پالس رئیسی درباره آینده احتمالی خودروسازی

قیمت جدید ٣ فرآورده لبنی ابلاغ شد

پیش بینی بانک جهانی از رشد اقتصاد ایران

دلار ۲۸ هزار تومانی با حقوق کارگران و بازنشستگان چه می کند؟

صادرات لوازم خانگی دو برابر می شود

ترخیص ۱۵ هزار تن برنج از امروز

عرضه تخم مرغ ۴۲۵۰۰تومانی از امروز

تجارت ۲۰ میلیون تنی کشور در شهریور ۱۴۰۰

انعام زورکی در پمپ بنزین ها نپردازید

ماموريت غيرممكن در ساختمان ميرداماد/ صالح آبادی می تواند تورم را كنترل کند؟

قانون «جهش توليد مسكن» و نگرانی های مربوط به آن

قیمت رهن آپارتمان های تا ۱۰۰متر

چرا بانک ها ودیعه مسکن را پرداخت نمی کنند؟

وام ودیعه مسکن همچنان بی اعتبار/ چرا بانک ها ودیعه مسکن را پرداخت نمی کنند؟

کنایه روزنامه اطلاعات به وعده های دولت رئیسی

معرفی نشانی سایت جهش تولید مسکن

افت قیمت رمزارزها

برنج ایرانی به چه قیمتی از کشاورز خریداری می شود؟

خریداران طلا صبور باشند

دلار عقب رفت

هفت طرح بزرگ نفتی فراموش شده است!

شاسی بلند جنسیس به بازار آمد

چرا تورم ایران پایین نمی آید؟

آنچه در شش ساعت بر سر فیس بوک آمد

طرح جدید گوگل برای چراغ های راهنمایی و رانندگی

دلار در بالاترین بازه ارزشی در یک سال گذشته

چقدر از بیکاران فارغ التحصیل هستند؟

رکورد شکنی گرانی بنزین در آمریکا

3 درخواست وزیر اقتصاد از رئیس جدید بانک مرکزی

تکلیف پرداخت خسارات برقی چه شد؟

شاخص بورس ۳ هزار واحد رشد کرد

پرفروش ترین گوشی های هوآوی در بازار چند؟

شکست اجاره نشین ها در ماراتن بانک ها/چند درصد مستاجران وام اجاره را گرفته اند؟

واردات کدام کالاها منوط به خدمات پس از فروش است؟

افزایش قیمت برنج شدت گرفت

صالح آبادی رئیس بانک مرکزی شد

تخم مرغ رسما گران شد

قیمت دوربین های عکاسی دیجیتال در بازار

۱۰ باور غلط درباره قرارداد «کرسنت»/ متهم ردیف اول پرونده کرسنت کیست؟

پرچم وارونه ایران روی میز مذاکره!

کد خبر : ۵۷۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جزئیات طرح مجلس برای آزادسازی واردات خودرو

همشهری با دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو در مورد فرصت ها و چالش های طرح جدید مجلس برای واردات خودرو گفتگو کرده.

جزئیات طرح مجلس برای آزادسازی واردات خودرو

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت، مهدی دادفر: براساس طرحی که در کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصویب شده و در انتظار بررسی و رأی نهایی در صحن علنی است، شرایط جدیدی برای تامین ارز مورد نیاز واردات خودروهای کارکرده و صفر کیلومتر خارجی درنظر گرفته شده است؛ اگرچه در این طرح نیز محدودیت ارزش، یعنی ممنوعیت واردات خودروهای با قیمت بالاتر از 40هزار دلار و حجم موتور بیش از2500سی سی، همچنان برقرار است، اما با نهایی شدن این طرح در مجلس و تصویب و ابلاغ شورای نگهبان، واردات خودروهای خارجی به 2شیوه و بدون انتقال ارز ازسرگرفته خواهد شد.

* در بخشی از این طرح واردات خودرو به ارز حاصل از صادرات خودرو، قطعات یا ملزومات صنایع خودروسازی منوط شده است. به نظر می رسد طی چند سال گذشته این ماده قانونی یکی از منطقی ترین و مردمی ترین قوانین واردات خودرو بوده است که می تواند گره کور بازار خودرو و مشکلات گرانی خودروهای وارداتی و داخلی را حل کند. این قانون درصورت تصویب نهایی و ابلاغ شورای نگهبان می تواند به رفع انحصار در واردات و بازار خودرو نیز کمک کند.

جزئیات طرح مجلس برای آزادسازی واردات خودرو

* منظور از تامین ارز توسط متقاضی آن نیست که واردکنندگان خودرو سراغ صادرکنندگان کالا بروند و ارز حاصل از صادرات را برای واردات خودرو به کار گیرند. بنابر آمار موجود بین 25 تا 30میلیارد دلار ارز در دست مردم است، اگر دولت بتواند این میزان ارز دپو شده را به گردش بیندازد، امکان گشایش بیشتر در سیاست های ارزی نیز فراهم می شود. درواقع دولت به واردکنندگان خودرو می گوید هیچ ارزی، نه دولتی، نیمایی و سنایی برای واردات خودرو تخصیص نمی دهد و اگر واردکنندگان خواستار انجام این کار هستند باید خودشان ارز موردنیاز واردات خودرو را از سایر منابع خارجی تامین کنند.

