ترمز قیمت خودرو در بورس کشیده شد!

از بازار خانه های نقلی چه خبر؟

گران ترین یخچال فریزرهای بازار کدامند؟

چرا صف نانوایی ها شلوغ شده؟

قیمت خودرو سه نرخی می شود

موتورسواری روی آب!

سه مدرسه کیمیای دانش در سه روستای استان لرستان افتتاح شد

اخراج دهک دهم !

آخرین وضعیت پرداخت مالیات خانه های لوکس

پای واردات خودرو دوباره به مجلس کشیده شد

رونمایی از خودروی جذاب و آتشین مرسدس

هر خانوار چقدر یارانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی گرفته است؟

ابهام عجیب در سیاست حذف یارانه ارزی

وعده جدید دولت درباره پرداخت یارانه جدید

اتفاق عجیب در بازار ماکارونی

اولین شاسی بلند فراری؛ یک هیولای ۱۲سیلندر

نحوه دریافت وام سهامداران بورسی اعلام شد

آخرین جزئیات از تویوتا لندکروزر LC۳۰۰

چقدر کارت بانکی داریم؟

اما و اگر ژاپن برای تحریم نفت روسیه

قیمت شیرخشک نجومی شد

مبلغ یارانه جدید چقدر است؟

افزایش قیمت آرد شیرینی را گران نخواهد کرد

حضور فعال هلدینگ ماهان در دوازدهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد و سنگ آهن

بانک گردشگری بیش از 1300 میلیارد ریال وام ازدواج پرداخت کرد

مرسدس بنز و یک محصول لوکس ۷۸۰۰دلاری!

نرخ «خط فقر مسکن» در سال ۱۴۰۱

انواع یخچال و فریزر را در بازار چند بخریم؟

فاز 2 پروژه هتل و مجتمع گردشگری بافت آماده بهره برداری است

۲۰ هزار میلیارد تومان زیان ناقابل!

قیمت کالاهای اساسی در یک سال گذشته چقدر تغییر کرد؟

مسیر صعود طلا لغزنده شد

زمان واریز سود سهام عدالت اعلام شد

ترفند عجیب و غریب برای گران کردن ماکارونی

قیمت انواع جاروبرقی در بازار

مالیات حقوق و دستمزد سال ۱۴۰۱ چه قدر است؟

هیچ آژانس مسافرتی مجوز تور جام جهانی ندارد

قیمت جدید برنج اعلام شد

نقلی های زیر یک میلیارد تومان در تهران

در سال ۱۴۰۰ چقدر به حجم نقدینگی افزوده شد؟

کد خبر : ۶۳۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ساخت 25 مدرسه در مناطق محروم کشور/ تحصیل 3000 دانش آموز در مدارس بانک گردشگری

بانک گردشگری علاوه بر فعالیت های بانکداری و ارائه خدمات نوین بانکی به مردم، در بخش مسئولیت های اجتماعی عملکرد موفقی داشته که از جمله آنها می توان به مشارکت در امور خیریه، ساخت مدرسه در مناطق محروم و ... اشاره کرد.

