شرکت احیا استیل فولاد بافت در جمع 100 سازمان برتر مشتری مدار

بازار بی رونق میوه در روزهای پایانی سال 

حقوق پیشنهادی برای کارگران در ۱۴۰۰

 80 درصد طراحی کارخانه های فولاد توسط مهندسان داخلی انجام می شود

کلید ساخت 1.2 میلیون مسکن در دست مجلس

بیشترین ثروت دنیا در کدام مناطق جمع شده است؟

قیمت جدیدترین گوشی های موبایل سامسونگ

چه کسانی از آزادسازی قیمت خودرو نفع می برند؟

زمان، میزان و نحوه پرداخت سود سهام عدالت

آغاز طرح فروش فوق العاده اصناف از امروز

پول های بلوکه شده ایران در عراق آزاد شد

ثبت کسری تجاری ۶۸ میلیارد دلاری آمریکا

کاهش شکاف درآمدی با مدل جدید افزایش حقوق/ آیا دولت با افزایش پلکانی حقوق مخالف است؟

كاهش سقف آرزوها به اجاره خانه در پايتخت

اصل حمايت از سهامداران زير سوال رفت

قیمت نفت خام بیش از ۳ درصد جهش کرد

ایران در ۱۱ماه گذشته چقدر کالا صادر کرد؟

مصوبه ویژه مجلس برای شفافیت حقوق

ارز ترجیحی تدریجی حذف می شود

جدل بر سر حقوق 2.5 میلیون کارمند

قاچاق خودرو چگونه انجام می شود؟

«بخت آزمایی» خودرویی از چشم دولت افتاد

خارجی ها به بازار لوازم خانگی ایران برمی گردند؟

ارز دیجیتال در خانه ای روی آب

واریز سود صاحبان سهام عدالت از طریق سجام

ضربه فنی سکه با نرخ دلار و انس جهانی

سرنوشت لایحه جنجالی در هاله ای از ابهام

تجارت زیرزمینی در کمین رمزارز ها

دردسر مالیاتی بازنشستگان نفتی

ممنوعيت معاملات «رمزارز» در ايران

خودرو های خارجی به دردسر افتادند!

کالای اساسی مهم است یا لوازم آرایش؟

ایرادات 3 قرارداد نفتی IPC با شرکت خارجی

دنده عقب مجدد بیتکوین

قیمت های غیرمتعارف در بازار ملک

انتقاد تند از اِبی و پسرش در ماجرای ساسی مانکن

گره خوردن دلار به معيشت مردم

مصوبه مجلس درباره صاحبان مشاغل پزشکی

روسای شش شعبه بانک گردشگری به عنوان برتر انتخاب شدند

مالیات گیری از خودروهای لوکس بازار آنها را کساد می کند؟

کد خبر : ۴۵۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شرط پرداخت حقوق به مدیران دولت در سال ۱۴۰۰

یک نماینده مجلس گفت: بر اساس لایحه بودجه ۱۴۰۰ دولت باید سامانه ای را راه اندازی کند که همه دریافتی ها در آن مشخص شود و اگر بعد از یک ماه از سال ۱۴۰۰ دستگاه ها این سامانه را پر نکنند مدیران آن دستگاه حق دریافت حقوق ندارند.

شرط پرداخت حقوق به مدیران دولت در سال ۱۴۰۰

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت، محمد رشیدی، نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در برنامه تیتر امشب یکشنبه شب، علت رای مخالف مجلس به کلیات لایحه بودجه 1400 را عدم شفافیت، پنهانکاری، به هم ریختگی و آشفتگی آن عنوان کرد.

وی گفت: با تفاهمی که بین رئیس مجلس و رئیس جمهور صورت گرفت، دولت اصلاحاتی در لایحه انجام داد و مجلس بررسی آن را آغاز کرد.

رشیدی یکی از اشکالات عمده لایحه بودجه 1400 را غیر واقعی بودن درآمد های حاصل از فروش نفت دانست و گفت: در لایحه دولت میزان فروش روزانه نفت 2 میلیون و 300 هزار بشکه در نظر گرفته شده بود که در اصلاحات بعدی به یک میلیون بشکه در روز کاهش داده شد.

وی افزود: یکی دیگر از اقدامات مهم در بررسی و اصلاح لایحه، افزایش مالیات ها بود که وابستگی را به نفت کاهش می دهد.

رشیدی با انتقاد از بودجه جاری دولت گفت: ما بودجه جاری سنگینی داریم که حدود 500 هزار میلیارد تومان است و درعمل نصف بودجه کشور را شامل می شود.

وی افزود: این میزان هزینه، لطمه بزرگی به اقتصاد کشور می زند و ما در مجلس سعی کردیم که تا حد ممکن به این روند نظم بدهیم.

این نماینده مجلس ابراز امیدواری کرد که دولت در اجرای قانون بودجه نیز (پس از تصویب) متعهد باشد.

رشیدی گفت: ممکن است در زمینه بودجه سالانه آرمان ها و ایده آل های بسیار خوبی داشته باشیم، اما باید ببینیم که این ایده آل ها منطبق بر فضای اجرایی عملکرد دولت هست یا نه.

وی افزود: نمایندگان مجلس سال ها در کار های اجرایی فعالیت کرده اند و با فضای این حوزه آشنایی دارند. بنابر این سعی کردیم اصلاحات طوری باشد که نه معیشت مردم دچار اشکال شود و نه به مستمری بگیران آسیبی وارد شود.

