گره خوردن دلار به معيشت مردم

مصوبه مجلس درباره صاحبان مشاغل پزشکی

روسای شش شعبه بانک گردشگری به عنوان برتر انتخاب شدند

مالیات گیری از خودروهای لوکس بازار آنها را کساد می کند؟

موز چقدر گران شد؟

بازار پر التهاب قطعات خودرو و قیمت های سلیقه ای

تشدید خروج ارز از کشور برای خرید بیت کوین

آغاز 5 پروژه توسعه ای ایرانول در سال 1400

سیگنال تعرفه ای به واردات خودرو؟

قیمت پرفروش ترین گوشی های موبایل در بازار

كاهش نرخ دلار يا تقويت قدرت خريد؟

سرمای شب عيد در بازار خودرو

بازار شب عید در انتظار مرغ ارزان

استقبال از ماليات خانه های لوكس

بدهکارترین کشورهای جهان را بشناسید

ارزهای دیجیتالی باز هم ریختند

چرا بورس از سکه افتاد؟

مقایسه نیسان مورانو با نیسان ایکس تریل

اجاره خانه در تهران ۳۰ درصد رشد کرد

حقوق ۱۶ میلیون تومانی هنرمندان، معاف از مالیات!/ پایه های جدید مالیاتی چقدر درآمد زاست؟

قیمت ارزان ترین گوشی های موبایل در بازار

قیمت لبنیات از اول سال ۵۴۵ بار تغییر کرد!

وضعیت مالیات بر درآمد ۱۴۰۰

قیمت مسکن در بهمن کاهش یافت یا افزایش؟

آغاز جمع آوری پول های ایران در بانک های جهان

حلقه های مفقوده زنجیره تولید تا مصرف گوشت/ دولت توان کنترل بازار را دارد؟

درخواست اروپا از بانک جهانی چیست؟

ارجاع لوایح FATF به مجمع برای تعیین تکلیف

حواشیِ نامه ٣٧صفحه ای؛ از خاتمی به رهبری

بالا و پایین طراحی اولین پلت فرم خودرو توسط قطعه سازان

تبعید بورس به ۱۴۰۰

نقطه کور مالیاتی در بازار خودرو

رمزارزها بر سر دوراهی

قیمت کیبورد در بازار چقدر است؟

محموله واکسن کرونا چینی وارد کشور شد

4 تغيير مالياتي در بودجه 1400

رندر غیررسمی خیره کننده از سدان آلفارومئو

حذف میوه از اولویت سبد خرید مردم

واکنش آذری جهرمی به مصوبه جنجالی مجلس

برای خرید تلویزیون چقدر خرج کنیم؟

کد خبر : ۴۵۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

واكنش هنرمندان به اولويت شان در واكسيناسيون كرونا

اخيرا نامه اي از سوي سازمان نظام پزشكي به وزارت بهداشت منتشر شده كه در آن خواسته شده با توجه به فعاليت هنرمندان در عرصه فيلمسازي و سريال سازي براي توليد برنامه هاي هنري با هدف دعوت مردم به ماندن در خانه، ترتيبي اتخاذ شود تا سهميه لازم براي اولويت واكسيناسيون هنرمندان همپاي كادر درمان درنظر گرفته شود.

واكنش هنرمندان به اولويت شان در واكسيناسيون كرونا

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت، اخيرا نامه اي از سوي سازمان نظام پزشكي به وزارت بهداشت منتشر شده كه در آن خواسته شده با توجه به فعاليت هنرمندان در عرصه فيلمسازي و سريال سازي براي توليد برنامه هاي هنري با هدف دعوت مردم به ماندن در خانه، ترتيبي اتخاذ شود تا سهميه لازم براي اولويت واكسيناسيون هنرمندان همپاي كادر درمان درنظر گرفته شود.

اين نامه كه از سوي حسين كرمانپور، مديركل روابط عمومي و امور بين الملل سازمان نظام پزشكي خطاب به كيانوش جهانپور، رييس مركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي نوشته شده در يكي، دو روز گذشته با واكنش ها و انتقادهاي مختلفي همراه بوده است. هنرمنداني نظير پرويز پرستويي، آزيتا موگويي، نويد محمدزاده، حبيب رضايي، بابك كريمي، پدرام شريفي، هانيه توسلي، افشين هاشمي و... با انتشار متن هايي تند و صريح، با اين نامه مخالفت كردند و اعلام كردند كه اگر هم قرار است در اين شرايط واكسني به هنرمندان داده شود، آنها به نشانه اعتراض از دريافتش اجتناب خواهند كرد.

