ترمز قیمت خودرو در بورس کشیده شد!

از بازار خانه های نقلی چه خبر؟

گران ترین یخچال فریزرهای بازار کدامند؟

چرا صف نانوایی ها شلوغ شده؟

قیمت خودرو سه نرخی می شود

موتورسواری روی آب!

سه مدرسه کیمیای دانش در سه روستای استان لرستان افتتاح شد

اخراج دهک دهم !

آخرین وضعیت پرداخت مالیات خانه های لوکس

پای واردات خودرو دوباره به مجلس کشیده شد

رونمایی از خودروی جذاب و آتشین مرسدس

هر خانوار چقدر یارانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی گرفته است؟

ابهام عجیب در سیاست حذف یارانه ارزی

وعده جدید دولت درباره پرداخت یارانه جدید

اتفاق عجیب در بازار ماکارونی

اولین شاسی بلند فراری؛ یک هیولای ۱۲سیلندر

نحوه دریافت وام سهامداران بورسی اعلام شد

آخرین جزئیات از تویوتا لندکروزر LC۳۰۰

چقدر کارت بانکی داریم؟

اما و اگر ژاپن برای تحریم نفت روسیه

قیمت شیرخشک نجومی شد

مبلغ یارانه جدید چقدر است؟

افزایش قیمت آرد شیرینی را گران نخواهد کرد

حضور فعال هلدینگ ماهان در دوازدهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد و سنگ آهن

بانک گردشگری بیش از 1300 میلیارد ریال وام ازدواج پرداخت کرد

مرسدس بنز و یک محصول لوکس ۷۸۰۰دلاری!

نرخ «خط فقر مسکن» در سال ۱۴۰۱

انواع یخچال و فریزر را در بازار چند بخریم؟

فاز 2 پروژه هتل و مجتمع گردشگری بافت آماده بهره برداری است

۲۰ هزار میلیارد تومان زیان ناقابل!

قیمت کالاهای اساسی در یک سال گذشته چقدر تغییر کرد؟

مسیر صعود طلا لغزنده شد

زمان واریز سود سهام عدالت اعلام شد

ترفند عجیب و غریب برای گران کردن ماکارونی

قیمت انواع جاروبرقی در بازار

مالیات حقوق و دستمزد سال ۱۴۰۱ چه قدر است؟

هیچ آژانس مسافرتی مجوز تور جام جهانی ندارد

قیمت جدید برنج اعلام شد

نقلی های زیر یک میلیارد تومان در تهران

در سال ۱۴۰۰ چقدر به حجم نقدینگی افزوده شد؟

کد خبر : ۶۳۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پول فروش نفت ایران وصول می شود؟

فروش نفت و میعانات گازی ایران افزایش خوبی داشته است و پول نفت صادراتی وصول می شود. برنامه داریم که ظرفیت تولید نفت را تا پایان سال ۱۴۰۰ به عدد قبل از تحریم ها بازگردانیم.

پول فروش نفت ایران وصول می شود؟

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت، فارس به نقل از مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران نوشت: فروش نفت و میعانات گازی ایران افزایش خوبی داشته است و پول نفت صادراتی وصول می شود. برنامه داریم که ظرفیت تولید نفت را تا پایان سال ۱۴۰۰ به عدد قبل از تحریم ها بازگردانیم.

محسن خجسته مهر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به برنامه این شرکت برای افزایش ظرفیت تولید نفت ایران گفت: یکی از برنامه های جدی شرکت ملی نفت ایران بازگرداندن ظرفیت تولید نفت خام به دوران قبل از تحریم ها تا پایان سال ۱۴۰۰ است. ظرفیت تولید نفت کشور در دولت گذشته کاهش پیدا کرد.