* در این طرح وارد کننده ملزم است ارز موردنیاز واردات خودرو را از محل منابع در اختیار مردم یا منشأ خارجی تامین کند. پیشنهاد ما نیز تامین ارز منشأ خارجی بود که واقعا نیز موجود است و افراد شاغل در دیگر کشورها به منابع ارزی، ویلا، ساختمان و شرکت در سایر کشورها دسترسی دارند و می توانند ارز موردنیاز برای واردات خودرو را از این منابع تامین کنند.

* هر شخص حقیقی و حقوقی می تواند به ازای صادرات خودرو یا قطعات یا سایر کالا ها و خدمات مرتبط با انواع صنایع نیرو محرکه یا از طریق واردات بدون انتقال ارز، نسبت به واردات خودروی تمام برقی یا 2نیرویی (هیبریدی) یا واردات خودروی بنزینی یا گازسوز با برچسب انرژی B و بالاتر یا دارای شاخص ایمنی 3ستاره یا بالاتر براساس گواهی های استاندارد معتبر، معادل ارزش صادراتی اقدام کند.

* در نتیجه این مصوبه، تا این جای کار به معنای واردات خودروهای صفر کیلومتر است، اما در تبصره5 این قانون موضوع واردات خودروهای تا 3سال کارکرده نیز پیش بینی شده است. قانون ساماندهی بازار خودرو در نیمه دوم عمر مجلس گذشته طراحی شد که در آن برخی نمایندگان خود را به جای مصرف کننده خودرو گذاشته و بررسی کردند مشتریان خودرو چگونه می توانند با کمترین هزینه خودرویی مناسب بخرند.

* درواقع این قانون تلاش می کند با افزایش رقابت، قیمت را کاهش و عرضه خودرو را افزایش دهد. درصورت تصویب و اجرای این طرح می توان بهترین خودروهای کم کارکرد مدل 2017 تا 2020 را با کمترین قیمت وارد کرد. در سایر کشورها با گذشت یک سال از عمر خودرو شاهد افت 30درصدی، 2سال 50درصدی و 3سال 60 تا 70درصدی قیمت هستیم؛ یعنی می توانیم خودرو 40هزار دلاری را به قیمت 15هزار دلار(با نرخ کنونی دلار؛ 300 تا 400میلیون تومان) بخریم. درواقع مشتری می تواند با احتساب عوارض، تعرفه و سایر هزینه ها، یک خودروی مدل 2019 یا 2020 وارداتی با کارکرد کمتر از 2سال را با پرداخت یک میلیارد تومان سوار شود.

* در این طرح انحصار واردات خودرو، از مسیر نمایندگی های مجاز یا برخی اشخاص و شرکت ها، شکسته شده و هر فرد حقیقی و حقوقی می تواند نسبت به واردات خودرو اقدام کند. این کار خوبی است؛ زیرا بازار خودروی ایران به دلیل انحصار در واردات با برخی التهابات روانی مواجه بوده است. این قانون توزیع برابر فرصت واردات خودرو به همه افراد، البته به شرط تامین ارز است و هیچ فشاری را بر منابع ارزی کشور تحمیل نمی کند.

* اکنون نیز مالکان خودروهای خارجی هزینه دریافت سرویس های دوره ای، دریافت خدمات و تامین قطعات را به نرخ بازار آزاد می پردازند. علاوه بر آن وقتی یک تاجر خودروی خارجی را وارد می کند، عقلا و منطقا سراغ واردات خودرویی می رود که شبکه خدمات پس از فروش آن در داخل وجود داشته باشد. اگرچه شبکه خدمات پس از فروش خودروهای خارجی به ارائه این خدمات الزامی ندارد، اما مشکل چندانی برای ارائه خدمات پس از فروش به خودروهایی که گارانتی از نمایندگی مجاز ندارند نیز وجود ندارد. مثلا شما اگر مالک یک دستگاه خودروی بنز باشید و به نمایندگی مجاز این برند خودروسازی در ایران مراجعه کنید، آیا این نمایندگی به شما خدمات نمی دهد؟ این خدمات همین حالا هم به قیمت روز در نمایندگی های موجود به مالکان خودروها ارائه می شود.

* این طرح مراحل نهایی خود در مجلس را می گذراند و پس از تأیید شورای نگهبان اجرایی خواهد شد؛ فرایندی که احتمالا یک ماه و نیم تا 2 ماه زمان می برد. به احتمال زیاد در نیمه دوم سال و حداکثر در شب عید امسال، شاهد واردات خودروهای خارجی و عرضه خودروهای باکیفیت و قیمت مناسب خواهیم بود. با اجرای این قانون، کاهش حداقل 30درصدی قیمت خودروهای خارجی در بازار را شاهد خواهیم بود.

* همچنین واردات این خودروها در کاهش قیمت خودرو های پرتیراژ داخلی نیز مؤثر خواهد بود. محور اصلی انتقاداتی که قبلا در واردات خودرو به محمدرضا نعمت زاده، وزیر پیشین صنعت داشتند نیز در مورد مهندسی بازار خودرو به نفع خودروسازان داخلی بود. با واردات خودرو شاهد افزایش تنوع در عرضه خودرو و قدرت انتخاب مشتریان خواهیم بود. وقتی تنوع در انتخاب و رقابت قیمتی در بازار خودرو ایجاد شود، شاهد شکست قیمت خودرو خواهیم بود.

پایان پیام/

کلید واژه :

قیمت خودرو

،

واردات خودرو

،

مهدی دادفر

،

مجلس

،

خودذرو

ثبت نظرات
captcha