نرخ رسمی۲۶ ارز افزایش یافت

قیمت انواع لنت ترمز خودرو در بازار

جزئیات طرح مجلس برای آزادسازی واردات خودرو

کارگران ساختمانی در انتظار اصلاح قانون بیمه

قیمت هر دز واکسن سینوفارم چقدر است؟

تحول بزرگ در حوزه بانک

پیشنهاد رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به وزیر اقتصاد

ریزش دوباره رمزارزها

ترافیک محصولات جدید در جاده مخصوص

پیشنهاد روزنامه اطلاعات درباره حقوق سربازان

ارسال پیام با دود برای وزیر ارتباطات!

آخرین قیمت مسکن در منطقه ۲۱ تهران

آیا دفاع از پنجشیر مثل دفاع از سوریه است؟

قیمت دلار در بازار امروز چند؟

لوازم التحریر قاچاق به اسم تولید ایران!

اعلام نتایج هفتمین جشنواره کشوری "بانک محبوب من"؛

چه کسانی وام یک میلیاردتومانی می گیرند؟

کار سخت وزارت صمت در کنترل قیمت ها

قیمت بلیت پروازهای اربعین مشخص شد

قیمت پورشه در بازار چقدر است؟

خدماتی برای دور زدن قانون

نيم نگاهی به تجارب مديريت آب در دنيا

تاوان قطع درآمدهای نفتی/چرا مجلس به دنبال رفراندوم برای حذف يارانه هاست؟

تاریخ برگزاری مراسم رونمایی از آیفون ۱۳ اعلام شد

درخت گردو؛ تاراج قادر و همسر باردارش و فرزندان

ارزهای دیجیتالی با سر زمین خوردند!

تصاویری از SUV مرسدس میباخ

ارزش سهام عدالت افزایش یافت

هم ترین وعده های وزیر اقتصاد چیست؟

2 راهکار مجلس برای واردات خودرو

برق ۱۰ میلیون مشترک در کشور رایگان شد

رمزارزها را می توان پول به حساب آورد؟

مالیات بر خانه های لوکس و خودروهای لاکچری همچنان "صفر"

مهمترین وعده های وزیر نفت

بورس به سمت صعود می رود یا سقوط؟

گذار انرژی چه تاثیری بر کشورهای خاورمیانه خواهد داشت؟

مسیر پر دست انداز وام ودیعه

هدست در بازار چقدر قیمت دارد؟

قیمت وام مسکن کم شد

قیمت نفت خام سقوط کرد

کد خبر : ۵۳۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نسخه رييس جمهور منتخب برای اقتصاد بيمار

سيد ابراهيم رييسی رييس جمهور منتخب در ديدار اساتيد و نخبگان اقتصادی مطرح کرد: اقتصاد بايد با راهكارهای علمی و كارشناسی درمان و سامانه های اطلاعاتی به عنوان مهم ترين ابزار مقابله با فساد بايد عملياتی شوند.

نسخه رييس جمهور منتخب برای اقتصاد بيمار

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت، به نقل از روابط عمومی دفتر رييس جمهور منتخب، آيت الله دكتر سيد ابراهيم رييسی ديروز چهارشنبه در نشستی سه ساعته با اساتيد و صاحب نظران اقتصادي با موضوع اولويت هاي اقتصادي دولت سيزدهم گفت: يكي از جلوه های مردمی بودن دولت سيزدهم همين ارتباط با نخبگان و دريافت نظرات و راهكارهای آنان برای حل مشكلات كشور است.

رييس جمهور منتخب در ابتداي سخنان خود با تشكر صميمانه از حضور اساتيد و صاحب نظران در اين جلسه و نظرات كارشناسانه و دغدغه مندانه آنان افزود: اميدوارم اين آغاز مباركي براي ارتباط دولت سيزدهم با كارشناسان اقتصادي باشد و جمع حاضر با همكاري تيم اقتصادي دولت باني تشكيل كارگروه هاي مساله محور براي جلسات بعدي كارشناسان با رييس جمهور و تيم اقتصادي دولت باشند. 

رييسي با اظهار اميدواري نسبت به اينكه در جلسات آينده با كارشناسان، مسائل و مشكلات با لحاظ اولويت ها و فوريت ها احصا شده و راهكارهاي رفع مسائل و چگونگي اجراي اين راهكارها نيز مطرح شوند، گفت: دولت سيزدهم براي حل مشكلات و درمان اقتصاد بيمار كشور اراده جدي دارد و در اين مسير قطعا نه بر اساس سليقه بلكه بر اساس نظرات و راهكارهاي علمي و كارشناسي اقدام خواهد كرد.

