمركي و ماليات بر ارزش افزوده مطرح شده بايد ديد اين سياست ها چه نتايج تورمي در جامعه خواهد داشت؟

اين اقتصاددان ادامه داد: اين گونه سياست ها معمولا به نفع يك عده و به ضرر عده اي ديگر است و اينكه اين اعدادي كه عنوان مي شود چه ميزان مي تواند به جبران كسري بودجه منتهي شود هم جاي سوال دارد. بغوزيان گفت: بايد ديد سازمان برنامه و بودجه چقدر كار كارشناسي روي اين تغييرات بودجه اي انجام داده البته نبايد فراموش كرد كه در اين مدت دولت با شرايط سختي روبه رو بوده و جز شرايط تحريمي و فساد و رانت موجود، موضوع تغييرات نرخ ارز هم مطرح بوده كه همه اين عوامل كار اصلاح ساختار بودجه را سخت تر هم كرده است.

تنها به بخش درآمدزايي در بودجه توجه نشود

اين كارشناس اقتصادي تصريح كرد: طي ساليان گذشته همواره ايرادات متعددي به بودجه ريزي دولت گرفته شده از پرداخت بودجه به سازمان هايي كه عملا زيرمجموعه دولت محسوب نمي شدند تا ميزان اندك بودجه برخي از سازمان هاي مهم كشور مانند سازمان محيط زيست و در مجموع اگر قرار است اصلاحي در ساختار بودجه صورت گيرد بايد بررسي كلي در اين خصوص انجام شود و تنها به نوع درآمدزايي توجه نشود.

بغوزيان در واكنش به صحبت هاي اخير محمدباقر نوبخت رييس سازمان برنامه و بودجه، در خصوص عدم همكاري مجلس در ۷ سال گذشته براي اصلاح ساختار بودجه نيز معتقد است؛ نبايد در اين زمينه فرافكني كرد و اگر سازماني ضعف هايي دارد و نتوانسته فعاليت مثبتي در اين خصوص داشته باشد نبايد توجيه كند، زيرا در نهايت مردم متضرر مي شوند ضمن آنكه اگر اراده اي قوي وجود داشت بايد كميسيون هاي مختلف را قانع مي كردند.

الزام دولت بر تكميل پروژه هاي عمراني از محل درآمدهاي نفتي

اين اقتصاددان در پاسخ به اين پرسش كه آيا با روي كار آمدن «جو بايدن» و كاهش تحريم هاي نفتي ممكن است بحث اصلاح ساختار بودجه (حذف درآمدهاي نفتي از بودجه) نيز كمرنگ شود؟ خاطرنشان كرد: هر چند ممكن است به لحاظ سياسي فشار بر ايران كمتر شود، اما موضوعات مربوط به FATF همچنان مطرح است، مسلما درآمدهاي نفتي از كشوري كه سرمايه نفتي دارد حذف نخواهد شد، اما بايد ديد اين درآمدها صرف چه هزينه هايي مي شود و اگر به درستي مديريت شود دولت مي تواند درآمدهاي حاصل از فروش نفت را صرف تكميل پروژه هاي عمراني و فعاليت هاي توليدي كند. او افزود: آن گونه كه از شواهد امر پيداست و ترامپ هم ادعا كرده ترامپ در اين دو ماه باقيمانده از رياست جمهوري اش در امريكا تمام تلاش خود را براي سخت تر كردن شرايط اقتصادي ايران خواهد كرد؛ به گونه اي كه مسير حذف تحريم ها براي ايران سخت تر شود، اما «جو بايدن» حتي ۵ درصد از برنامه هايش هم فعلا معطوف به ايران نيست و مشغوليت هاي ديگري دارد.

بغوزيان ادامه داد: اما با رفتن «جو بايدن» به كاخ سفيد و خوشبيني هايي كه براي كاهش تحريم هاي ايران وجود دارد مسلما انتقال ارز و فروش نفت كشور بهتر خواهد شد و شرايط اقتصادي كمي بهبود مي يابد، اما بايد ديد چقدر از فشار كسري بودجه و ريخت و پاش هاي دولت كم خواهد شد. بر اساس اين گزارش؛ افزايش درآمدهاي مالياتي، كاهش وابستگي دولت به درآمدهاي نفتي، كاهش هزينه هاي جاري و رشد سهم پروژه هاي عمراني از بودجه، رعايت عدالت اجتماعي و منطقه اي در توزيع اعتبارات بودجه و واگذاري پروژه هاي عمراني به بخش غيردولتي از جمله ثمرات اصلاح ساختار بودجه است كه همواره مورد تاكيد مسوولان بوده اما اينكه چقدر براي اجراي اين موضوع در درون دولت و مجلس هماهنگي و همفكري وجود دارد هنوز مشخص نيست.

پایان پیام/

کلید واژه :

محسن زنگنه

،

اصلاح ساختار بودجه

،

کسری بودجه

،

بودجه 1400

ثبت نظرات
captcha