انتقاد رئیس شورای هماهنگی بانک ها از قانون بانکداری

آخرین وضعیت واکسیناسیون کارکنان بانکی

کدام میوه ها در صدر جدول قیمتی هستند؟

برق مجتمع تجاری علاءالدین برای چه قطع شد؟

فرمانده اقتصادی دولت سیزدهم چه کسی خواهد شد؟

سکه به کانال ۱۱ میلیون تومانی رسید

گرانی مرغ قابل پیش بینی بود؟

آمازون، شایعه پذیرش بیت کوین را تکذیب کرد

بورس بین الملل در آستانه راه اندازی

قیمت جدیدترین گوشی های هوآوی در بازار

درخواست از رئیسی برای قطع اینترنت مجلس!

ارزهای دیجیتالی آماده تیک آف

چه دارایی هایی از مالیات بر عایدی سرمایه معاف هستند؟ 

پایان تنش دولت و مجلس در دوران پساروحانی؟

تفاوت پرداخت یارانه در عربستان و کویت با ایران

صادرات قیر ادامه دارد

قیمت جدید قهوه ساز در بازار

جزئیات تسهیلات کرونایی برای تالارها

کارت زرد مجلس به وزیر کشور

کدام شرکت ها بیت کوین قبول می کنند؟

وضعیت معیشتی افراد در دهه ۹۰ چه تغییری کرده؟

فرار مالیاتی دو میلیارد دلاری یک پالایشگاه چینی

چراغ سبز به موتورسواری زنان

منبع اظهارات جنجالی ذوالنور کیست؟

صورت های مالی شرکت سمگا به تصویب رسید 

دلار در آستانه فتح کانال جدید

افزايش قيمت ها شتاب بيشتری گرفت

تغيير جغرافيای صادرات نفت ايران

وضعيت درآمد و هزينه خانوارهای ايرانی چگونه است؟

چک های جدید، مالیات را افزایش می دهند؟

قیمت تمام شده هر کیلو گوشت قرمز چقدر است؟

گوشی های ۲ تا ۳ میلیون تومان در بازار کدام است؟

گسترش دومینو افزایش حقوق ها به سایر قوا/ داستان «فوق العاده خاص» از کجا آغاز شد؟

جزئیات تعطیلی و اعمال محدودیت ها در ۶ روز آینده

شیوع فایل فیک در بازار آنلاین ملک

اوپک پلاس نمی تواند نفت ایران را نادیده بگیرد

سفر مدیران پتروشیمی به اسپانیا به عنوان پاداش؟!

سقوط قیمت نفت با توافق اوپک پلاس

آشوب در بازار گوشی های موبایل ارزان قیمت

افزايش تورم با تداوم چاپ پول/منابع بلوكه شده ايران به چه نحوی آزاد می شوند؟

کد خبر : ۵۰۷۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اثر تصميم جديد شورای رقابت بر قيمت خودرو

شورای رقابت در حالی دستور العمل جديد قيمت گذاري را ابلاغ كرده است كه بازار خودرو در ركود كامل به سر مي برد و به نظر مي رسد مشتريان براي خريد خودرو همچنان دست نگه داشته اند.

اثر تصميم جديد شورای رقابت بر قيمت خودرو

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد مثبت،  بررسي قيمت ها نشان از آن دارد كه خريداران به كاهش قيمت ها اميدوار بوده و به همين دليل تمايلي به خريد خودرو ندارند و روند كاهشي قيمت ارز عاملي شده تا همه خوشبين به كاهش قيمت ها باشند.

هر چند شورای رقابت دستورالعمل چگونگي تعيين قيمت را تنها براي خودروهاي پرتيراژ سواري مصوب و اعلام كرده است كه به هيچ وجه خودروهاي غيرسواري از جمله زامياد شامل اين دستورالعمل نمي شود اما به اعتقاد صاحب نظران اين حوزه اعمال سياست هاي دستوري و عدم عرضه خودرو در شرايط فعلي بازار خودرو را به كما برده است.

سياست های شورای رقابت  به صنعت خودرو لطمه  زد

مهدی مطلب زاده، نايب رييس انجمن صنايع همگن قطعه سازان خودرو معتقد است؛كاهش نرخ دلار و مذاكرات وين و انتظار نتايج مثبت از اين اتفاقات سياسي، ابلاغ چنين مصوباتي را تحت الشعاع قرار مي دهد ضمن آنكه سياستگذاري هاي شوراي رقابت تنها لطمه زدن به صنعت خودرو است و نه حمايت از اين صنعت.

مطلب زاده با اشاره به تورم ۴۰ درصدي در كشور گفت: خودروساز طي ساليان گذشته باتوجه به قيمت گذاري دستوري زيان هنگفتي را متحمل شده و به تبع آن قطعه ساز كه زنجيره تامين خودرو است هم زيان ده بود.

او با بيان اينكه اين شيوه قيمت گذاري دستوري صنعت را به سمت نابودي كامل مي برد،گفت: براي خروج از ماده ۱۴۱ در سال ۱۳۹۸ ارزيابي مجدد دارايي خودروسازي ها انجام شد تا از ورشكستگي كامل خارج شوند اما در سال ۱۳۹۹ بازهم زيان ده شدند.

