گره خوردن دلار به معيشت مردم

مصوبه مجلس درباره صاحبان مشاغل پزشکی

روسای شش شعبه بانک گردشگری به عنوان برتر انتخاب شدند

مالیات گیری از خودروهای لوکس بازار آنها را کساد می کند؟

موز چقدر گران شد؟

بازار پر التهاب قطعات خودرو و قیمت های سلیقه ای

تشدید خروج ارز از کشور برای خرید بیت کوین

آغاز 5 پروژه توسعه ای ایرانول در سال 1400

سیگنال تعرفه ای به واردات خودرو؟

قیمت پرفروش ترین گوشی های موبایل در بازار

كاهش نرخ دلار يا تقويت قدرت خريد؟

سرمای شب عيد در بازار خودرو

بازار شب عید در انتظار مرغ ارزان

استقبال از ماليات خانه های لوكس

بدهکارترین کشورهای جهان را بشناسید

ارزهای دیجیتالی باز هم ریختند

چرا بورس از سکه افتاد؟

مقایسه نیسان مورانو با نیسان ایکس تریل

اجاره خانه در تهران ۳۰ درصد رشد کرد

حقوق ۱۶ میلیون تومانی هنرمندان، معاف از مالیات!/ پایه های جدید مالیاتی چقدر درآمد زاست؟

قیمت ارزان ترین گوشی های موبایل در بازار

قیمت لبنیات از اول سال ۵۴۵ بار تغییر کرد!

وضعیت مالیات بر درآمد ۱۴۰۰

قیمت مسکن در بهمن کاهش یافت یا افزایش؟

آغاز جمع آوری پول های ایران در بانک های جهان

حلقه های مفقوده زنجیره تولید تا مصرف گوشت/ دولت توان کنترل بازار را دارد؟

درخواست اروپا از بانک جهانی چیست؟

ارجاع لوایح FATF به مجمع برای تعیین تکلیف

حواشیِ نامه ٣٧صفحه ای؛ از خاتمی به رهبری

بالا و پایین طراحی اولین پلت فرم خودرو توسط قطعه سازان

تبعید بورس به ۱۴۰۰

نقطه کور مالیاتی در بازار خودرو

رمزارزها بر سر دوراهی

قیمت کیبورد در بازار چقدر است؟

محموله واکسن کرونا چینی وارد کشور شد

4 تغيير مالياتي در بودجه 1400

رندر غیررسمی خیره کننده از سدان آلفارومئو

حذف میوه از اولویت سبد خرید مردم

واکنش آذری جهرمی به مصوبه جنجالی مجلس

برای خرید تلویزیون چقدر خرج کنیم؟

کد خبر : ۴۴۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تفاوت لایحه و اصلاحیه بودجه ۱۴۰۰ چیست؟

افزایش قابل توجه درآمدهای پایدار بخصوص مالیات و رشد اندک بودجه عمرانی در کنار افزایش حداقلی هزینه ها و کاهش وابستگی بودجه به نفت نشان می دهد دولت در اصلاحیه لایحه بودجه ۱۴۰۰ گام های اندک ولی نسبتا موثری در راستای توجه به اصلاحات ساختاری بودجه برداشته است.

تفاوت لایحه و اصلاحیه بودجه ۱۴۰۰ چیست؟

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت،پس از آن که کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ توسط نمایندگان مجلس یازدهم در جلسه علنی مورخ ۱۴ بهمن ماه رد شد، طبق قانون آیین نامه داخلی مجلس، دولت دو هفته فرصت داشت تا اصلاحیه لایحه را به مجلس ارائه کند. 

یکشنبه شب، اصلاحیه آخرین لایحه بودجه دولت تدبیر و امید به مجلس رسید و قرار است امروز کلیات آن در صحن علنی به رای گذاشته شود تا در صورت تایید به کمیسیون تلفیق ارجاع شده و مجددا برای تصویب نهایی به صحن علنی بیاید.

اما لایحه بودجه سال آینده با اصلاحاتی فراوانی در کمیسیون تلفیق مجلس همراه شد و همین مسئله به مذاق مسئولان دولتی خوش نیامد به گونه ای که اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در نامه به رهبر معظم انقلاب خواستار توقف یا اصلاح جزئیات برخی از این تغییرات شد.

در این گزارش تغییرات منابع و مصارف اصلاحیه لایحه بودجه نسبت به خود لایحه بررسی خواهد شد تا مشخص شود اصلاح ساختار بودجه، شفافیت ارقام و توزیع عادلانه ثروت، کاهش کسری بودجه که مد نظر نمایندگان بود انجام شده است یا خیر؟

*مهمترین اصلاحات صورت گرفته در اصلاحیه لایحه بودجه در بخش منابع عمومی

جمع کل منابع عمومی که شامل درآمدها، واگذاری دارایی های سرمایه ای و واگذاری دارایی های مالی می شود با ۱۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش از ۸۴۱.۳ هزار میلیارد تومان به ۸۵۴.۶ هزار میلیارد تومان رسیده است.