ساخت 25 مدرسه در مناطق محروم کشور/ تحصیل 3000 دانش آموز در مدارس بانک گردشگری

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت، به نقل از روابط عمومی بانک گردشگری، این بانک در نیمه نخست سال جاری حدود 36 میلیارد ریال کمک های نقدی برای تامین جهیزیه، کمک به زندانیان، کمک درمانی، بسته های حمایتی آموزشی، کمک به کودکان بی سرپرست و همچنین کمک های مومنانه پرداخت کرده است.
بنیاد نیکوکاری یاس که زیرنظر گروه مالی گردشگری فعالیت می کند، مسئولیت اجرای امور خیریه را با حمایت و مشارکت بانک گردشگری برعهده دارد. این بنیاد موفق شده در مدت فعالیت خود عملکرد موفقی داشته باشد که به بخش هایی از آنها اشاره می شود.
الف) برنامه ساخت 100 مدرسه به ازای 100 شعبه بانک گردشگری
ساخت 100 مدرسه برای مناطق محروم کشور در برنامه قرار دارد. تاکنون 25 مدرسه یک تا 10 کلاسه با حمایت بانک گردشگری با عنوان کیمیای دانش احداث شده و بیش از 3000 دانش آموز در حال تحصیل در این مدارس هستند. 
همچنین تا دهه فجر امسال 5 مدرسه جدید در حال ساخت در شهرستان های دلگان و چابهار (استان سیستان و بلوچستان) و نورآباد (استان لرستان) نیز تکمیل و تحویل آموزش و پرورش خواهد شد که به این ترتیب مجموع مراکز آموزشی احداث شده به 30 واحد می رسد. بانک گردشگری ۱۰۰ شعبه در سراسر کشور دارد و بر همین اساس قرار است ۱۰۰ مدرسه به ازای 100 شعبه بانک گردشگری در مناطق مختلف کشور به ویژه مناطق محروم ساخته شود.
ب) سرپرستی دو مرکز توانبخشی 
بنیاد یاس سرپرستی 2 مرکز توانبخشی را در شهرهای جیرفت و کرمان برعهده دارد که با مشارکت بانک گردشگری حدود 200 کودک و نوجوان را سرپرستی می کند.
دو مرکز توانبخشی "جنوب کرمان" و "شهید فیاض بخش" کرمان  در مجموع حدود 200 نفر پرسنل و معلول دارند که هزینه نگهداری این مراکز ماهانه حدود 5 میلیارد ریال است. این هزینه از طرف بنیاد نیکوکاری یاس و با همکاری هلدینگ ها و شرکت های زیرمجموعه گروه مالی گردشگری تامین می شود.
در مراکز یادشده علاوه بر نگهداری و مراقبت از معلولان ذهنی و جسمی، خدمات دیگری همچون گفتار درمانی، کار درمانی، فیزیوتراپی، ارتوپد فنی، روانشناسی، مددکاری و پزشک متخصص به صورت تمام وقت زیرنظر مربیان و کارشناسان خبره این امور انجام می شود.
توانمندسازی زنان از جمله زنان سرپرست خانوار یکی دیگر از خدمات انجام شده از سوی بنیاد یاس است. زنان سرپرست خانوار امسال با هزینه بنیاد به مشهد مقدس اعزام شده اند. علاوه بر این با همکاری بنیاد یاس حدود 50 نفر از زنان سرپرست خانوار توانمند شده و مشغول به کار شده اند و تحت پوشش بیمه درمانی نیز قرار گرفته اند. همچنین در ماه ژانویه امسال نیز کمک هایی به افراد نیازمند از اقلیت مسیحیان اهدا شده است.
ج) تامین جهیزیه
تامین جهیزیه برای سر و سامان دادن به زندگی جوان ها در مناطق مختلف از جمله مناطق محروم یکی دیگر از فعالیت های بنیاد یاس است که با هدف حفظ نظام خانواده انجام می شود.
بانک گردشگری فقط در سال جاری 20 میلیارد ریال برای تامین جهیزیه اختصاص داده است. همچنین با کمک بانک گردشگری امسال 3 میلیارد ریال برای آزادی زندانیان هزینه شده است.
د) ساخت بزرگترین مجتمع توانمندسازی فنی و حرفه ای و برنامه آموزش 5 هزار زندانی با هدف ایجاد اشتغال
با حمایت بانک گردشگری، بزرگترین مجتمع توانمندسازی فنی و حرفه ای در کرمان احداث و راه اندازی شده است.  این مجتمع با ۲۰ کارگاه تخصصی شامل ۱۲ کارگاه آموزشی و ۸ کارگاه تولیدی به مساحت ۶ هزار مترمربع در کرمان دایر شده و در حال حاضر ۲۰ کارگاه در آن فعال است.
با راه اندازی کارگاه های مذکور با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای، زمینه آموزش یک شغل و حرفه تخصصی برای کسانی که این دوره ها را طی می کنند، فراهم شده است.  تاکنون چند دوره آموزشی در این مجتمع توانمندسازی برگزار شده و کسانی که این دوره ها را طی کرده اند، موفق به اخذ مدرک تخصصی مربوطه شده و مشغول به کار هستند.
هدف از ساخت مجتمع توانمندسازی حرفه ای، حرفه آموزی زندانیان مواد مخدر کرمان و همچنین کمک به ایجاد اشتغال و حمایت از خانواده های زندانیان است. پیش بینی می شود بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، حدود ۵۰۰۰ نفر پس از طی کردن دوره های آموزش های تخصصی، مشغول به کار شوند.
ه) توزیع بسته های معیشتی بین نیازمندان
این بنیاد از زمان شیوع کرونا تاکنون در زمینه کمک به تامین امکانات درمانی و تجهیزات بیمارستانی استان های مختلف اقدام کرده و بیش از ۲۰ هزار بسته معیشتی را بین نیازمندان توزیع کرده  است. 
بر اساس این گزارش، بنیاد یاس درنظر دارد با کمک بانک گردشگری تا پایان امسال نیز 
هزاران بسته کمک معیشتی را در مناطق محروم سراسر کشور بین نیازمندان توزیع کند.
این گزارش حاکیست: تمام کمک های بنیاد یاس نیازسنجی می شود و این نیازسنجی ها از طریق بیش از 300 نفر همرسان در سراسر کشور صورت می گیرد.
بنیاد نیکوکاری یاس فاطمه النبی(س) از سال 1393 تاسیس شده و وابسته به گروه مالی گردشگری است و تمام فعالیت های انجام شده در بنیاد یاس طبق سیاست های هیات امنا گروه مالی گردشگری و حمایت بانک گردشگری صورت می گیرد.

پایان پیام/

کلید واژه :

بانک گردشگری

ثبت نظرات
captcha