شرکت احیا استیل فولاد بافت در جمع 100 سازمان برتر مشتری مدار

بازار بی رونق میوه در روزهای پایانی سال 

حقوق پیشنهادی برای کارگران در ۱۴۰۰

 80 درصد طراحی کارخانه های فولاد توسط مهندسان داخلی انجام می شود

کلید ساخت 1.2 میلیون مسکن در دست مجلس

بیشترین ثروت دنیا در کدام مناطق جمع شده است؟

قیمت جدیدترین گوشی های موبایل سامسونگ

چه کسانی از آزادسازی قیمت خودرو نفع می برند؟

زمان، میزان و نحوه پرداخت سود سهام عدالت

آغاز طرح فروش فوق العاده اصناف از امروز

پول های بلوکه شده ایران در عراق آزاد شد

ثبت کسری تجاری ۶۸ میلیارد دلاری آمریکا

کاهش شکاف درآمدی با مدل جدید افزایش حقوق/ آیا دولت با افزایش پلکانی حقوق مخالف است؟

كاهش سقف آرزوها به اجاره خانه در پايتخت

اصل حمايت از سهامداران زير سوال رفت

قیمت نفت خام بیش از ۳ درصد جهش کرد

ایران در ۱۱ماه گذشته چقدر کالا صادر کرد؟

مصوبه ویژه مجلس برای شفافیت حقوق

ارز ترجیحی تدریجی حذف می شود

جدل بر سر حقوق 2.5 میلیون کارمند

قاچاق خودرو چگونه انجام می شود؟

«بخت آزمایی» خودرویی از چشم دولت افتاد

خارجی ها به بازار لوازم خانگی ایران برمی گردند؟

ارز دیجیتال در خانه ای روی آب

واریز سود صاحبان سهام عدالت از طریق سجام

ضربه فنی سکه با نرخ دلار و انس جهانی

سرنوشت لایحه جنجالی در هاله ای از ابهام

تجارت زیرزمینی در کمین رمزارز ها

دردسر مالیاتی بازنشستگان نفتی

ممنوعيت معاملات «رمزارز» در ايران

خودرو های خارجی به دردسر افتادند!

کالای اساسی مهم است یا لوازم آرایش؟

ایرادات 3 قرارداد نفتی IPC با شرکت خارجی

دنده عقب مجدد بیتکوین

قیمت های غیرمتعارف در بازار ملک

انتقاد تند از اِبی و پسرش در ماجرای ساسی مانکن

گره خوردن دلار به معيشت مردم

مصوبه مجلس درباره صاحبان مشاغل پزشکی

روسای شش شعبه بانک گردشگری به عنوان برتر انتخاب شدند

مالیات گیری از خودروهای لوکس بازار آنها را کساد می کند؟

کد خبر : ۴۵۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حذف شورای رقابت از قيمت گذاری خودرو/ آیا قيمت خودروهای داخلی در بورس كالا تعيين می شود؟

كميسيون صنايع و معادن مجلس در بررسي «ماده 4 طرح تحول صنعت و بازار خودرو» راي به حذف «شوراي رقابت از قيمت گذاري خودرو» داده است.

حذف شورای رقابت از قيمت گذاری خودرو/ آیا قيمت خودروهای داخلی در بورس كالا تعيين می شود؟

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت، اين مصوبه فروش خودرو را از مسير بورس كالا عنوان كرده و اگر در مجلس و شوراي نگهبان نهايي شود، شوراي رقابت ديگر دخل و تصرفي در قيمت گذاري محصولات خودرويي نخواهد داشت. شوراي رقابت معتقد است اگر در بازار سهم يك يا چند بنگاه يا شركت توليد كننده، خريدار و فروشنده از عرضه و تقاضاي بازار به ميزاني باشد كه قدرت تعيين قيمت يا مقدار را در بازار داشته باشد، يا ورود بنگاه هاي جديد به بازار يا خروج از آن با محدوديت مواجه باشد بايد مديريت لازم جهت تعيين دستورالعمل قيمت گذاري انجام شود. اما اين گونه كه پيداست نمايندگان مجلس درصدد حذف شوراي رقابت از روند قيمت گذاري خودرو برآمده اند. بر اساس مصوبه اوليه اين كميسيون، قيمت پايه عرضه خودرو در بورس توسط سازمان حمايت از مصرف كننده تعيين شده و ساز و كار تحقق قيمت گذاري بايد در بورس كالا مهيا شود. علاوه بر عرضه خودرو در بورس، مسائلي مانند كيفيت، بومي سازي، قطعه سازان، خدمات پس از فروش و... نيز در اين طرح بررسي شده است. 

كشف قيمت خودرو در بورس فروش در كارخانه

مهدی مطلب زاده، رييس كميته ساخت داخل انجمن صنايع همگن قطعه سازي معتقد است؛ تعيين قيمت ها در شوراي رقابت يا ستاد تنظيم بازار كاملا دستوري بود اما ممكن است با حذف شوراي رقابت و ساير ارگان هايي كه در بخش قيمت گذاري خودرو فعاليت دارند، وضعيت بازار بهبود پيدا كند.

اين فعال حوزه خودرو با تاكيد بر اينكه قيمت خودرو بايد در حاشيه بازار تعيين شود تا خودروساز زيان نكند و واسطه گري ها و دلالي ها كمرنگ شود، افزود: البته در حال حاضر موضوعي كه مطرح شده در خصوص نرخ گذاري ها در بورس كالاست كه اين قضيه هم با ابهاماتي همراه است و بنده هم درك نمي كنم و به اعتقاد من خودرو جزو كالاهايي محسوب نمي شود كه بتوان آن را در بورس كالا عرضه كرد.