مالک شریعتی نیاسر، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز با تشریح چگونگی محاسبه منابع حاصل از فروش نفت در لایحه بودجه اظهارداشت: این رقم، عددی است که در 3 پارامتر ضرب می شود.

وی افزود: این سه پارامتر عبارتند از؛ میزان فروش نفت، قیمت هر بشکه نفت و همچنین نرخ ارزی که تبدیل به ریال می شود.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه هیچ محدودیتی در مسیر تولید و فروش نفت ایجاد نخواهد شد، اظهار داشت: دولت هرچقدر توان دارد می تواند نفت تولید و صادر کند.

وی افزود: قیمت نفت را نیز ما تعیین نمی کنیم، چون این بازار است که قیمت را مشخص می کند.

شریعتی نیاسر با بیان اینکه رقم دقیق درآمد های نفتی هیچوقت در متن بودجه نمی آید، تصریح کرد: آنچه که در لایحه بودجه ذکر می شود، ارز محاسباتی و قیمت محاسباتی و میزان صادرات محاسباتی است.

وی گفت: در لایحه اولیه دولت رقم درآمد های حاصل از فروش نفت 192 هزار میلیارد تومان بود که این رقم همچنان وجود دارد، اما ممکن است در ادامه بررسی ها پیشنهاداتی برای تغییر آن ارائه شود.

شریعتی نیاسر تصریح کرد: اینکه دولت در زمینه فروش نفت محدود شده، درست نیست بلکه حرف ما این بود که دولت تا یک حدی می تواند درامد نفتی را در بودجه لحاظ کند.

وی افزود: میزان فروش نفت ربطی به مجلس ندارد و ممکن است دولت بتواند روزانه 4 میلیون بشکه صادر کند، بنابر این محدودیتی برای توسعه میادین و صادرات وجود ندارد.

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه اگر میزان صادرات نفت در سال 1400 بیش از یک میلیون بشکه باشد ما نیز خوشحال می شویم، افزود: در صورت افزایش درآمد های نفتی 38 درصد آن به صندوق ذخیره ارزی واریز می شود.

شریعتی نیز شفافیت مالیاتی و جلوگیری از فرار مالیاتی را از تاکیدات مجلس برای افزایش درآمد دولت و کاستن از وابستگی به نفت عنوان کرد و افزود: موضوع دیگر اینکه، بودجه کشور باید در امور عمرانی و توسعه و تولید هزینه، نه اینکه صرف هزینه های جاری شود و کشور از این منبع خدادی ارزشمند بهره مناسبی نبرد.

وی افزود: پیش بینی دولت برای قیمت نفت در سال 1400 رقم 40 دلار برای هر بشکه و نرخ ارز نیز 17 هزار و 500 تومان در نظر گرفته شده بود.

شریعتی نیاسر گفت: بخشی از درآمد ها برای ارز ترجیحی و کالا های اساسی و پزشکی در نظر گرفته می شود و 8 میلیارد دلاری که برای این امر در نظر گرفته شده بر مبنای ارز محاسباتی 11 هزار و 500 تومان است.

شریعتی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یکی از اشکالات و دغدغه های مهم، رفتار های خارج از قانون بودجه است. بطور مثال پیش از این، با وجود اینکه مدام گفته می شد منابع کم است، دولت خارج از اجازه مجلس در وسط سال بخشنامه هایی برای افزایش هزینه ها صادر می کرد.

شریعتی نیاسر با بیان اینکه هزینه ها مانند دومینو به هم پیوسته است و بصورت متوالی پیش می رود، اظهار داشت: در برخی از حوزه ها از بهمن 98 تا بهمن 99 بالای صد در صد افزایش هزینه جاری داشتیم که مطابق هزینه ای کشور نبود و در بررسی لایحه بودجه 1400 تلاش شد که در این زمینه تعادل ایجاد شود.

وی احکام انضباطی ایجاد شده را یکی از نقاط قوت بودجه سال آینده دانست و گفت: بر این اساس، تمام دریافتی های همه کارکنان دولت باید از مسیر خزانه بگذرد.

شریعتی نیاسر افزود: در زمینه حقوق ها گاهی یک سری پرداخت های غیر مستمر صورت می گیرد که فقط داخل خود دستگاه قابل رصد است و دولت نمی داند که فلان کارمند واقعا چقدر دریافت می کند.

وی گفت: بسیاری از حقوق های نجومی ناشی از این است که دولت اشرافی بر این پرداخت های غیر مستمر داخل دستگاه ها ندارد که بتواند آن ها را رصد کند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: یکی دیگر از تصمیمات، اجرای ماده 29 قانون برنامه ششم است که بر اساس آن تکلیف شده که دولت باید سامانه ای راه اندازی کند که همه دریافتی ها در آن مشخص شود.

وی افزود: بر اساس لایحه بودجه 1400 بعد از یک ماه از 1400 اگر دستگاه ها این سامانه را پر نکنند مدیران آن دستگاه حق دریافت حقوق ندارند.

پایان پیام/

کلید واژه :

محمد رشیدی

،

حقوق

،

حقوق مدیران

،

لایحه بودجه ۱۴۰۰

،

بودجه ۱۴۰۰

ثبت نظرات
captcha