قیمت رمز ارز با توییت ایلان ماسک سر به فلک کشید

تشديد نابرابری درآمدی در دهه 90

ورشکستگی ۱۳ شرکت نفتی آمریکا

دلاربازان به سوی بازار بیت کوین حرکت می کنند؟

وضعیت قیمت خرما در ماه رمضان ۱۴۰۰

مقاومت بازار مسکن در برابر تخلیه حباب قیمت ملک 

ارزان ترین خودروهای ۲۰۲۱ را بشناسید

مقایسه چهار بازار موازی در سال ۹۹

برگ بازی ایران برای چانه زنی با آمریکا

موانع مالیات گیری از خانه و خودروی لوکس

رونمایی از جدیدترین خودروی جگوار

رکورد رشد شاخص قیمت ها در دهه ۹۰

ریسک و فرصت طرح جدید بورسی ها

بازار بهاری رهن و اجاره

هالک بانک خواستار پایان پیگرد قضایی پرونده تحریمی ایران شد

پیغام کسری بودجه ۱۴۰۰ به بازار مسکن

تاریخ رونمایی محصولات جدید اپل مشخص شد

تکلیف سهام عدالت متوفیان چه می شود؟

بیت کوین روی قله جدید

نفت سنگین ایران گران شد

آیا التیماتوم مالیاتی دژپسند، سود بانکی را کاهش می دهد؟

جیپ گلادیاتور ۲۰۲۱ خودرویی جدید برای تگزاس

مهم ترین علت التهابات بازار چیست؟

مالیات خودرو ها و خانه های لوکس از چه زمانی اجرایی می شود؟

رمز ارزها؛ مقصد جدید سرمایه های خرد

فاز جدید در بازار دلار

تحليلی بر 13 شاخص كلان اقتصاد ايران

قانون چک به کمک تولید می آید؟

واکنش ها به اظهارات اخیر شیوا

قیمت انواع لاستیک خودرو در بازار چه قدر است؟

سند همکاری مشترک جدید در راه ایران

اما و اگرها درباره تورم زایی بازار سرمایه

ارزش بیت کوین ۲.۶ درصد افزایش یافت

کره ای ها پشت چراغ قرمز بازار لوازم خانگی ایران

آمریکا به جنگ یوان دیجیتالی می رود؟

سهم برندها در لیست گوشی های وارداتی چقدر است؟

پيامدهای يك «تبصره» برای افزايش قيمت كالاها

چرا ارزش پول ملی کم است؟

وام ساخت مسکن ۳۰۰ میلیونی شد

چگونه در سامانه سجام ثبت نام کنیم؟

کد خبر : ۴۶۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دردسر مالیاتی بازنشستگان نفتی

کارشناس حوزه انرژی گفت: جایگاه های عرضه سوخت حقیقی که توسط بازنشستگان نفتی مدیریت می شوند، نباید به جای شرکت های صاحب نشان مالیات دهند.

دردسر مالیاتی بازنشستگان نفتی

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت، رضایی کارشناس حوزه انرژی و از جایگاه داران عرضه سوخت بیان کرد: نام نوسازی روی خود آن هست؛ یعنی جایگاهداری که امسال بازسازی یا نوسازی انجام می دهد، عوارض را همین امسال پرداخت می کند، اما متاسفانه شهرداری ها هرسال در قبوض عوارضی که صادر می شود، عوارض نوسازی را هم درج می کنند.

او افزود: در بسیاری از موارد نیز سلیقه ای عمل می شود و اگر جایگاهداری مطلع نباشد که دریافت این عوارض غیرقانونی است، آن را پرداخت می کند مگر این که مطلع باشد و پس از دریافت قبض عوارض، بتواند اعتراض کند.

عضو سابق انجمن جایگاهداران کشور ادامه داد: در سال ۹۷ با یکی از شهردار های کشور درباره این مشکل که برای یکی از جایگاهداران عضو انجمن ایجاد شده بود، صحبتی داشتیم که برای اثبات صحبتمان، مصوبه قانونی طلب کرد در حالی که با توجه به الکترونیکی شدن اکثر سیستم های کاری ادارات، او باید به عنوان یک شهردار مطلع می بود که بر اساس مصوبه هئیت وزیران، دریافت عوارض ساخت و ساز درآمد زا در داخل جایگاه ها توسط شهرداری ها ممنوع است.