مطلب زاده خاطرنشان كرد: پروسه عرضه خودرو در بورس مشخص نيست و معلوم نشده اگر فردي متقاضي خريد خودرو باشد چگونه مي تواند آن را از بورس تهيه كند، ضمن آنكه نفرات بعدي كه بخواهند همان خودرو را تهيه كنند، روند خريد چگونه خواهد بود و آيا با قيمت هاي بالاتر يا پايين تري بايد خودرو را تهيه كنند؟ 

اين فعال حوزه خودرو با بيان اينكه به نظر مي رسد تنها راه حل خريد خودرو در حاشيه بازار باشد، ادامه داد: بورس كالا مي تواند تنها مكاني براي كشف قيمت باشد و با همان قيمتي كه بورس مشخص كرد خودروساز هم اقدام به فروش خودرو كند.

مواد اوليه خودرو انحصاري است

مطلب زاده در خصوص ورود شوراي رقابت در گذشته براي قيمت گذاري خودرو به منظور انحصاري بودن خودرو نيز گفت: خودرو انحصاري نيست و بيش از۴۰ مجوز خودروسازي در كشور وجود دارد كه برخي از اين خودروسازي ها خصوصي و برخي ديگر دولتي هستند اين در حالي است كه كليه مواد اوليه ما از فولاد، پتروشيمي ها و آلومينيوم ما انحصاري و در دست دولت است و هيچ قيمت گذاري دستوري هم براي اين مواد وجود ندارد و قيمت ها براي اين مواد آزاد هستند و با نرخ فوب خليج فارس بايد بفروشند و حتي گران تر از نرخ هاي جهاني هم عرضه مي شوند، اما قيمت محصول نهايي كه از اين مواد اوليه توليد مي شود قيمت دستوري دارد و گفته مي شود كه انحصاري هستند.

اين فعال حوزه خودرو در خصوص هدف مجلس از اين تصميم و حذف شوراي رقابت از نرخ گذاري هاي دستوري گفت: خودرو در حال حاضر به صورت محدود در كشور عرضه مي شود و عده اي كه داراي رانت هستند هميشه با فرصت طلبي از اين شرايط سوءاستفاده مي كنند و مجلس براي جلوگيري از اين قضيه به حذف شوراي رقابت از نرخ گذاري خودرو راي داد.

اختلاف قيمت۱۰۰ تا ۲۵۰ ميليون توماني خودرو

او با اشاره به نحوه عرضه خودرو و ثبت نامي ها تصريح كرد: اولين بار كه براي فروش خودرو ثبت نامي ها صورت گرفت ۷ ميليون نفر براي اين قضيه اقدام كردند؛ اين در حالي است كه نياز كشور اين تعداد نيست و تنها اين فاصله قيمت كارخانه تا بازار آزاد مردم را براي ثبت نام ترغيب كرده بود، زيرا خودرويي كه در كارخانه ۱۵۰ ميليون تومان است با دوبرابر يا بيشتر به راحتي در بازار مي فروشند و بازار خودرو در ايران تنها به دلالي دامن زده است و هم اكنون بين ۱۰۰ تا ۲۵۰ ميليون تومان اختلاف قيمت بين بازار با خودروسازي هاست.

مطلب زاده افزود: در صورتي كه قيمت ها درست تعيين شود و در حاشيه بازار باشد، مصرف كننده واقعي وارد بازار خواهد شد و قيمت ها نيز ارزان تر مي شود و به نفع توليدكننده و مصرف كننده خواهد بود.

رييس كميته ساخت داخل انجمن صنايع همگن قطعه سازي گفت: پيش از حضور شوراي رقابت در قيمت گذاري خودرو هر كسي كه قصد خريد خودرو را داشت ثبت نام مي كرد و قيمت بازار و كارخانه فرقي با هم نمي كرد و مشكلي هم به وجود نمي آمد.

مطلب زاده خاطرنشان كرد: هر نفوذي در تعيين قيمت ها در بازار مشكل ايجاد مي كند اما در صورتي كه تيراژ خودروسازي ها افزايش پيدا كند قطعا نرخ ها كاهش پيدا مي كند.

نرخ گذاري بر اساس قيمت تمام شده كالا 

اين فعال حوزه خودرو در مورد نرخ گذاري ها نيز افزود: اين موضوع بر اساس قيمت تمام شده محصول صورت خواهد گرفت و بر اساس نياز بازار نرخ ها مشخص خواهند شد و با تعامل بين مصرف كننده و توليدكننده صورت خواهد گرفت.

مطلب زاده گفت: زياني كه در اين مدت قطعه ساز داشته تنها در يك مورد نبوده و در چندين مورد رخ داده است اول اينكه سرمايه در گردش قطعه ساز در دست خودروسازها باقي مانده است و بلوكه شده و گفته مي شود توان پرداخت معوقات قطعه ساز را هم ندارند، بنابراين قطعه سازان هم زيان مي كنند، زيرا بر اساس مطالبات خود كه حدود ۴۲ هزار ميليارد تومان است و با توجه به اين حجم از مطالبات آرانددي (تحقيق و توسعه) و خطوط جديد نمي توانند داشته باشند و كشور هم زيان مي بيند، زيرا اشتغالي كه مدنظر است را نمي توانند ايجاد كنند و ماشين آلات جديد را نمي توانند تهيه كنند تا كيفيت و سرعت توليد را افزايس دهند.

پایان پیام/

کلید واژه :

مهدی مطلب زاده

،

قيمت خودرو

،

خودرو در بورس

،

شورای رقابت

،

بورس كالا

ثبت نظرات
captcha