ترمز قیمت خودرو در بورس کشیده شد!

از بازار خانه های نقلی چه خبر؟

گران ترین یخچال فریزرهای بازار کدامند؟

چرا صف نانوایی ها شلوغ شده؟

قیمت خودرو سه نرخی می شود

موتورسواری روی آب!

سه مدرسه کیمیای دانش در سه روستای استان لرستان افتتاح شد

اخراج دهک دهم !

آخرین وضعیت پرداخت مالیات خانه های لوکس

پای واردات خودرو دوباره به مجلس کشیده شد

رونمایی از خودروی جذاب و آتشین مرسدس

هر خانوار چقدر یارانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی گرفته است؟

ابهام عجیب در سیاست حذف یارانه ارزی

وعده جدید دولت درباره پرداخت یارانه جدید

اتفاق عجیب در بازار ماکارونی

اولین شاسی بلند فراری؛ یک هیولای ۱۲سیلندر

نحوه دریافت وام سهامداران بورسی اعلام شد

آخرین جزئیات از تویوتا لندکروزر LC۳۰۰

چقدر کارت بانکی داریم؟

اما و اگر ژاپن برای تحریم نفت روسیه

قیمت شیرخشک نجومی شد

مبلغ یارانه جدید چقدر است؟

افزایش قیمت آرد شیرینی را گران نخواهد کرد

حضور فعال هلدینگ ماهان در دوازدهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد و سنگ آهن

بانک گردشگری بیش از 1300 میلیارد ریال وام ازدواج پرداخت کرد

مرسدس بنز و یک محصول لوکس ۷۸۰۰دلاری!

نرخ «خط فقر مسکن» در سال ۱۴۰۱

انواع یخچال و فریزر را در بازار چند بخریم؟

فاز 2 پروژه هتل و مجتمع گردشگری بافت آماده بهره برداری است

۲۰ هزار میلیارد تومان زیان ناقابل!

قیمت کالاهای اساسی در یک سال گذشته چقدر تغییر کرد؟

مسیر صعود طلا لغزنده شد

زمان واریز سود سهام عدالت اعلام شد

ترفند عجیب و غریب برای گران کردن ماکارونی

قیمت انواع جاروبرقی در بازار

مالیات حقوق و دستمزد سال ۱۴۰۱ چه قدر است؟

هیچ آژانس مسافرتی مجوز تور جام جهانی ندارد

قیمت جدید برنج اعلام شد

نقلی های زیر یک میلیارد تومان در تهران

در سال ۱۴۰۰ چقدر به حجم نقدینگی افزوده شد؟

کد خبر : ۶۳۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

موی سپید عادل و غم دوشنبه هایی که سیاه ماند

عادل فردوسی پور در یکی، دو روز اخیر دوباره سوژه رسانه ها شده است؛ این بار نه برای آن انتقاد های تندوتیز و چالشی اش، نه حتی برای کنایه های زیرپوستی و نه ذره بینی که همیشه در جیب داشت و برای کشیدن مو از ماست در امور مختلف مدیریت فوتبالی تلاش می کرد بلکه فقط به خاطر مسئله موی سپیدش.

موی سپید عادل و غم دوشنبه هایی که سیاه ماند

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت، عادل فردوسی پور در یکی، دو روز اخیر دوباره سوژه رسانه ها شده است؛ این بار نه برای آن انتقاد های تندوتیز و چالشی اش، نه حتی برای کنایه های زیرپوستی و نه ذره بینی که همیشه در جیب داشت و برای کشیدن مو از ماست در امور مختلف مدیریت فوتبالی تلاش می کرد بلکه فقط به خاطر مسئله موی سپیدش. عادل فردوسی پور پا به سن گذاشته و سپیدی مو نشان از این مورد دارد ولی آن قدر در قاب تلویزیون از چشم مخاطب و هوادارانش دور مانده که حالا این سپیدی مو، سوژه شده و بسیاری با حسرت درباره آن حرف می زنند.

عجیب تر از موی سپید عادل، معنای این عکس است

اما سپیدی موی عادل سوژه ای نیست که بشود با حیرت درباره اش نوشت و گفت؛ او سیر طبیعی زندگی اش را طی می کند و شاید اگر امروز این موها سپید نمی شد، بالاخره چندماه یا یکی، دو سال دیگر سپید می شد. مسئله نمی تواند سپیدی موی عادل باشد و این موضوع نباید اتفاقاتی را که در مسیر حرفه ای او به عنوان یک خبرنگار، مجری و کارشناس فوتبالی رخ داده، تحت تأثیر قرار دهد. تعجب کردن برای عادل فردوسی پور نه از موی سپید بلکه از کیفیت برنامه های ورزشی بعد از عادل و برنامه«90» است؛ برنامه ای که قریب به دو دهه توانسته بود تبدیل به پرمخاطب ترین برنامه تلویزیونی شود و میلیون ها هوادار فوتبال را دوشنبه ها پای تلویزیونی که مدت هاست قافیه را به شبکه های آن طرفی و برنامه های اینترنتی مختلف باخته، بنشاند.

