پالس رئیسی درباره آینده احتمالی خودروسازی

قیمت جدید ٣ فرآورده لبنی ابلاغ شد

پیش بینی بانک جهانی از رشد اقتصاد ایران

دلار ۲۸ هزار تومانی با حقوق کارگران و بازنشستگان چه می کند؟

صادرات لوازم خانگی دو برابر می شود

ترخیص ۱۵ هزار تن برنج از امروز

عرضه تخم مرغ ۴۲۵۰۰تومانی از امروز

تجارت ۲۰ میلیون تنی کشور در شهریور ۱۴۰۰

انعام زورکی در پمپ بنزین ها نپردازید

ماموريت غيرممكن در ساختمان ميرداماد/ صالح آبادی می تواند تورم را كنترل کند؟

قانون «جهش توليد مسكن» و نگرانی های مربوط به آن

قیمت رهن آپارتمان های تا ۱۰۰متر

چرا بانک ها ودیعه مسکن را پرداخت نمی کنند؟

وام ودیعه مسکن همچنان بی اعتبار/ چرا بانک ها ودیعه مسکن را پرداخت نمی کنند؟

کنایه روزنامه اطلاعات به وعده های دولت رئیسی

معرفی نشانی سایت جهش تولید مسکن

افت قیمت رمزارزها

برنج ایرانی به چه قیمتی از کشاورز خریداری می شود؟

خریداران طلا صبور باشند

دلار عقب رفت

هفت طرح بزرگ نفتی فراموش شده است!

شاسی بلند جنسیس به بازار آمد

چرا تورم ایران پایین نمی آید؟

آنچه در شش ساعت بر سر فیس بوک آمد

طرح جدید گوگل برای چراغ های راهنمایی و رانندگی

دلار در بالاترین بازه ارزشی در یک سال گذشته

چقدر از بیکاران فارغ التحصیل هستند؟

رکورد شکنی گرانی بنزین در آمریکا

3 درخواست وزیر اقتصاد از رئیس جدید بانک مرکزی

تکلیف پرداخت خسارات برقی چه شد؟

شاخص بورس ۳ هزار واحد رشد کرد

پرفروش ترین گوشی های هوآوی در بازار چند؟

شکست اجاره نشین ها در ماراتن بانک ها/چند درصد مستاجران وام اجاره را گرفته اند؟

واردات کدام کالاها منوط به خدمات پس از فروش است؟

افزایش قیمت برنج شدت گرفت

صالح آبادی رئیس بانک مرکزی شد

تخم مرغ رسما گران شد

قیمت دوربین های عکاسی دیجیتال در بازار

۱۰ باور غلط درباره قرارداد «کرسنت»/ متهم ردیف اول پرونده کرسنت کیست؟

پرچم وارونه ایران روی میز مذاکره!

کد خبر : ۵۶۴۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پشت پرده برکناری دقیقه نود مدیرعامل شستا

مدیرعامل پیشین شستا با اشاره به فشارهای فراقانونی برای دریافت منابع از شستا و حواشی اخیر در این مجموعه گفت: افزایش ۲۵برابری سودآوری این هلدینگ بزرگ کشور در سه سال اخیر یک رکورد قابل توجه محسوب می شد.

پشت پرده برکناری دقیقه نود مدیرعامل شستا

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت، محمد رضوانی فر با اشاره به حواشی اخیر در خصوص شرکت سرمایه گذاری سازمان تأمین اجتماعی (شستا) گفت: در روزهای اخیر فشارهایی از سوی وزارت کار و رفاه اجتماعی و همچنین سازمان تأمین اجتماعی برای دریافت مبالغ مختلف به شستا وارد شد، بر این اساس مطالبه پرداختهای غیرقانونی به این  مجموعه بنا بر هیچ مصلحتی قابل قبول نبود و در نهایت باید تأکید کرد که هر دستگاهی اختیار تغییر در مدیران زیرمجموعه خود را دارد اما در این بین نباید روایتهای غلط و اشتباه به افکار عمومی ارائه شود.

وی با بیان اینکه "سهامداران وقتی می توانند سود عملکرد شرکت را دریافت کنند که مجمع عمومی برگزار شده باشد و پیش از آن امکان پذیر نیست، این پرداخت علی الحساب و زودتر از موعد قانونی و زودتر از برگزاری رسمی مجمع خلاف قانون است" افزود: پرداخت حقوق بازنشستگان محترم یک اولویت محسوب می شود اما مجموعه دولت و سازمان تأمین اجتماعی برای این اولویت نباید از روشهای غیرقانونی و فراقانونی استفاده کنند، چراکه پرداخت منابع و دریافت سود از شستا قبل از موعدهای مقرر قانونی به اذعان سازمان حسابرسی و سازمان بورس یک فرایند غیرقانونی محسوب می شود.

رضوانی فر ابراز کرد: این روند قطعاً به ضرر سهامداران شستا در بورس تمام خواهد شد و به عنوان مدیریت مجموعه شستا نبایستی و نمی توانستیم به فرایندهای غیرقانونی تن بدهیم. اگر ما به ازای این مطالبه یک دارایی به شستا تعلق می گرفت باز هم توجیهی برای ارائه به سهامداران وجود داشت اما اینکه بدون ارائه یک دارایی مجموعه دولت به دنبال دریافت منابع از شستا آن هم قبل از موعدهای قانونی پرداخت سود باشد قطعاً با چارچوبهای قانونی سنخیتی ندارد.

بر اساس آخرین صورتهای مالی، هم اکنون سازمان تأمین اجتماعی حدود 1500 میلیارد تومان به شستا بدهکار است و این که مجموعه دولت به دنبال دریافتهای جدید از شستا باشد آن هم بدون ارائه یک دارایی موضوعی نیست که بتوان آن را به راحتی پذیرفت.

رضوانی فر تأکید کرد: روزی که شستا  وارد بورس شد، هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی به صورت مکتوب به بورس تعهد داده است که از 27 فروردین 99 به بعد رفتارش با شستا مطابق با ضوابط و مقررات بازار سرمایه خواهد بود و حالا خودشان پاسخ دهند که؛ این درخواست پرداخت سود علی الحساب قانونی است؟ حتماً غیرقانونی است.

مدیرعامل سابق شستا، گفت: پیگیری پرونده های حقوقی در فقره ایران سازه و خیلی از موضوعات دیگر حتماً در ایجاد دشمن برای ما بی تأثیر نبوده است. بخشی از این بی اخلاقی ها در فضای رسانه ای کسانی هستند که ذی نفع در پرونده ایران سازه بودند، مستندات آن در سازمان بازرسی، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه و... وجود دارد و همه مطلع هستند و حتماً آنها هم بی تأثیر در فشارها وارد نبوده است. گذر زمان هم نشان خواهد داد و به زودی دولت جدید استقرار کامل پیدا می کند و بعد از آن مشخص می شود چه کسانی به دنبال چه چیزی بودند.

گفتنی است ، شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آخرین روزهای عمر وزارت خود طی حکمی سید ضیاءالدین شجاعی برهان را به عنوان سرپرست شستا منصوب کرد، در حالی که کابینه جدید در حال شکل گیری است و وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی دو سه روز آینده به جای آقای شریعتمداری می نشیند، این اقدام وزیر دولت دوازدهم در آخرین ساعت های وزارتش در مجموعه ای که گردش مالی آن سر به فلک می کشد، سؤال برانگیز است.

پایان پیام/

کلید واژه :

وزارت کار

،

سازمان تأمین اجتماعی

،

شستا

،

محمد رضوانی فر

ثبت نظرات
captcha