با اين همه گويا بعضي از سينماگران، متن نامه اخير سازمان نظام پزشكي را امضا كرده بودند.

منيژه حكمت به كانال سينمايي كات با توضيح اينكه نامه اي كه به امضاي ما منتشر شده، به هيچ عنوان معني اش آن نبود و نيست كه ما خواستار واكسيناسيونِ هنرمندان در شرايط كنوني و خارج از قوانين بهداشت جهاني هستيم، گفت: «مگر خون ما رنگين تر از مردم است كه بخواهيم زودتر از آنها واكسن بزنيم؟ كل ماجرا اين است كه اين روزها تعدادي فيلم در حال توليد است و عوامل اندكي سر اين فيلم ها در حال فعاليتند . همه شان روي هم به هزار نفر نمي رسند . طبيعتا بخشي از اين عوامل (بازيگران) نمي توانند و اجازه ندارند جلوي دوربين ماسك بزنند يا فاصله گذاري اجتماعي را رعايت كنند، چون شرايط ساختِ فيلم بهشان اين اجازه را نمي دهد.

ما از وزارت بهداشت درخواست كرديم كه به آن دسته از سينماگراني كه اكنون سر پروژه ها هستند و در حال توليد آثار سينمايي اند، واكسن بزنيد تا مبادا هنرمندان ديگري را به دليل كرونا از دست بدهيم و بعد بنشينيم براي شان گريه و زاري كنيم. اينكه مي گويند منظورِ آن نامه اين بود كه به كل ۵ هزار نفر اعضاي خانه سينما سريعا واكسن بزنيد يا كل كاركنان صداوسيما را زودتر از وقتِ مشخصش واكسينه كنيد، كاملا جعل و دروغ است. به هيچ عنوان درخواست ما چنين نبود و نيست. چرا سينماگري كه اكنون در خانه اش نشسته بايد سريعا واكسينه شود؟ مگر ما تافته جدا بافته ايم؟»

فاطمه معتمدآريا در ياداشتي كه در اختيار ايسنا قرار داده، تاكيد كرده كه همراهي و فعاليتي در ارتباط با اين درخواست نداشته و گفته «با وجود از دست رفتن بسياري از هنرمندان تكرار ناشدني سينما به دليل ابتلا به كرونا، اولويت را شروع واكسيناسيون گسترده و بدون اتلاف وقت همه مردم ايران مي دانم.»

فرشته طائرپور، رييس انجمن كارفرمايي تهيه كنندگان (اكت) هم اعلام كرد كه اعضاي اين تشكل صنفي سينما، هيچ گونه مطالبه خارج از نوبتي براي دريافت واكسن كرونا ندارد: «با سپاس از مواضع حاميانه نويسنده نامه نسبت به فيلمسازان فعال كشور و توضيح نقش موثر آنان در مديريت رواني جامعه در ايام شيوع كرونا، نظر به اينكه طبقه بندي منصفانه و مسوولانه انجام شده براي تعيين اولويت دريافت واكسن، داراي توجيه و استدلال كافي و كارشناسي شده است، بدينوسيله اعلام مي دارم كه تهيه كنندگان عضو اين صنف، هيچ گونه مطالبه اي جهت قرار گرفتن در شمار استثنائات و خارج از نوبت نداشته و بي شك جامعه درمانگر كشور، سالمندان و اقشار در خطر را نسبت به خود در اولويت بيشتري مي دانند.»

همچنين مجيد مظفري، بازيگر پيشكسوت سينما، تئاتر و تلويزيون گفته: «كادر پزشكي در تهران و شهرستان ها را دريابيم. هنرمندان هم مثل عموم مردم هستند و من نسبت به چنين موضع گيري هايي انتقاد دارم. اقداماتي كه هنرمندان را روبه روي مردم قرار مي دهد اصلا جالب نيست.»

پایان پیام/

کلید واژه :

هنرمندان

،

واکسن کرونا

،

واكسيناسيون كرونا

ثبت نظرات
captcha