دلال ها  قرعه كشي  را  دور  مي زنند

مطلب زاده با بيان اينكه خريد خودرو در ايران شبيه بخت آزمايي شده، افزود: با اين نوع فروش هم باز شاهد آنيم كه امروز فردي كه براي قرعه كشي ثبت نام مي كند، مصرف كننده واقعي خودرو نيست بلكه فردي كه اقدام مي كند تنها مي خواهد سودي از اين بازار نصيبش شود تا با اين ثبت نام و با اختلاف قيمت ۸۰ تا ۱۰۰ ميليون توماني اين خودرو را در بازار بفروشد و از اين اختلاف قيمت بهره اي ببرد.

اين كارشناس حوزه خودرو در پاسخ به اين پرسش كه آيا اين قرعه كشي ها براي افراد فاقد خودرو برگزار نمي شود؟ افزود: در ظاهر افرادي ثبت نام مي كنند كه فاقد خودرو هستند اما در واقعيت و پشت اين جريان نيز دلال هايي هستند كه با ترفندهاي مختلف اين خودروها را به نام آنها مي خرند و با آنها زد و بند مي كنند.

مطلب زاده با بيان اينكه مواد اوليه خودرو به نرخ ارز آزاد و نيمايي وارد كشور مي شود، تصريح كرد: قيمت فولاد و مس و پليمرها با نرخ جهاني خريداري مي شود و با وجود آنكه نرخ ارز اين روزها در حال كاهش است اما توليدكننده مواد اوليه خود را از ۶ ماه قبل تهيه كرده و نمي توان قيمت روز را ملاك قيمت ها قرار داد.

نوسان  لحظه اي قيمت ارز ملاك تصميمات ما  در  نرخ گذاري ها نيست

اين كارشناس حوزه خودرو ادامه داد: نوسان لحظه اي ارز را نمي توانيم ملاكي براي تصميمات بلندمدت بدانيم زيرا مشخص نيست كه اين پايين آمدن نرخ ارز موقتي است يا اينكه ادامه دار و دايمي خواهد بود. دركشورهاي ديگر شايد نرخ ارز يك تا ۲ دهم درصد نوسان داشته باشد اما در ايران اين رويه نيست و به يك باره ۴ تا ۵ برابر نرخ ها تغيير مي كند.

مطلب زاده خاطرنشان كرد: با اين نوع نرخ گذاري كه يك روز دلار ۲۰ هزار تومان است و روز ديگر به ۲۵ هزار تومان و ۳۰ هزار تومان مي رسد اصلا نمي توان برنامه ريزي درستي داشت. ضمن آنكه از زماني كه مواد اوليه را تهيه مي كنيد تا زماني كه قطعه و درنهايت خودرو توليد مي شود ممكن است يك بازه زماني ۲ ماهه ببرد.

او با بيان اينكه در برنامه ريزي امسال حقوق و دستمزدها تا ۴۷ درصد رشد كرده و انرژي(برق، آب و...) هم گران تر شده است،گفت: با اين شرايط مسلما خودرو گران مي شود و تنها راهكار اين است كه دولت سايه خود را از صنعت خودرو بردارد و مديريتي در اين زمينه نداشته باشد تا حال و روزصنعت خودرو بهتر شود.

توان  به روزكردن  تكنولوژي  را  نداريم

مطلب زاده تصريح كرد: اين سياستگذاري از سوي شوراي رقابت، منطقي نيست و به اعتقاد من اين سياست تنها لطمه زدن به صنعت خودرو است. اگر نرخ گذاري اين صنعت دولتي است پس بايد به اين صنعت هم سوبسيد تعلق گيرد همانند بخش غذايي و سوبسيدي كه به نان مي دهند.

اين كارشناس صنعت خودرو با بيان اينكه محدوديت ها در اين سال ها به شدت به اين صنعت آسيب زد، خاطرنشان كرد: تحريم هايي كه براي ايران به وجود آمد، صنعت خودرو را هم تخريب كرد و قطعه و مواد اوليه را هم با راحتي نتوانستيم براي كشور تهيه كنيم و حتي دستگاه هايي كه خريداري مي كرديم بايد چندين مرحله را مي گذراند تا اجازه بدهند وارد ايران بشود يا نشود.

مطلب زاده افزود: زماني كه توان اضافه كردن دستگاه و تكنولوژي هاي جديد وجود ندارد چه انتظاري از اين صنعت وجود دارد؟ سياستگذاري ها نه تنها نادرست بوده، آسيب زننده هم بوده است با اين وجود براي ساخت خودروي تارا در ۱۳ ماه با ۹۳ درصد داخلي سازي صورت گرفت و در صورت حمايت از اين صنعت لكوموتيو  ۶۸ صنعت ديگر نيز مي چرخد.

براساس اين گزارش در حال حاضر قيمت رانا پلاس ۲۲۳ ميليون تومان رسيده، سمند ال ايكس به ۱۸۳ ميليون تومان و پژو ۴۰۵ به قيمت ۲۰۶ ميليون تومان، پژو پارس تويوفايو ۲۵۴ ميليون تومان، پژو پارس سال ۲۱۹ ميليون تومان، پژو ۲۰۶ تيپ دو ۱۹۸ ميليون تومان، پژو ۲۰۶ تيپ پنج ۲۶۵ ميليون تومان، دنا پلاس ۳۱۰ ميليون تومان، پرايد ۱۵۱ با قيمت ۱۲۲ ميليون تومان، ساينا ۱۴۰ ميليون تومان، تيبا دو ۱۳۲ ميليون تومان و كوييك دنده اي آر ۱۵۳ ميليون تومان در بازار به فروش مي رسند.

پایان پیام/

کلید واژه :

قيمت خودرو

،

صنعت خودرو

،

خودرو

،

بازار خودرو

،

شورای رقابت

ثبت نظرات
captcha