او ادامه داد: به هر حال آن جایگاهدار مشمول ماده ۷۷ قانون شهرداری ها شد و مشکلش حل شد، اما به هر حال از سال ۹۰ که هیئت وزیران مصوبه را صادر کرده بود تا سال ۹۷ از او عوارض غیرقانونی نوسازی دریافت کرده بودند! باید اطلاع رسانی بیشتری در این زمینه انجام شود تا جایگاهداران در جریان این قبیل مسائل قرار بگیرند.

رضایی اظهار کرد: تابلو، شناسنامه یک جایگاه عرضه سوخت است، اما شهرداری ها بابت نصب این تابلو ها نیز عوارض دریافت می کنند در حالی که این مورد نیز غیرقانونی است.

دردسر مالیاتی بازنشستگان نفتی برای جایگاه های عرضه سوخت

تصویر مصوبه دولت درباره عوارض ساخت و ساز درآمدزا در جایگاه های عرضه سوخت

جایگاهداران حقیقی به جای شرکت های برند مالیات می دهند

این عضو سابق انجمن جایگاهداران کشور درباره مشکلات ایجاد شده ناشی از اجرای طرح برندینگ جایگاه های سوخت نیز گفت: مالیات بر ارزش افزوده، یعنی ما به التفاوت کار خدماتی که انجام می شود. جایگاه های عرضه سوخت که حلقه سوم توزیع هستند، فرآورده را به طور مستقیم از پالایشگاه می خرند و به طور مستقیم به مردم عرضه می کنند یعنی یک جایگاهدار، تولیدکننده، صادرکننده، نرخ گذار یا مظروف کننده و پلمپ کننده ظروف حمل این فرآورده ها نیست؛ بنابراین هیچ گونه استفاده ای از این فرآورده ندارد و نباید مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت کند.

او افزود: در این میان جایگاهداران به دو دسته تقسیم شدند؛ یکی شرکت های برندینگ هستند که اکنون به شرکت های صاحب نشان تغییر نام داده اند و دیگری نیز جایگاهداران حقیقی هستند. شرکت های برندینگ و صاحب نشان تکلیفشان اینطور تعریف شده که جایگاهداران حقیقی باید قراردادشان را فقط با این شرکت های صاحب نشان که توسط خود شرکت پخش فرآورده های نفتی مجوز گرفته اند، منعقد کنند.

رضایی بیان کرد: یعنی جایگاهداران حقیقی تبدیل به زیرمجموعه های این شرکت های صاحب نشانی می شوند که اکثر آن ها را بازنشستگان وزارت نفت مدیریت می کنند! این که آقای وزیر می گویند هیچ کدام از کارمندان و بازنشستگان نفتی در برندینگ دخالت ندارند، نادرست است، چون افرادی مثل آقای ناصر سجادی (مدیرعامل اسبق شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران)، سلیمان ملکان (مدیر اسبق شرکت پخش فراورده های نفتی منطقه اصفهان و مشاور اسبق وزیر نفت) از صاحبان این شرکت های برندینگ هستند.

او گفت: مالیات بر ارزش افزوده باید شامل حال شرکت های برند شود، چون زیرمجموعه دارند یعنی مجوز موقت حداقل ۶۰ نازل و بیش از ۱۰۰ مجوز دائم دریافت می کنند. شرکت های برند باید از نظر علمی، دارای پالایشگاه باشند، اما با چیزی که اکنون اجرا می شود متفاوت است. حتی نمایندگان مجلس بابت این مسئله به آقای وزیر کارت زرد دادند، اما تغییری ایجاد نشد و هنوز این شرکت ها پابرجا هستند.

این کارشناس حوزه انرژی در  پایان تاکید کرد: جایگاه های حقیقی، در ازای هر هزار و ۵۰۰ تومان بنزین، کارمزد معینی دریافت می کنند که اگر بخواهند با این مبلغ مالیات پرداخت کنند، نمی توانند به فعالیت خود ادامه بدهند.

پایان پیام/

کلید واژه :

جایگاه داران عرضه سوخت

،

بازنشستگان نفتی

،

مالیات

ثبت نظرات
captcha