الف- درآمدها: در بخش درآمدها ۴۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش منابع مشاهده می شود و از ۳۱۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان لایحه در اصلاحیه به ۳۶۶ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت. درآمدهای مالیاتی ۲۵ هزار میلیارد تومان، درآمدهای گمرکی نیز ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و سایر درآمدها ۱۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بیشتر شد. بخش عمده اصلاحات صورت گرفته در بخش درآمدها، با توجه به مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس بوده است.

ب-  واگذاری دارایی های سرمایه ای: در این بخش تغییرات ۰.۲ درصدی مشاهده می شود. سهم درآمد ناشی از نفت و گاز تغییری نکرده و فقط فروش اموال شامل مولد سازی دارایی ها از ۲۵ هزار میلیارد تومان لایحه بودجه به ۲۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در اصلاحیه کاهش یافته است. همچنین رقم واگذاری طرح ها نیز تفاوتی نکرده است.

ج- واگذاری دارایی های مالی: سومین بخش مربوط به تامین مالی از طریق اوراق مالی اسلامی، فروش واگذاری شرکت های دولتی، صندوق توسعه ملی و سایر واگذاری های مالی تشکیل می شود. در این بخش با کاهش ۳۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومانی منابع روبه رو شد. یعنی رقم واگذاری دارایی های مالی در لایحه بودجه از ۲۹۸.۵ هزار میلیارد تومان به ۲۶۲ هزار میلیارد تومان کاهش یافت. در این بخش علت عمده کاهش، به سهم صندوق توسعه ملی باز می گردد که از ۷۵.۵ هزار میلیارد تومان لایحه به ۳۶.۲ میلیارد تومان در اصلاحیه تغییر کرد. فروش اوراق مالی اسلامی ۲۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته و از ۱۲۵ هزار میلیارد تومان به ۱۲۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسید. فروش و واگذاری شرکت های دولتی تغییری نکرده و سایر واگذاری ها نیز ۹۰۰ میلیارد تومان رشد دارد.

*مهمترین اصلاحات صورت گرفته در اصلاحیه لایحه بودجه در بخش مصارف عمومی

به گزارش فارس، مهمترین اقدامات دولت در اصلاحیه لایحه بودجه در بخش مصارف عمومی نیز بدین شرح است:

الف- هزینه ها: در این بخش شاهد افزایش حدود ۱۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی هزینه ها هستیم که شامل  ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبارات هزینه ای ملی و استانها و ۵ هزار میلیارد تومان ردیف های متفرقه می شود. در این بخش هم به مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس توجه شده است.

ب- تملک دارایی های سرمایه ای: در این بخش، شاهد افزایش 4.8 درصدی هستیم یعنی اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای یا همان بودجه عمرانی را حدود 5 هزار میلیارد تومانی افزایش داده است. 

ج- تملک دارایی های مالی: در این بخش هم شاهد کاهش 7 درصدی هستیم زیرا اعتبارات  تملک دارایی های مالی یا همان بازپرداخت اوراق، 7 هزار میلیارد تومان کاهش یافته است. 

براساس این گزارش، افزایش قابل توجه درآمدهای پایدار بخصوص مالیات و رشد اندک اعتبار طرح های عمرانی، اما نشان می دهد که ظرفیت های مغفول بیشتری برای اصلاحات ساختاری بودجه وجود دارد.

همچنین افزایش حداقلی هزینه ها علی رغم تبعات ناشی از حذف بند «ه» تبصره 4 لایحه بودجه بخاطر نامه مذکور نشان داد که در صورت اراده دولت، امکان کاهش هزینه ها وجود دارد و در این زمینه هم بن بستی وجود ندارد.

از سوی دیگر، لحاظ شدن نامه رهبر معظم انقلاب درباره سهم صندوق توسعه ملی که منجر به حذف بند «ه» تبصره 4 لایحه بودجه و همچنین کاهش برداشت از صندوق توسعه شد، وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی را کاهش داد، هرچند انتظار می رفت دولت در این زمینه اقدامات موثرتری انجام دهد و مجددا درآمدهای نفتی را بر مبنای صادرات 2.3 میلیون بشکه ای نفت تنظیم نکند. 

در مجموع، هرچند دولت برخلاف خواسته مجلس همچنان زیر بار اجرای اصلاح قابل توجه لایحه بودجه 1400 نرفته ولی به نظر می رسد که گام های اندک ولی نسبتا موثر و قابل قبولی در راستای توجه به اصلاحات ساختاری بودجه برداشته است. 

حال باید منتظر بمانیم که تکلیف کلیات اصلاحیه لایحه بودجه 1400 در جلسه علنی مجلس چه خواهد شد و نمایندگان در این زمینه چه تصمیمی می گیرند و در صورت تصویب کلیات، مصوبات کمیسیون تلفیق و پیشنهادات نمایندگان در صحن علنی برای انجام اصلاحات جدی بودجه چه خواهد بود؟

پایان پیام/

کلید واژه :

لایحه بودجه ۱۴۰۰

،

اصلاحیه بودجه ۱۴۰۰

،

بودجه 1400

،

بودجه

،

نمایندگان مجلس یازدهم

،

دولت

ثبت نظرات
captcha