وي تاكيد كرد: از همه ظرفيت كارشناسي نيروي انساني كارآمد كشور فارغ از گرايش هاي سياسي و شخصي براي پيشرفت كشور كمك خواهيم گرفت.

رييس جمهور منتخب با اشاره به اينكه بيماري اقتصاد كشور مزمن شده و در حال سرايت به بخش هاي ديگر است، خاطرنشان كرد: طبيبان اين بيمار، اساتيد و كارشناسان اقتصادي هستند و دولت براي حفظ و تقويت ارتباط خود با اين كارشناسان در سرتاسر كشور ساز و كار مناسبي ايجاد خواهد كرد.

آيت الله رييسي گفت: دولت درمان اقتصاد بيمار كشور را مسووليت خود مي داند، اما راهكارها و نحوه اجراي اين راهكارها را با تكيه بر نظر كارشناسان انتخاب خواهد كرد. در اين مسير در استفاده از تجارب آزموده شده ديگران با نگاهي باز عمل كرده و محدوديتي در بهره گيري از تجارب موفق نداريم.

رييس جمهور منتخب در ادامه سخنانش محور تمركز دولت را تحقق عدالت و مقابله با فساد عنوان كرد و افزود: اجراي عدالت و مقابله جدي با فساد خواسته مردم از ماست و دولت اجراي خواست مردم را با جديت دنبال خواهد كرد. البته اجراي عدالت از مقابله با فساد جدا نيست، چرا كه به هر ميزان كه عدالت اجرا شود، فساد كاهش خواهد يافت.

رييسی با تاكيد بر اينكه كشور بايد با برنامه اداره شود، اظهار داشت: اگر برنامه هاي تدوين شده قبلي در كشور اجرا نشده، نبايد اين تلقي را داشته باشيم كه نيازي به برنامه نداريم، بلكه بايد دلايل اجرا نشدن آن برنامه ها را بررسي و رفع كنيم.

رييس جمهور منتخب تصريح كرد: كشور بايد با داشتن برنامه اداره شود تا اولا همه بتوانند بر اساس اين برنامه از آينده پيش بيني داشته باشند و از سوي ديگر كارشناسان بتوانند در هر مرحله اجراي اين برنامه را رصد نمايند.

رييس جمهور منتخب اضافه كرد: راهكارهاي جلوگيري از بروز كسري بودجه، راهكارهاي رفع كسري بودجه، اصلاح هزينه كردهاي غيرضرور در دولت، ضابطه مند كردن رفتار عملكرد بانك ها، اصلاح نظام هاي مالياتي، مالي، پولي، گمركي و مسائل نظير اينها، مشكلاتي هستند كه دولت انتظار دارد كارشناسان براي اصلاح آنها راهكار ارايه كنند.

رييسي با بيان اينكه دولت متصدي خوبي براي امور اقتصادي نيست، اظهار داشت: همان گونه كه در اين جلسه نيز مورد تاكيد قرار گرفت، در اجراي سياست هاي خصوصي سازي عملكرد موفقي نداشته ايم، اما اين به معناي توقف اجراي اين سياست ها نيست.

وي تصريح كرد: نبايد تصور كرد كه واگذاري بنگاه هاي دولتي به بخش خصوصي پايان كار دولت با اين واحدهاست، بلكه اين تازه آغاز مسير نظارت و حمايت دولت از فعاليت بخش خصوصي است.

رييس جمهور منتخب در پايان با اشاره به بهره برداري از بعضي سامانه هاي اطلاعاتي در كشور خاطرنشان كرد: سامانه هاي اطلاعاتي در بخش هاي مختلف بايد هر چه سريع تر تكميل و فعال شوند چرا كه عملياتي شدن اين سامانه ها مهم ترين ابزار كار دولت در مقابله با فساد است. 

در اين نشست ۱۷ نفر از اساتيد و صاحب نظران اقتصادي از گرايش هاي مختلف به بيان ديدگاه ها، نظرات و راهكارهاي مدنظر خود درباره شرايط اقتصادي كشور، نوع مواجهه دولت با مشكلات بخش اقتصاد و نحوه ورود به عرصه حل و فصل اين مشكلات پرداختند.

پایان پیام/

کلید واژه :

سيد ابراهيم رييسی

،

نخبگان اقتصادی

،

اقتصاد

ثبت نظرات
captcha