وی ادامه داد: البته وقتی ما از ظرفیت تولید صحبت می کنیم، منظورمان فقط توان تولید از چاه نیست، بلکه باید مجموعه ای از عوامل تاثیرگذار شامل ظرفیت خطوط لوله جریانی، واحدهای فرآورشی، خطوط انتقال نفت به مبادی مصرف و حتی نیروی انسانی در نظر گرفته شود. در نتیجه برای بازگرداندن ظرفیت تولید نفت به قبل از تحریم باید پروژه های متعددی  تعریف و اجرا شود.

خجسته مهر افزود: یعنی ممکن است یکی از چاه های ما بتواند رقم بالایی را تولید کند، ولی واحد فرآورشی برای آن موجود نباشد، در این صورت نمی توان گفت که ظرفیت تولید افزایش پیدا کرده است، زیرا تمام بسته های تعریف شده برای افزایش ظرفیت محقق نشده است.

ظرفیت تولید نفت ایران تا پایان ۱۴۰۰ به عدد قبل از تحریم ها بازمی گردد

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اظهار داشت: متاسفانه ما یک بخشی از ظرفیت تولید نفت خود را در سال های گذشته از دست داده ایم و رقم ظرفیت تولید کاهش  پیدا کرده بود.

وی افزود: ضمنا به تفاوت معانی «ظرفیت تولید» و «میزان تولید» نیز دقت نظر داشته باشید. رساندن ظرفیت تولید به عدد قبل از تحریم بدین معناست که متناسب با نیاز داخلی و بازار بین المللی حتی پس از تحریم آماده تولید نفت هستیم.

خجسته مهر گفت: در این مدت با تلاش هایی که صورت گرفته است، تقریبا ظرفیت تولید به رقم قبل از تحریم ها نزدیک شده است و ان شالله تا پایان اسفندماه این هدف محقق خواهد شد.

درآمدهای حاصل از صادرات نفت  وصول می شود

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: در دولت سیزدهم هم صادرات نفت خام و هم صادرات میعانات گازی افزایش خوبی پیدا کرده است. از گفتن اعداد و ارقام صادرات معذور هستم، فقط در همین حد می توانم توضیح دهم که وضعیت  بهتر شده است. گزارشات ماهیانه از صادرات نفت و میعانات گازی ایران به مقامات ارشد کشور ارسال می شود و آنها در جریان جزئیات قرار دارند.

وی تاکید کرد: درآمدهای حاصل از صادرات نفت هم  به کشور برمی گردد، یعنی وصول مطالبات انجام می شود. ما در شرکت ملی نفت ایران وظیفه داریم نفت را بفروشیم و پولش را تحویل بانک مرکزی دهیم. این بانک مرکزی است که تصمیم می گیرد از این پول چه استفاده ای کند و چه اجناسی را وارد کند. آنچه وظیفه شرکت ملی نفت است به درستی در حال انجام است، چون پول حاصل از فروش نفت را دریافت می کنیم.

خجسته مهر گفت: آنچه از درآمدهای نفتی ایران که بعضا در بانک های خارجی بلوکه شده مربوط به فروش نفت ایران قبل از دولت سیزدهم است و به ویژه از موقع روی کارآمدن دولت سیزدهم که بنده در جزئیات کار هستم، پول نفت دریافت می شود.

کاهش انباشت میعانات گازی ایران به دلیل افزایش صادرات

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: انباشت میعانات گازی ایران به دو دلیل افزایش صادرات و افزایش مصرف در داخل کشور، کاهش پیدا کرده است. به لطف خدا تحولات مثبتی در بحث فروش نفت و میعانات گازی برای ایران رخ داده است.

وی در پاسخ به سوالی درباره  تعاملات نفتی ایران و آمریکای لاتین گفت: هر کشوری که تمایل به خرید نفت و میعانات گازی از ایران داشته باشد، ما حاضر به همکاری هستیم. در حال حاضر خریداران مختلفی برای نفت ایران وجود دارد و ما نیز راهکارهای متنوعی برای  فروش نفت ایران روی میز داریم.  

پایان پیام

کلید واژه :

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران

،

محسن خجسته مهر

ثبت نظرات
captcha