البته به جای موی سپید عادل، می شود از دست اقدام عجیب مسئولان شبکه سه هم تعجب کرد که چطور با یک خودزنی، پرمخاطب ترین برنامه این شبکه و در مجموع صداوسیما را تعلیق و نهایتا لغو کردند. شاید آنها با خوش خیالی فکر می کردند عادل تمامِ فوت کوزه گری را به شاگرد آموخته و حالا شاگرد می تواند پا جای پای استاد بگذارد و چه بسا بهتر از او ایفای نقش کند. حتما برای این عده، راهش این بود که مسیر خروج عادل از شبکه سه و تلویزیون را هموار کنند، او را ممنوع التصویر کرده و البته مانع از اجرای گزارش فوتبال با صدای دل نشینش شوند. موی سپید عادل که نه بلکه خوش خیالی آن دسته که تصور می کردند برنامه جایگزین، 90 می شود و شاگرد دیروز جایگزین «عادل فردوسی پور»، مایه تعجب است.

نهایتا هم شد آنکه برنامه ای که به جای 90 به خورد مخاطب کم و کمترشده دادند، در رده های یکی مانده به آخر یا آخر 10 برنامه پربیننده هر ماه و فصل تلویزیون جا خوش کرده است. البته که عادل فردوسی پور انسان بی نقصی نبوده و نیست؛ او هم در برنامه محبوبش که بسان کودکی او را از دوران طفولیت بزرگ کرد و در 20 سالگی از دستش داد، مشکلاتی داشت که با ذائقه مخاطب جور درنمی آمد. اخلاق عادل هم به دل هر مدیر و بازیکن و کارشناس دیگری نمی نشست ولی عادل «راه» را آموخته بود و حاضر به حضور در «مدارِ» شخص خاصی، برخلاف جانشینان امروز نبود. عادل می توانست اشتباه هفته گذشته را با برنامه و سوژه ای جذاب در هفته پیش رو از یادها ببرد و تن به «تکرار» و درجازدن ندهد.

البته بعد از مورد بی مهری قرارگرفتن، هم پروژه تخریب برای چهره اش برنامه ریزی کردند و هم از تریبون های مختلف سعی در تلقین تصویری ناآشنا با عادل فردوسی پور کردند که هر بار با حمایت عجیب مخاطب به هم خورد؛ شاید باید از آن پروژه ای گفت که تلاش کرد عادل فردوسی پور را به دلیل گزارش فینال لیگ قهرمانان آسیا آن هم به دعوت مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا، فردی خائن معرفی کند و از سناریوی مهاجرتش به دیگر کشورها خبر دهد. عجیب آنکه عده ای خاص در داخل، کسی را که درست یا غلط، خودش را فرزند رسانه ملی توصیف می کرد، مورد بی مهری قرار دادند، تریبون و میز را از او گرفتند، ممنوع التصویرش کرده و حتی اجازه فعالیت در رسانه های اینترنتی هم به او ندادند، بعد هم از او توقع داشتند برای گزارش فینال لیگ قهرمانان آسیا سفر نکند و اینستاگرام کنفدراسیون فوتبال آسیا را با رکوردشکنی روبه رو نکند؛ احتمالا دغدغه شان نه عادل بلکه نگرانی از ریزش بیشتر مخاطبی بود که احتمال می رفت اعتبار اینستاگرام کنفدراسیون فوتبال آسیا را بیش از تلویزیون ملی که به زعم بسیاری تبدیل به رسانه «میلی» شده، بداند.

عجیب تر از موی سپید این روزهای عادل فردوسی پور، صحبت های رئیس جدید صداوسیماست که وقت و بی وقت از بازگشت عادل فردوسی پور به تلویزیون می گوید ولی حاضر نیست گامی برای رفع مشکل او بردارد؛ مشخص نیست این صحبت ها برای خوشایند مخاطب است یا قدرتی بالاتر از صداوسیما مانع از حضور عادل فردوسی پور در قاب تلویزیون می شود. هرچه باشد اما انتهای این بازی، درست مطابق با انتظار از همان روز نخست، با شکست آنهایی همراه می شود که عادل را به گوشه رینگ رانده و او را خارج از مدار توصیف کردند. حتی ایده های عادل فردوسی پور برای ساختن یک برنامه ورزشی هم آن قدر حساسیت برانگیز است تا نهادهای مختلفی دست به دست هم داده و از «ساترا» بخواهند هر برنامه ای که با اسم عادل فردوسی پور جلو آمد، با تابلوی ورود ممنوع روبه رو شود.

عجیب تر از موی سپید عادل اما محبوبیت مردی است که هنوز هم تا عکسی، خبری و صحبتی از او در میان می آید، به قدری که باید دیده، شنیده و بازتاب داده می شود. موی سپید عادل فقط نشانه ای برای مخابره یک پیام تکراری است که تصمیمات اتخاذشده علیه چهره های رانده شده از تلویزیون از جمله عادل فردوسی پور، اشتباه بوده ولی آنهایی که بر مدار مانده اند، نفعشان در نشنیدن است و بس.

پایان پیام/

کلید واژه :

عادل فردوسی پور

،

ثبت نظرات
captcha